Shell verkoopt grote olieraffinaderij in Singapore
SINGAPORE (ANP) - Shell verkoopt zijn grote olieraffinaderij en petrochemisch park in Singapore aan een bedrijvenconsortium. De verkoop moet voor het einde van dit jaar worden afgerond. Financiële details worden niet gemeld. Persbureau Bloomberg heeft gezegd dat de waarde van de bezittingen rond de 1 miljard dollar zou liggen.
Het gaat om het Energy and Chemicals Park op de Singaporese eilanden Pulau Bukom en Jurong Island. Het industriepark wordt overgenomen door het consortium CAPGC dat bestaat uit het Indonesische Chandra Asri Group en grondstoffenhandelaar Glencore.
De olieraffinaderij op Pulau Bukom heeft een productiecapaciteit van 237.000 vaten per dag. Het was in 1961 de eerste raffinaderij van stadstaat Singapore. Shell had vorig jaar al aangekondigd strategisch onderzoek te doen naar de opties voor die activiteiten. Het oliebedrijf is bezig minder winstgevende bezittingen af te stoten.
Meer uit Financieel
SARASOTA (ANP/RTR) - Nieuws- en dataorganisatie Bloomberg zou een van de klanten zijn die op socialmediaplatform Truth Social eerder toegang krijgen tot berichten van de president. Dat schrijft persbureau Reuters, dat op basis van ingewijden ook handelsondernemingen Susquehanna International Group en Jump Trading aanwijst als gebruikers van de dienst Truth API.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Ruim een kwart van de nieuwe woningen wordt de komende jaren in de vier grootste gemeenten van Nederland gebouwd. Dat meldt het Kadaster na onderzoek. Het aandeel appartementen wordt in de komende jaren ook een stuk groter, hoewel dit soort woningen wel iets kleiner wordt in oppervlakte. Het onderzoek baseert zich op woningen die al zijn vergund of in aanbouw zijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.
6 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.
8 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.
8 uur geleden