Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell wil veel windmolens voor kust Brazilië bouwen

Shell wil veel windmolens voor kust Brazilië bouwen

RIO DE JANEIRO (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft plannen voor de bouw van windmolens voor de kust van Brazilië. Het bedrijf is bezig vergunningen aan te vragen voor offshore-windmolens die langs een groot deel van de Braziliaanse kust in het zuidelijke deel van de Atlantische Oceaan moeten komen te staan.

Shell heeft plannen voor zes windmolenparken op zee, die samen een vermogen moeten opwekken van 17 gigawatt. De vergunningsaanvragen zijn deze week ingediend, aldus Shell. Wanneer de windmolens in gebruik genomen moeten worden is nog niet duidelijk, al zal dat waarschijnlijk wel langere tijd in beslag gaan nemen. Shell hoopt dat de milieu-studies later dit jaar beginnen. Het olie- en gasbedrijf zet steeds meer in op duurzame energiebronnen om zo de uitstoot te verlagen en minder afhankelijk te worden van fossiele brandstoffen.

Brazilië, de grootste economie van Zuid-Amerika, is ook bezig met vergunningsaanvragen voor veel meer offshore-windparken. Momenteel komt ongeveer 10 procent van de stroomproductie van Brazilië uit windmolens op het land.

Meer uit Financieel

VS heffen sancties op tegen Iraakse luchtvaartmaatschappij

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben de terrorismesancties tegen de Iraakse luchtvaartmaatschappij Fly Baghdad opgeheven. Die werden in 2024 opgelegd vanwege banden met de Iraanse Revolutionaire Garde. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt woensdag dat Fly Baghdad van de sanctielijst is gehaald.

23 minuten geleden
Moederbedrijf Babboe krijgt uitstel van betaling in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Babboe, Batavus en Sparta, blijft kampen met financiële problemen. Het bedrijf meldt woensdag dat voorlopig uitstel van betaling is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten.

1 uur geleden
AEX sluit licht lager na slotrecord, Heineken wint na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.

3 uur geleden
Bol waarschuwt klanten voor mogelijk datalek

UTRECHT (ANP) - Webwinkel Bol waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistiek partner. Volgens het bedrijf hebben onbevoegden toegang gekregen tot systemen en gegevens van deze partner. Bol benadrukt dat er geen systemen van het bedrijf zelf zijn geraakt. Wel zijn gegevens van klanten mogelijk bekeken of gekopieerd, aldus de webwinkel in een verklaring.

4 uur geleden
Aandeelhouders AkzoNobel stemmen in met fusie met Axalta

AMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van verfconcern AkzoNobel hebben ingestemd met de geplande fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens hield hierover woensdag een aandeelhoudersvergadering.

4 uur geleden
Nederland steunt kandidatuur Klaas Knot voor voorzitterschap ECB

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid steunt de eventuele kandidatuur van Klaas Knot als opvolger van Christine Lagarde als voorzitter van de Europese Centrale Bank. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Financiën na berichtgeving van persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
Beurskoers SpaceX onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, was woensdag een flinke daler op de aandelenbeurzen in New York. SpaceX kwam dinsdag nabeurs voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met cijfers naar buiten. Daaruit bleek dat SpaceX de investeringen in vooral AI-infrastructuur flink heeft verhoogd in het afgelopen kwartaal, naar meer dan 18 miljard dollar.

6 uur geleden