Shell wil veel windmolens voor kust Brazilië bouwen
RIO DE JANEIRO (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft plannen voor de bouw van windmolens voor de kust van Brazilië. Het bedrijf is bezig vergunningen aan te vragen voor offshore-windmolens die langs een groot deel van de Braziliaanse kust in het zuidelijke deel van de Atlantische Oceaan moeten komen te staan.
Shell heeft plannen voor zes windmolenparken op zee, die samen een vermogen moeten opwekken van 17 gigawatt. De vergunningsaanvragen zijn deze week ingediend, aldus Shell. Wanneer de windmolens in gebruik genomen moeten worden is nog niet duidelijk, al zal dat waarschijnlijk wel langere tijd in beslag gaan nemen. Shell hoopt dat de milieu-studies later dit jaar beginnen. Het olie- en gasbedrijf zet steeds meer in op duurzame energiebronnen om zo de uitstoot te verlagen en minder afhankelijk te worden van fossiele brandstoffen.
Brazilië, de grootste economie van Zuid-Amerika, is ook bezig met vergunningsaanvragen voor veel meer offshore-windparken. Momenteel komt ongeveer 10 procent van de stroomproductie van Brazilië uit windmolens op het land.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
8 uur geleden