Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell wil hogere verkoop lng en meer geld naar aandeelhouders

Shell wil hogere verkoop lng en meer geld naar aandeelhouders

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Shell wil de verkoop van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in de periode tot 2030 jaarlijks met 4 tot 5 procent verhogen, om zo de leidende positie van het olie- en gasconcern op de lng-markt verder te versterken. Dat meldt Shell voorafgaand aan een beleggersdag in New York. Shell verwacht een sterke stijging van de wereldwijde vraag naar lng, dat onder meer wordt gebruikt om meer vervuilende fossiele bronnen als steenkool te vervangen.

Shell wil met die hogere lng-verkopen ook zorgen voor meer geld dat naar de aandeelhouders kan, door dividenduitkeringen en de inkoop van eigen aandelen. Het bedrijf verhoogde daarbij ook doelstellingen voor het uitkeren van cash aan de aandeelhouders en kostenbesparingen. Tegelijkertijd worden investeringen verlaagd. Verder wil Shell de gasproductie jaarlijks met 1 procent verhogen tot 2030, met een stabiele olieproductie.

Het bedrijf verwacht dat de vraag naar lng in 2040 met 60 procent zal stijgen, vooral door een grotere behoefte in landen in Azië. Door de grote vraag naar stroom voor bijvoorbeeld elektrisch rijden, datacenters en toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) wordt ook meer lng gebruikt in gascentrales.

Kritiek

Shell-topman Wael Sawan stelt dat het bedrijf flinke vooruitgang heeft geboekt met zijn doelstellingen en dat het concern simpeler, weerbaarder en concurrerender wordt. Onder Sawans leiding zet Shell meer in op fossiele brandstoffen en worden duurzame projecten juist teruggeschroefd of gestopt. Ook worden zwakker presterende onderdelen afgestoten.

Shell kijkt ook naar de strategische opties voor zijn chemieactiviteiten in de Verenigde Staten en Europa. Onlangs meldde zakenkrant The Wall Street Journal nog dat Shell overwoog chemische activiteiten in de VS en Europa te verkopen.

Het bedrijf krijgt al jaren kritiek van activistische beleggers en klimaatorganisaties die vinden dat Shell te weinig doet om de CO2-uitstoot te verminderen.

Meer uit Financieel

Verzekeringsmerk Aegon verdwijnt komende maanden uit Nederland

UTRECHT (ANP) - Het verzekeringsmerk Aegon verdwijnt de komende maanden volledig uit Nederland. Verzekeraar ASR die de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van zijn branchegenoot enkele jaren terug overnam, liet woensdag weten klaar te zijn met de integratie met Aegon Nederland. Voor de laatste hypotheek- en pensioenklanten stopt ASR uiterlijk 2 juli met het gebruik van de naam Aegon, hun product gaat dan over op het ASR-label.

41 minuten geleden
FrieslandCampina houdt winst op peil door goed eerste halfjaar

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft vorig jaar de winst op peil gehouden. De sterke resultaten zijn volgens het zuivelconcern vooral het gevolg van een goed eerste halfjaar. De tweede helft van 2025 werd gekenmerkt door uitdagende marktomstandigheden en een daling van de basiszuivelprijzen. De nettowinst ging met 2,2 procent omhoog tot 328 miljoen euro, maakte het bedrijf woensdag bekend.

43 minuten geleden
FT: president Lagarde waarschijnlijk vroegtijdig weg bij ECB

LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.

2 uur geleden
Steeds meer jongeren op lichtere motoren stuwen recordverkoop

UTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.

3 uur geleden
ING: vrachtwagenheffing drijft kosten transportbedrijven flink op

AMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.

3 uur geleden
Zichtbaar verduurzaamde huizen leveren meer op bij verkoop

APELDOORN (ANP) - Wie zijn huis verduurzaamt, krijgt gemiddeld een hogere verkoopprijs wanneer hij zijn woning verkoopt. Maar daarbij is het wel belangrijk dat de verduurzaming duidelijk zichtbaar is voor huizenkopers. Denk dan aan een beter energielabel of zonnepanelen, stellen deskundigen van het Kadaster woensdag na onderzoek.

3 uur geleden
Wall Street sluit eerste dag van kortere handelsweek licht hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.

11 uur geleden