Shell wil meer winst zien bij groene energietak
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurders bij olie- en gasconcern Shell willen dat de bedrijfstakken op het gebied van hernieuwbare energie winstgevender worden en niet alleen een lagere CO2-uitstoot opleveren. De minder succesvolle onderdelen die zich bezighouden met schone energie zouden moeten worden afgestoten.
"Levering zal het mandaat zijn van de organisatie in de toekomst. De dingen waar we minder succesvol mee zijn, moeten we terugschalen of stoppen", zei Shell-bestuurder Steve Hill tijdens een bijeenkomst met medewerkers. Onder zijn bedrijfstak Shell Energy vallen ook de activiteiten op het gebied van hernieuwbare energie.
Hill geeft aan dat de inspanningen van het bedrijf op het gebied van groene stroom in eerste instantie een oefening waren om te ontdekken waar het bedrijf succesvol kan zijn. Maar nu wil de bestuurder ook resultaten zien.
Vernieuwde strategie
Volgens persbureau Bloomberg maken de maatregelen deel uit van een vernieuwde strategie van de nieuwe topman van Shell, Wael Sawan. Deze aanpak wordt naar verwachting volgende maand volledig onthuld.
Onder Sawans voorganger Ben van Beurden groeiden de investeringen in de duurzame energietak van Shell gestaag. Vorig jaar bereikten deze een record van 3,5 miljard dollar, een stijging van 47 procent ten opzichte van een jaar eerder. Maar dit jaar blijft het op hetzelfde niveau, zei financieel directeur Sinead Gorman eerder dit jaar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
9 uur geleden