Shell verkoopt grote olieraffinaderij in Singapore
SINGAPORE (ANP) - Shell verkoopt zijn grote olieraffinaderij en petrochemisch park in Singapore aan een bedrijvenconsortium. De verkoop moet voor het einde van dit jaar worden afgerond. Financiële details worden niet gemeld. Persbureau Bloomberg heeft gezegd dat de waarde van de bezittingen rond de 1 miljard dollar zou liggen.
Het gaat om het Energy and Chemicals Park op de Singaporese eilanden Pulau Bukom en Jurong Island. Het industriepark wordt overgenomen door het consortium CAPGC dat bestaat uit het Indonesische Chandra Asri Group en grondstoffenhandelaar Glencore.
De olieraffinaderij op Pulau Bukom heeft een productiecapaciteit van 237.000 vaten per dag. Het was in 1961 de eerste raffinaderij van stadstaat Singapore. Shell had vorig jaar al aangekondigd strategisch onderzoek te doen naar de opties voor die activiteiten. Het oliebedrijf is bezig minder winstgevende bezittingen af te stoten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft TOTO Winkel en Betcity aangesproken op een overtreding van het rolmodellenverbod. In beide gevallen maakten de aanbieders volgens de Ksa gebruik van herkenbare verwijzingen naar bekende beroepsvoetballers. Eerder werd aanbieder TonyBet voor hetzelfde vergrijp aangesproken.
20 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken in Nederland is deze week iets goedkoper geworden. Uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers komt naar voren dat een liter benzine donderdag 5 cent goedkoper is geworden vergeleken met maandag en een liter diesel 6 cent.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers mogen de prijzen voor gas bij een vast contract niet verhogen bij de invoering van bepaalde nieuwe regels. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die bedrijven heeft aangesproken die dat wel in hun voorwaarden hadden opgenomen.
2 uur geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Nintendo heeft bijna de helft meer winst geboekt in het afgelopen kwartaal. Het Japanse gamebedrijf kende een meevaller door een teruggave van invoerrechten door de Verenigde Staten. Daarnaast profiteerde het bedrijf van de opbrengsten van twee nieuwe spellen voor zijn populaire Switch 2, de nieuwste spelcomputer van het merk.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Rheinmetall heeft de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd na het verliezen van een contract voor de bouw van marineschepen. Het grootste defensiebedrijf van Duitsland zou zes fregatten bouwen met een totale waarde van meer dan 10 miljard euro, maar de Duitse regering heeft de bestelling in juni ingetrokken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven in de chemische industrie moeten mogelijk in sommige gevallen de productie deels afschalen als lage waterstanden langdurig aanhouden en er niet genoeg vervangende transportcapaciteit beschikbaar is. Dat laat een woordvoerster van de Koninklijke Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie (VNCI) weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme dienstverlener verhoogde de verwachtingen voor het hele jaar, na een sterke eerste jaarhelft waarin het bedrijf de omzet zag verdubbelen. Ook de totale orderportefeuille liep verder op. Het aandeel werd ruim 7 procent hoger gezet.
3 uur geleden