Shell wil ook in Polen windpark op zee bouwen
LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell dingt in Polen mee naar de rechten om enkele windparken op zee te bouwen. Het land wil tegen 2040 windparken in de Baltische Zee bouwen die goed zijn voor maximaal 11 gigawatt aan capaciteit. Dat is bijna een verdubbeling van de hoeveelheid windstroom die in 2020 werd opgewekt.
Shell is ook in Nederland en het Verenigd Koninkrijk actief op de markt voor windstroom. In landen als de Verenigde Staten en Zuid-Korea hebben samenwerkingsverbanden waar Shell bij betrokken is ook aanbestedingen gewonnen.
Polen wil niet alleen met de windmolens zorgen voor schone energie, maar wil ook banen creëren. Het doel is om tot 2040 tot 60.000 directe en indirecte banen in de sector te hebben. Dat gaat dus om werk bij bedrijven die de windmolens en funderingen bouwen, maar ook toeleveranciers van dergelijke bedrijven. Shell heeft zich bij dat plan aangesloten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.
31 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) is veel optimistischer geworden over de groei van de wereldwijde goederenhandel dit en volgend jaar. Dat komt naar voren uit de nieuwe vooruitzichten die de WTO donderdag heeft gepresenteerd.
35 minuten geledenEDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.
3 uur geleden