Shell wil veel windmolens voor kust Brazilië bouwen
RIO DE JANEIRO (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft plannen voor de bouw van windmolens voor de kust van Brazilië. Het bedrijf is bezig vergunningen aan te vragen voor offshore-windmolens die langs een groot deel van de Braziliaanse kust in het zuidelijke deel van de Atlantische Oceaan moeten komen te staan.
Shell heeft plannen voor zes windmolenparken op zee, die samen een vermogen moeten opwekken van 17 gigawatt. De vergunningsaanvragen zijn deze week ingediend, aldus Shell. Wanneer de windmolens in gebruik genomen moeten worden is nog niet duidelijk, al zal dat waarschijnlijk wel langere tijd in beslag gaan nemen. Shell hoopt dat de milieu-studies later dit jaar beginnen. Het olie- en gasbedrijf zet steeds meer in op duurzame energiebronnen om zo de uitstoot te verlagen en minder afhankelijk te worden van fossiele brandstoffen.
Brazilië, de grootste economie van Zuid-Amerika, is ook bezig met vergunningsaanvragen voor veel meer offshore-windparken. Momenteel komt ongeveer 10 procent van de stroomproductie van Brazilië uit windmolens op het land.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de nieuwe cyberaanval op koelkasten en vriezers, die verschillende supermarkten in België heeft getroffen. Dat heeft een woordvoerder bekendgemaakt.
6 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Marvell Technology heeft een overnamedeal gesloten met de producent van optische apparatuur voor datacenters Lumentum Holdings ter waarde van 115 miljard dollar, omgerekend ruim 102 miljard euro. Vorige week had persbureau Bloomberg al gemeld dat er een overname van Lumentum door Marvell aan zat te komen in de AI-race.
7 uur geleden