Shell wil biobrandstoffabriek bouwen in Singapore
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Shell is van plan een fabriek voor biobrandstoffen te bouwen in Singapore. De faciliteit moet het olie- en gasconcern helpen om zijn doelstelling van een halvering van de C02-uitstoot in 2030 te halen.
De biobrandstoffabriek, met een productie van 550.000 ton per jaar, kan waterstof maken uit bakolie en dierlijke vetten, die vervolgens kan worden gebruikt om diesel voor vrachtwagens, vliegtuigbrandstof of chemicaliën te produceren. Een definitief investeringsbesluit voor de bouw van de faciliteit moet nog worden genomen.
Shell wil tegen 2025 ongeveer 2 miljoen ton duurzame vliegtuigbrandstof per jaar produceren en wereldwijd 1 miljoen ton plastic afval verwerken. Het bedrijf onderzoekt ook een regionale hub voor het opvangen en opslaan van koolstof, en is van plan om samen te werken met een reeks klanten, waaronder in de energiesector.
Daarnaast gaat Shell een faciliteit bouwen die de kwaliteit van pyrolyse-olie, een vloeistof gemaakt van moeilijk te recyclen plastic afval, zal verbeteren. De faciliteit heeft een capaciteit van 50.000 ton per jaar, waarmee het de grootste van Azië wordt, en kan een gewicht gelijk aan ongeveer 7,8 miljard plastic zakken verwerken.
Meer uit Financieel
DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.
7 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
12 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
13 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
14 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 dag geleden