Shell wint op Damrak nu olieprijzen weer stijgen
AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell werd donderdag hoger gezet op de aandelenbeurs van Amsterdam. Het bedrijf profiteerde ervan dat de olieprijzen weer fors stegen na dagen van dalingen. De AEX-index eindigde de dag uiteindelijk met een plus.
De algehele stemming was voorzichtig na de forse winsten op de Europese beurzen een dag eerder. Toen was er optimisme over een mogelijk staakt-het-vuren tussen Oekraïne en Rusland. Een woordvoerder van het Kremlin sprak eerdere berichten over vooruitgang in onderhandelingen met Oekraïne echter tegen. Wel gaan de gesprekken tussen de twee landen donderdag verder.
Shell was in de AEX een van de grootste winnaars met een plus van 2,7 procent. Een vat Amerikaanse olie werd 8 procent duurder op 102,68 dollar per vat. Brentolie steeg 9 procent in prijs tot 106,83 dollar per vat.
Pharming
De AEX-index sloot uiteindelijk 0,6 procent hoger op 707,45 punten. Zorgtechnologiebedrijf Philips was de grootste daler met een min van 2,9 procent. De MidKap sloot met een winst van 0,2 procent op 1034,03 punten.
Biotechbedrijf Pharming verloor 8 procent aan beurswaarde. Het bedrijf boekte vorig jaar een 58 procent lagere winst door forse investeringen in het in de markt zetten van een nieuw medicijn tegen een zeldzame ziekte. De omzet daalde ook licht.
Deliveroo
Maaltijdbezorger Deliveroo kwam ook met jaarresultaten en won in Londen ruim 6 procent. De concurrent van Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway (min 1,3 procent) verwerkte vorig jaar bijna driekwart meer bestellingen dan in 2020. Het verlies werd ook groter en topman Will Shu waarschuwde dat de inflatie en het einde van lockdowns voor minder harde groei zullen zorgen.
De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,9 procent. Frankfurt zakte 0,6 procent. De euro was 1,1111 dollar waard, tegen 1,1009 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
2 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
6 uur geleden