Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell zakt op Damrak na oproep opsplitsing en kwartaalcijfers

Shell zakt op Damrak na oproep opsplitsing en kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs werd het aandeel Shell donderdag lager gezet. Naast de kwartaalcijfers van het olie- en gasconcern verwerkten beleggers de oproep van de activistische aandeelhouder Third Point om Shell op te splitsen in een bedrijf dat zich bezighoudt met vervuilende fossiele brandstoffen als olie- en gas en een bedrijf dat juist inzet op schone hernieuwbare energie.

Shell behoorde met een min van 1,7 procent tot de grootste dalers bij de hoofdbedrijven op het Damrak. Het concern profiteerde in het derde kwartaal flink van de sterk gestegen olieprijzen en boekte een miljardenwinst. Investeerder Third Point, die met een recent verworven belang een van de grootste aandeelhouders van Shell is, verklaarde in een brief dat opsplitsing van het concern meer duidelijkheid zal verschaffen over de klimaatstrategie van het bedrijf.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 815,75 punten. De MidKap zakte 1,5 procent tot 1057,97 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,4 procent. Parijs won 0,3 procent.

Unibail-Rodamco-Westfield

Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield was de grootste daler in de AEX. De eigenaar van de Mall of the Netherlands wist in het derde kwartaal opnieuw beter te presteren dankzij de versoepeling van de coronamaatregelen. Beleggers hadden echter op meer gehoopt en stuurden het aandeel 3,6 procent lager.

In de MidKap kelderde Flow Traders 13 procent. De Amsterdamse flitshandelaar zag de handelsinkomsten afgelopen kwartaal flink dalen en boekte minder winst dan verwacht. Ook de resultaten van bodemonderzoeker Fugro (min 11 procent) en advies- en ingenieursbureau Arcadis (min 7 procent) konden beleggers niet bekoren.

AB InBev

In Brussel dikte AB InBev 7,6 procent aan. De grootste bierbrouwer ter wereld profiteerde afgelopen kwartaal van de heropening van de Europese horeca en verhoogde zijn verwachtingen. Concurrent Heineken won 3 procent in Amsterdam. Volkswagen zakte 2,9 procent in Frankfurt. De wereldwijde tekorten aan chips hebben duidelijk impact op de financiële resultaten van de Duitse autoproducent, die de omzet en het resultaat zag dalen in het derde kwartaal. Vliegtuigbouwer Airbus profiteerde van het herstel in de luchtvaartsector en schroefde zijn verwachtingen op. Het aandeel klom 3 procent in Parijs.

De euro was 1,1603 dollar waard, tegen 1,1592 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1 procent tot 81,87 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent minder op 83,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Defensiebedrijven winnen op Wall Street door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.

5 minuten geleden
Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

2 uur geleden
Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

2 uur geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

2 uur geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

4 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

4 uur geleden
Bonden bereiden acties voor om kabinetsplannen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.

4 uur geleden