Shell wil ook in Polen windpark op zee bouwen
LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell dingt in Polen mee naar de rechten om enkele windparken op zee te bouwen. Het land wil tegen 2040 windparken in de Baltische Zee bouwen die goed zijn voor maximaal 11 gigawatt aan capaciteit. Dat is bijna een verdubbeling van de hoeveelheid windstroom die in 2020 werd opgewekt.
Shell is ook in Nederland en het Verenigd Koninkrijk actief op de markt voor windstroom. In landen als de Verenigde Staten en Zuid-Korea hebben samenwerkingsverbanden waar Shell bij betrokken is ook aanbestedingen gewonnen.
Polen wil niet alleen met de windmolens zorgen voor schone energie, maar wil ook banen creëren. Het doel is om tot 2040 tot 60.000 directe en indirecte banen in de sector te hebben. Dat gaat dus om werk bij bedrijven die de windmolens en funderingen bouwen, maar ook toeleveranciers van dergelijke bedrijven. Shell heeft zich bij dat plan aangesloten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.
24 minuten geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.
36 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.
1 uur geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen, maakte het advies- en ingenieursbureau bekend. De Nederlandse onderneming kondigde verder aan het merendeel van zijn architectuuractiviteiten af te stoten, evenals de activiteiten in China.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.
5 uur geleden