Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell: verplichting voor ons staat haaks op klimaataanpak EU

Shell: verplichting voor ons staat haaks op klimaataanpak EU

DEN HAAG (ANP) - Een verplichting voor Shell om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen, is volgens de advocaten van het bedrijf in strijd met het hele stelsel dat in de EU is opgebouwd om klimaatverandering tegen te gaan. "Terughoudendheid van de rechter is in dit soort zaken duidelijk op zijn plaats", stellen de advocaten van Shell tijdens het hoger beroep in de klimaatzaak die Milieudefensie samen met andere organisaties tegen het bedrijf voert.

In eerste aanleg kregen de eisers grotendeels gelijk: de rechtbank bepaalde dat Shell de uitstoot die het veroorzaakt voor eind 2030 met 45 procent moet verlagen. De raadslieden stellen dat dit het Europese en landelijke klimaatbeleid "ondermijnt". Ze vinden dat de rechtbank er ook helemaal naast zat met de "ongeschreven zorgvuldigheidsnorm" die het bedrijf zou dwingen zijn uitstoot fors te verlagen.

Voor het gerechtshof in Den Haag betoogden de advocaten woensdag dat de EU al hard op weg is zijn uitstoot te verlagen. Ze noemden het Europese emissiehandelssysteem bijvoorbeeld "zeer effectief". Volgens Shell is het onlogisch om eisen op te leggen aan individuele bedrijven, terwijl er al dit soort regelgeving is die voor alle industriebedrijven geldt.

Verminderingsplicht

"Geen enkele wetgever kiest voor een reductieverplichting voor individuele bedrijven", voegden de advocaten eraan toe. Ze wezen erop dat voorstellen in de Tweede Kamer om zo'n verminderingsplicht voor grote bedrijven in te voeren nooit een meerderheid haalden.

Het hof heeft vier dagen uitgetrokken voor de zaak. Op 12 april is de laatste dag.

Meer uit Binnenland

Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, ook medische gegevens gestolen van patiënten. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

35 minuten geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

4 uur geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

5 uur geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

6 uur geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

6 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

6 uur geleden
Advocaten: verdachte Z. was tijdens roof niet in Drents Museum

ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.

7 uur geleden