Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell: verplichting voor ons staat haaks op klimaataanpak EU

Shell: verplichting voor ons staat haaks op klimaataanpak EU

DEN HAAG (ANP) - Een verplichting voor Shell om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen, is volgens de advocaten van het bedrijf in strijd met het hele stelsel dat in de EU is opgebouwd om klimaatverandering tegen te gaan. "Terughoudendheid van de rechter is in dit soort zaken duidelijk op zijn plaats", stellen de advocaten van Shell tijdens het hoger beroep in de klimaatzaak die Milieudefensie samen met andere organisaties tegen het bedrijf voert.

In eerste aanleg kregen de eisers grotendeels gelijk: de rechtbank bepaalde dat Shell de uitstoot die het veroorzaakt voor eind 2030 met 45 procent moet verlagen. De raadslieden stellen dat dit het Europese en landelijke klimaatbeleid "ondermijnt". Ze vinden dat de rechtbank er ook helemaal naast zat met de "ongeschreven zorgvuldigheidsnorm" die het bedrijf zou dwingen zijn uitstoot fors te verlagen.

Voor het gerechtshof in Den Haag betoogden de advocaten woensdag dat de EU al hard op weg is zijn uitstoot te verlagen. Ze noemden het Europese emissiehandelssysteem bijvoorbeeld "zeer effectief". Volgens Shell is het onlogisch om eisen op te leggen aan individuele bedrijven, terwijl er al dit soort regelgeving is die voor alle industriebedrijven geldt.

Verminderingsplicht

"Geen enkele wetgever kiest voor een reductieverplichting voor individuele bedrijven", voegden de advocaten eraan toe. Ze wezen erop dat voorstellen in de Tweede Kamer om zo'n verminderingsplicht voor grote bedrijven in te voeren nooit een meerderheid haalden.

Het hof heeft vier dagen uitgetrokken voor de zaak. Op 12 april is de laatste dag.

Meer uit Binnenland

Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

18 minuten geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

45 minuten geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

2 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

2 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

3 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

3 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

4 uur geleden