Shenzhen eerste Chinese stad die eten honden en katten verbiedt
SHENZHEN (ANP) - De Chinese gemeente Shenzhen heeft het eten van honden- en kattenvlees verboden. Het is volgens meldingen van de BBC het eerste Chinese bestuurslichaam in de Volksrepubliek dat het eten van die dieren verbiedt. De regelgeving wordt 1 mei van kracht en overtreders hangen hoge boetes boven het hoofd.
Het verbod is een vervolg op de maatregelen die in China al in februari zijn afgekondigd naar aanleiding van het nieuwe coronavirus. Zo is na de virusuitbraak verboden in wilde dieren te handelen of die te eten. Waarschijnlijk is het virus afkomstig van een vismarkt in Wuhan waar ook levende dieren werden verhandeld voor consumptie, zoals onder meer otters en slangen.
Shenzhen gaat nu een stapje verder en wil ook geen honden en katten meer als etenswaar. Volgens een Engelse dierenbeschermingsorganisatie worden er jaarlijks 30 miljoen honden afgemaakt in Azië voor het vlees. In China zouden er zo 10 miljoen honden en 4 miljoen katten aan hun eind komen.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Bij grootschalige Amerikaanse luchtaanvallen op terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië zijn zeker vijf doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De Verenigde Staten voerden de aanvallen vrijdag uit als vergelding, nadat drie Amerikanen om het leven kwamen bij een aanslag in de Syrische stad Palmyra vorige week.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft luitenant-generaal Francis L. Donovan benoemd tot commandant van de Amerikaanse strijdkrachten voor Latijns-Amerika (Southcom). Hij wordt onder andere verantwoordelijk voor de troepenopbouw in het Caribisch gebied bij Venezuela, na kritiek op de vorige commandant.
59 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese noemt de Joodse gemeenschap van het land "volledig onbreekbaar", nadat hij vrijdagavond een herdenkingsdienst in een synagoge in Sydney bijwoonde voor de slachtoffers van een schietpartij tijdens een chanoekaviering aan zee.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een flink deel van de honderdduizenden pagina's uit het dossier rond zedendelinquent Jeffrey Epstein die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven, is zwartgelakt. Dat leidt tot kritiek en nieuwe twijfels over de transparantie van het onderzoek naar de overleden zakenman.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de honderdduizenden stukken die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein wordt nauwelijks verwezen naar president Donald Trump. Oud-president Bill Clinton komt er veelvuldig in voor.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.
12 uur geleden