Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell ziet af van nieuwe investeringen in windmolenparken

Shell ziet af van nieuwe investeringen in windmolenparken

LONDEN (ANP) - Shell ziet voorlopig af van nieuwe investeringen in windparken op zee, zegt een woordvoerder tegen persbureau Reuters. Het olie- en gasconcern splitst zijn divisie voor elektriciteit ook op. Daardoor komt de afdeling die stroom opwekt los te staan van het onderdeel dat stroom verkoopt.

De ingrepen vallen samen met het streven van topman Wael Sawan om meer rendement te maken op investeringen, terwijl de CO2-uitstoot ook omlaag moet. Ook projecten voor bijvoorbeeld hernieuwbare energie moeten daarom voldoende bijdragen aan de winst, vindt de vorig jaar aangetreden topman.

Shell investeerde in Nederland veel in windenergie. Het inmiddels volledig Britse concern heeft met samenwerkingspartners drie windmolenparken in het Nederlandse deel van de Noordzee.

Winstgevendheid onder druk

Het Britse energiebedrijf zegt door te blijven bouwen aan windmolenparken waarvan de ontwikkeling al bezig is. Eerder trok Shell zich wel terug uit enkele windenergieprojecten in Noord-Amerika en Zuid-Korea. De sector heeft sinds vorig jaar te kampen met fors gestegen kosten, waardoor de winstgevendheid van windmolenprojecten onder druk kwam te staan.

Shell zegt in sommige landen nog wel mogelijkheden te zien op de elektriciteitsmarkt als aanbieder van stroom op momenten dat windmolens of zonnepanelen minder elektriciteit produceren. Dat kan via batterijen voor energieopslag of gasgestookte elektriciteitscentrales die flexibel inzetbaar zijn.

Kritieken

Het olie- en gasbedrijf oogst al jaren kritiek van activistische beleggers en klimaatorganisaties die vinden dat Shell te weinig doet om de CO2-uitstoot te verminderen. De kritiek zwol dit jaar aan nadat Shell een doel voor CO2-vermindering had afgezwakt en aankondigde meer vloeibaar gemaakt aardgas te willen verkopen.

Meer uit Financieel

Ørsted spant tweede rechtszaak aan tegen Amerikaanse regering

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted maakt woensdag bekend een tweede rechtszaak aan te spannen tegen de Amerikaanse regering van Donald Trump. Washington kondigde in december aan dat het alle grote offshore windenergieprojecten stopzet. Ørsted bouwt meerdere grote windparken voor de Amerikaanse oostkust.

31 minuten geleden
Picnic annuleert alle bezorgingen door onveiligheid op de weg

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic annuleert de bezorging van alle bestellingen voor woensdag. "Omdat er van alle kanten wordt afgeraden de weg op te gaan, hebben wij besloten om landelijk niet te bezorgen", zegt een woordvoerder.

33 minuten geleden
Inflatie eurozone gezakt naar 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december gezakt naar 2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. In november bedroeg de inflatie in het eurogebied nog 2,1 procent op jaarbasis.

59 minuten geleden
DHL waarschuwt voor vertraging pakketbezorging

UTRECHT (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje moeten woensdag rekening houden met vertraging. Op binnenwegen wordt minder geruimd en gestrooid, waardoor pakketbezorgers te maken hebben met uitdagende omstandigheden, stelt een woordvoerder van DHL.

1 uur geleden
Opnieuw veel uitval vluchten luchthavens Parijs door winterweer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.

2 uur geleden
AEX blijft onder 1000 punten na recordslotstand

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.

3 uur geleden
Winterweer zorgt opnieuw voor problemen in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.

3 uur geleden