
Shiffrin mijdt om mentale problemen reuzenslalom op WK ski
SAALBACH (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin ziet af van deelname aan de reuzenslalom op de wereldkampioenschappen ski in het Oostenrijkse Saalbach. De Amerikaanse vedette meldt op Instagram dat ze mentaal nog niet klaar is. In plaats daarvan doet ze wel mee aan de teamwedstrijd. Ze vormt met Breezy Johnson het Amerikaanse koppel.
Shiffrin (29) is zevenvoudig wereldkampioene en tweevoudig olympisch kampioene. Ze ging eind november in Killington op jacht naar haar honderdste zege in de wereldbeker, maar kwam hard ten val op de reuzenslalom. Ze liep daarbij een spierblessure en diepe buikwond op. Eind januari maakte ze in Courchevel haar rentree en eindigde als tiende.
"Ik heb al mijn energie gestoken om in vorm te komen voor de reuzenslalom op de WK, maar om een lang verhaal kort te houden: ik ben er niet klaar voor. De mentale problemen die ik nu ervaar zijn groter dan de passie voor de sport", schrijft de Amerikaanse.
Ze kondigde wel aan dat ze aan de slalom deelneemt in de teamcombinatie bij de vrouwen. Haar jeugdvriendin Johnson, die eerder op de WK het goud won op de afdaling, neemt dat onderdeel voor haar rekening.
Meer uit Sport
DUINKERKE (ANP) - Jasper Philipsen heeft bij zijn val in de derde etappe van de Tour de France meerdere breuken opgelopen. Dat meldt zijn ploeg Alpecin-Deceuninck. De Belgische sprinter, winnaar van de eerste etappe, ging gehuld in de groene puntentrui 60 kilometer voor de finish onderuit.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft met zijn 101e zege op Wimbledon de kwartfinales bereikt. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen ontdeed zich in de vierde ronde van de Australiër Alex De Minaur. De 38-jarige Serviër had wel vier sets nodig om voor de zestiende keer in zijn carrière de laatste acht te bereiken: 1-6 6-4 6-4 6-4.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Atleet Nick Smidt wacht een lange revalidatie. De 28-jarige vijfvoudig Nederlands kampioen op de 400 meter horden is maandag geopereerd aan een gescheurde achillespees. De atleet meldt op Instagram dat zijn rechterbeen acht weken in het gips moet en dat hij twaalf maanden nodig heeft voor een volledig herstel. Hij mist daarmee in ieder geval de WK atletiek in Tokio in september.
1 uur geledenDUINKERKE (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit over 178 kilometer van Valenciennes naar Duinkerke. De Europees kampioen van Soudal - Quick-Step hield in de massasprint de Italiaan Jonathan Milan en de Duitser Phil Bauhaus achter zich.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Belinda Bencic heeft zich geplaatst voor de kwartfinales op Wimbledon. De mondiale nummer 35 uit Zwitserland won met 7-6 (4) 6-4 van de Russische Jekaterina Aleksandrova.
3 uur geledenDUINKERKE (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de Tour de France moeten verlaten. De winnaar van de eerste etappe kwam in de derde rit bij de tussensprint ten val na een botsing met de Franse renner Bryan Coquard.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Flavio Cobolli is doorgedrongen tot de kwartfinales op Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in vier sets te sterk voor de dertien jaar oudere Kroaat Marin Cilic: 6-4 6-4 6-7 (4) 7-6 (3).
3 uur geleden