Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell zakt op Damrak na oproep opsplitsing en kwartaalcijfers

Shell zakt op Damrak na oproep opsplitsing en kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs werd het aandeel Shell donderdag lager gezet. Naast de kwartaalcijfers van het olie- en gasconcern verwerkten beleggers de oproep van de activistische aandeelhouder Third Point om Shell op te splitsen in een bedrijf dat zich bezighoudt met vervuilende fossiele brandstoffen als olie- en gas en een bedrijf dat juist inzet op schone hernieuwbare energie.

Shell behoorde met een min van 1,7 procent tot de grootste dalers bij de hoofdbedrijven op het Damrak. Het concern profiteerde in het derde kwartaal flink van de sterk gestegen olieprijzen en boekte een miljardenwinst. Investeerder Third Point, die met een recent verworven belang een van de grootste aandeelhouders van Shell is, verklaarde in een brief dat opsplitsing van het concern meer duidelijkheid zal verschaffen over de klimaatstrategie van het bedrijf.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 815,75 punten. De MidKap zakte 1,5 procent tot 1057,97 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,4 procent. Parijs won 0,3 procent.

Unibail-Rodamco-Westfield

Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield was de grootste daler in de AEX. De eigenaar van de Mall of the Netherlands wist in het derde kwartaal opnieuw beter te presteren dankzij de versoepeling van de coronamaatregelen. Beleggers hadden echter op meer gehoopt en stuurden het aandeel 3,6 procent lager.

In de MidKap kelderde Flow Traders 13 procent. De Amsterdamse flitshandelaar zag de handelsinkomsten afgelopen kwartaal flink dalen en boekte minder winst dan verwacht. Ook de resultaten van bodemonderzoeker Fugro (min 11 procent) en advies- en ingenieursbureau Arcadis (min 7 procent) konden beleggers niet bekoren.

AB InBev

In Brussel dikte AB InBev 7,6 procent aan. De grootste bierbrouwer ter wereld profiteerde afgelopen kwartaal van de heropening van de Europese horeca en verhoogde zijn verwachtingen. Concurrent Heineken won 3 procent in Amsterdam. Volkswagen zakte 2,9 procent in Frankfurt. De wereldwijde tekorten aan chips hebben duidelijk impact op de financiële resultaten van de Duitse autoproducent, die de omzet en het resultaat zag dalen in het derde kwartaal. Vliegtuigbouwer Airbus profiteerde van het herstel in de luchtvaartsector en schroefde zijn verwachtingen op. Het aandeel klom 3 procent in Parijs.

De euro was 1,1603 dollar waard, tegen 1,1592 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1 procent tot 81,87 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent minder op 83,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

44 minuten geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

3 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

4 uur geleden
Optimisme over AI-investeringen stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Moederbedrijf Temu boekt meer omzet, kampt wel met concurrentie

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.

5 uur geleden
Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

8 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

8 uur geleden