Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell ziet af van nieuwe investeringen in windmolenparken

Shell ziet af van nieuwe investeringen in windmolenparken

LONDEN (ANP) - Shell ziet voorlopig af van nieuwe investeringen in windparken op zee, zegt een woordvoerder tegen persbureau Reuters. Het olie- en gasconcern splitst zijn divisie voor elektriciteit ook op. Daardoor komt de afdeling die stroom opwekt los te staan van het onderdeel dat stroom verkoopt.

De ingrepen vallen samen met het streven van topman Wael Sawan om meer rendement te maken op investeringen, terwijl de CO2-uitstoot ook omlaag moet. Ook projecten voor bijvoorbeeld hernieuwbare energie moeten daarom voldoende bijdragen aan de winst, vindt de vorig jaar aangetreden topman.

Shell investeerde in Nederland veel in windenergie. Het inmiddels volledig Britse concern heeft met samenwerkingspartners drie windmolenparken in het Nederlandse deel van de Noordzee.

Winstgevendheid onder druk

Het Britse energiebedrijf zegt door te blijven bouwen aan windmolenparken waarvan de ontwikkeling al bezig is. Eerder trok Shell zich wel terug uit enkele windenergieprojecten in Noord-Amerika en Zuid-Korea. De sector heeft sinds vorig jaar te kampen met fors gestegen kosten, waardoor de winstgevendheid van windmolenprojecten onder druk kwam te staan.

Shell zegt in sommige landen nog wel mogelijkheden te zien op de elektriciteitsmarkt als aanbieder van stroom op momenten dat windmolens of zonnepanelen minder elektriciteit produceren. Dat kan via batterijen voor energieopslag of gasgestookte elektriciteitscentrales die flexibel inzetbaar zijn.

Kritieken

Het olie- en gasbedrijf oogst al jaren kritiek van activistische beleggers en klimaatorganisaties die vinden dat Shell te weinig doet om de CO2-uitstoot te verminderen. De kritiek zwol dit jaar aan nadat Shell een doel voor CO2-vermindering had afgezwakt en aankondigde meer vloeibaar gemaakt aardgas te willen verkopen.

Meer uit Financieel

Warner Bros. Discovery wint op Wall Street na nieuws over megabod

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.

6 uur geleden
Meer problemen in auto-industrie door tekort aan Nexperia-chips

BERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.

6 uur geleden
WHO schrapt meer dan 2000 banen om vertrek VS op te vangen

GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Meta wint grote concurrentiezaak VS, ontloopt gedwongen splitsing

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.

9 uur geleden
Europese beurzen verder omlaag, AkzoNobel verliest na fusieplan

AMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.

10 uur geleden
Zorgen werkgevers omdat loonsverhogingen maar langzaam afzwakken

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.

12 uur geleden
Verfmaker Axalta stijgt op Wall Street na fusieplan met AkzoNobel

NEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.

13 uur geleden