Shell wil vanaf 2025 groene waterstof gebruiken in Pernis
PERNIS (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell gaat vanaf 2025 groene waterstof gebruiken bij de verwerking van olie in zijn raffinaderij in Pernis. Daarmee wordt het aardgasverbruik door die raffinaderij verminderd.
Hernieuwbare waterstof, dat wordt geproduceerd zonder dat daar CO2 bij vrijkomt, zal 5 tot 10 procent van het waterstofverbruik door de fabriek uitmaken. De raffinaderij maakt nu gebruik van 'grijze waterstof', maar die brandstof wordt geproduceerd met aardgas waardoor juist veel CO2 vrijkomt. Eerder werd al bekend dat een groene waterstoffabriek, in aanbouw op de Tweede Maasvlakte, de groene waterstof gaat produceren. De hernieuwbare stroom voor die fabriek komt van een windpark op zee.
Pernis verwerkt ongeveer 400.000 vaten olie per dag, waarmee de raffinaderij het niveau van Europa’s grootst raffinaderij van oliereus BP in Rotterdam bijna evenaart.
Shell is ook bezig met initiatieven om de uitstoot op andere plekken te verlagen. Zo heeft het concern plannen om de netto CO2-uitstoot bij zijn grote petrochemische complex in Moerdijk binnen tien jaar te verlagen naar nul. Het bedrijf zet daarbij onder meer in op waterstof en de opvang en opslag van CO2. Shell wil in 2050 helemaal klimaatneutraal zijn.
Meer uit Financieel
GRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.
4 minuten geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.
6 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
16 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
21 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
22 uur geleden