Shell wint op Damrak nu olieprijzen weer stijgen
AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell werd donderdag hoger gezet op de aandelenbeurs van Amsterdam. Het bedrijf profiteerde ervan dat de olieprijzen weer fors stegen na dagen van dalingen. De AEX-index eindigde de dag uiteindelijk met een plus.
De algehele stemming was voorzichtig na de forse winsten op de Europese beurzen een dag eerder. Toen was er optimisme over een mogelijk staakt-het-vuren tussen Oekraïne en Rusland. Een woordvoerder van het Kremlin sprak eerdere berichten over vooruitgang in onderhandelingen met Oekraïne echter tegen. Wel gaan de gesprekken tussen de twee landen donderdag verder.
Shell was in de AEX een van de grootste winnaars met een plus van 2,7 procent. Een vat Amerikaanse olie werd 8 procent duurder op 102,68 dollar per vat. Brentolie steeg 9 procent in prijs tot 106,83 dollar per vat.
Pharming
De AEX-index sloot uiteindelijk 0,6 procent hoger op 707,45 punten. Zorgtechnologiebedrijf Philips was de grootste daler met een min van 2,9 procent. De MidKap sloot met een winst van 0,2 procent op 1034,03 punten.
Biotechbedrijf Pharming verloor 8 procent aan beurswaarde. Het bedrijf boekte vorig jaar een 58 procent lagere winst door forse investeringen in het in de markt zetten van een nieuw medicijn tegen een zeldzame ziekte. De omzet daalde ook licht.
Deliveroo
Maaltijdbezorger Deliveroo kwam ook met jaarresultaten en won in Londen ruim 6 procent. De concurrent van Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway (min 1,3 procent) verwerkte vorig jaar bijna driekwart meer bestellingen dan in 2020. Het verlies werd ook groter en topman Will Shu waarschuwde dat de inflatie en het einde van lockdowns voor minder harde groei zullen zorgen.
De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,9 procent. Frankfurt zakte 0,6 procent. De euro was 1,1111 dollar waard, tegen 1,1009 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
12 uur geleden