Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell wil naar Zuid-Afrikaanse Hoge Raad om booronderzoek

Shell wil naar Zuid-Afrikaanse Hoge Raad om booronderzoek

KAAPSTAD (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell wil in cassatie gaan bij de Zuid-Afrikaanse Hoge Raad na een uitspraak van een lagere rechter. Die stelde dat het bedrijf geen booronderzoek mag doen voor de oostkust van Zuid-Afrika. Ook de Zuid-Afrikaanse energieminister Gwede Mantashne is het niet eens met de uitspraak en wil dat de hoogste rechter zich over de zaak buigt.

Shell kreeg de exploratierechten voor het gebied in 2014, maar zou pas vorig jaar beginnen met boren. Dat zou langs een stuk kust zijn waar geregeld walvissen zijn gespot. Daarom kwamen verscheidene mensen en organisaties in verzet. Het hooggerechtshof legde het seismisch onderzoek daarom vorig jaar stil.

Volgens de rechter was het onderzoek naar de milieueffecten van de werkzaamheden bijvoorbeeld niet meer in overeenstemming met nieuwe wetten en zou leven in de zee geschaad kunnen worden. Mantashne probeerde de exploratierechten van Shell vorig jaar nog te vernieuwen, maar dat blokkeerde de rechter.

Meer uit Financieel

EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

31 minuten geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

32 minuten geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

33 minuten geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

37 minuten geleden
Britse premier Starmer noemt heffingen Trump helemaal verkeerd

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.

1 uur geleden
Von der Leyen: heffingen ondermijnen relatie tussen EU en VS

BRUSSEL (ANP) - De aangekondigde Amerikaanse heffingen zouden de banden tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten ondermijnen, waarschuwt Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat die tarieven ingaan op 1 februari als daarvoor nog geen akkoord is gesloten over Groenland, dat hij per se wil innemen.

1 uur geleden
Denemarken verrast door Amerikaanse heffingen om Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De heffingen die de VS vanwege Groenland opleggen aan Europese landen waren voor Denemarken een "verrassing". Dat zegt buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen, die afgelopen woensdag nog in Washington was om te overleggen over het eiland.

1 uur geleden