Shell wil veel windmolens voor kust Brazilië bouwen
RIO DE JANEIRO (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft plannen voor de bouw van windmolens voor de kust van Brazilië. Het bedrijf is bezig vergunningen aan te vragen voor offshore-windmolens die langs een groot deel van de Braziliaanse kust in het zuidelijke deel van de Atlantische Oceaan moeten komen te staan.
Shell heeft plannen voor zes windmolenparken op zee, die samen een vermogen moeten opwekken van 17 gigawatt. De vergunningsaanvragen zijn deze week ingediend, aldus Shell. Wanneer de windmolens in gebruik genomen moeten worden is nog niet duidelijk, al zal dat waarschijnlijk wel langere tijd in beslag gaan nemen. Shell hoopt dat de milieu-studies later dit jaar beginnen. Het olie- en gasbedrijf zet steeds meer in op duurzame energiebronnen om zo de uitstoot te verlagen en minder afhankelijk te worden van fossiele brandstoffen.
Brazilië, de grootste economie van Zuid-Amerika, is ook bezig met vergunningsaanvragen voor veel meer offshore-windparken. Momenteel komt ongeveer 10 procent van de stroomproductie van Brazilië uit windmolens op het land.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kabinetsplannen om kleine beleggers zwaarder te belasten, botsen met de Europese ambitie om juist meer mensen aan het beleggen te krijgen, vindt René van Vlerken, topman van beursuitbater Euronext. Dat is het bedrijf achter onder meer de Amsterdamse beurs.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Het is niet langer mogelijk om de economische impact van klimaatverandering te ontkennen, zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) tijdens een toespraak in Frankfurt. "We zien het, we voelen het, we kunnen het meten. Dat heeft niets met ideologie te maken, dat is de realiteit."
8 uur geleden