Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell verkoopt dochterbedrijf in Filipijnen

Shell verkoopt dochterbedrijf in Filipijnen

MANILLA (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell gaat zijn dochteronderneming in de Filipijnen verkopen. Shell Philippines Exploration wordt voor 380 miljoen dollar verkocht aan het lokale energiebedrijf Malampaya Energy.

Daar kan de komende jaren nog een extra betaling van 80 miljoen dollar bovenop komen, afhankelijk van prestaties en grondstoffenprijzen. Shell heeft in de Filipijnen onder meer een groot belang in een aardgasproject. Eerder legde Shell al een raffinaderij in het land stil omdat die niet rendabel meer was.

Shell is al langer bezig activiteiten af te stoten. "Deze aankondiging is consistent met de inspanningen van Shell om onze productie-portefeuille te focussen op negen kernposities", aldus topbestuurder Wael Sawan van de Upstream-divisie van Shell. Die tak houdt zich bezig met de winning en exploratie van olie en gas. Shell heeft gezegd zich op dat terrein te willen richten op Brazilië, Brunei, de Golf van Mexico, Kazachstan, Maleisië, Nigeria, Oman, de Amerikaanse Permian Basin en het Britse deel van de Noordzee.

Meer uit Financieel

Miljoenenboete voor ABN AMRO om gebrekkige antiwitwascontroles

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft een boete van 8,5 miljoen euro gekregen van De Nederlandsche Bank (DNB) om gebrekkige antiwitwascontroles. Volgens de toezichthouder was sprake van structurele tekortkomingen in de uitvoering van de controles bij klanten die in een hoge risicocategorie vallen. Dit heeft ABN AMRO naar buiten gebracht in een persverklaring.

1 minuut geleden
Nederlanders mogelijk betrokken bij Odido-hack, meldt politie

DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft aanwijzingen voor betrokkenheid van Nederlanders bij de grote cyberaanval op Odido van eerder dit jaar. In een telefoongesprek kort voor de hack met de klantenservice deed een Nederlandssprekende man zich voor als IT-medewerker van het telecombedrijf. Daarna werd Odido door phishing misleid en konden de gegevens van ruim 6 miljoen klanten worden gestolen.

26 minuten geleden
Minder auto's gestolen in eerste helft 2026

APELDOORN (ANP) - In de eerste helft van 2026 zijn in Nederland 3476 personenvoertuigen gestolen. Dat is 9 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV). Door de daling van het aantal diefstallen daalde ook de schadelast voor verzekeraars.

1 uur geleden
Rechter keurt schikking Musk met SEC ondanks bedenkingen goed

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Verenigde Staten heeft de schikking van Elon Musk met beurswaakhond SEC goedgekeurd. Dit deed ze ondanks "serieuze bedenkingen" over de overeenkomst, meldde ze.

9 uur geleden
Oplaaiend conflict rond Iran zorgt voor verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zich strijdbaar had getoond tegenover Iran. Na beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz verklaarde het staatshoofd dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en zinspeelde hij op zware aanvallen.

9 uur geleden
Grote vleesverwerker JBS zwakt klimaatambitie fors af

AMSTELVEEN (ANP) - 's Werelds grootste vleesverwerker, JBS, zwakt zijn klimaatdoelstellingen fors af. Het van oorsprong Braziliaanse bedrijf streeft er niet langer naar om in 2040 per saldo geen broeikasgassen meer uit te stoten, maakt duurzaamheidschef Jason Weller bekend.

10 uur geleden
Amsterdams techbedrijf Mews schrapt 15 procent van de banen om AI

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse techbedrijf Mews schrapt ongeveer 15 procent van de banen, wat neerkomt op zo'n 170 medewerkers. De leverancier van software voor hotels wil meer inzetten op kunstmatige intelligentie (AI) en verwacht daarom met minder medewerkers verder te kunnen gaan.

12 uur geleden