Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell wil meer winst zien bij groene energietak

Shell wil meer winst zien bij groene energietak

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurders bij olie- en gasconcern Shell willen dat de bedrijfstakken op het gebied van hernieuwbare energie winstgevender worden en niet alleen een lagere CO2-uitstoot opleveren. De minder succesvolle onderdelen die zich bezighouden met schone energie zouden moeten worden afgestoten.

"Levering zal het mandaat zijn van de organisatie in de toekomst. De dingen waar we minder succesvol mee zijn, moeten we terugschalen of stoppen", zei Shell-bestuurder Steve Hill tijdens een bijeenkomst met medewerkers. Onder zijn bedrijfstak Shell Energy vallen ook de activiteiten op het gebied van hernieuwbare energie.

Hill geeft aan dat de inspanningen van het bedrijf op het gebied van groene stroom in eerste instantie een ​​oefening waren om te ontdekken waar het bedrijf succesvol kan zijn. Maar nu wil de bestuurder ook resultaten zien.

Vernieuwde strategie

Volgens persbureau Bloomberg maken de maatregelen deel uit van een vernieuwde strategie van de nieuwe topman van Shell, Wael Sawan. Deze aanpak wordt naar verwachting volgende maand volledig onthuld.

Onder Sawans voorganger Ben van Beurden groeiden de investeringen in de duurzame energietak van Shell gestaag. Vorig jaar bereikten deze een record van 3,5 miljard dollar, een stijging van 47 procent ten opzichte van een jaar eerder. Maar dit jaar blijft het op hetzelfde niveau, zei financieel directeur Sinead Gorman eerder dit jaar.

Meer uit Financieel

Adviesorgaan pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

DEN HAAG (ANP) - Het College van Rijksbouwmeester en Rijksadviseurs (CRa) pleit voor een ingrijpende koerswijziging om de woningcrisis in Nederland aan te pakken. Volgens het adviesorgaan van de rijksoverheid is een eerlijker woonstelsel noodzakelijk om de kansongelijkheid op de woningmarkt te verminderen. Het CRa deed donderdag zes aanbevelingen in het rapport 'Thuis in de toekomst'.

1 uur geleden
Winst Micron stijgt hard door honger AI-sector naar geheugenchips

BOISE (ANP) - Chipfabrikant Micron heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Het Amerikaanse bedrijf is een belangrijke producent van geavanceerde geheugenchips. Doordat grote techbedrijven massaal investeren in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie, is de vraag naar dat soort halfgeleiders hard gestegen.

8 uur geleden
Chipaandelen drukken weer op beursgraadmeters in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend lager geëindigd. Chipbedrijven daalden opnieuw in aanloop naar de publicatie van cijfers van Micron na de slotbel. Chipaandelen gingen eerder deze week ook al omlaag na de razendsnelle opmars in de afgelopen maanden die werd gevoed door optimisme over de uitgaven aan datacenters voor AI-toepassingen.

9 uur geleden
Evacuatie zeevarenden bij Hormuz duurt enkele weken, denkt IMO

LONDEN (ANP) - De evacuatie van ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zal "enkele weken" in beslag nemen. Dat is de inschatting van secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties. Het is de bedoeling dat schepen die vastzaten door de sluiting van de Straat van Hormuz stapsgewijs weg kunnen, nu Iran die zeestraat heeft geopend als onderdeel van een voorlopig vredesakkoord met de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Elon Musk na koersdaling SpaceX geen biljonair meer

NEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.

12 uur geleden
Damrak toont geen herstel, chipbedrijven weer omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.

13 uur geleden
Brussel wil snijden in dividendbelasting voor vereenvoudiging

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.

13 uur geleden