Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell verkoopt dochterbedrijf in Filipijnen

Shell verkoopt dochterbedrijf in Filipijnen

MANILLA (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell gaat zijn dochteronderneming in de Filipijnen verkopen. Shell Philippines Exploration wordt voor 380 miljoen dollar verkocht aan het lokale energiebedrijf Malampaya Energy.

Daar kan de komende jaren nog een extra betaling van 80 miljoen dollar bovenop komen, afhankelijk van prestaties en grondstoffenprijzen. Shell heeft in de Filipijnen onder meer een groot belang in een aardgasproject. Eerder legde Shell al een raffinaderij in het land stil omdat die niet rendabel meer was.

Shell is al langer bezig activiteiten af te stoten. "Deze aankondiging is consistent met de inspanningen van Shell om onze productie-portefeuille te focussen op negen kernposities", aldus topbestuurder Wael Sawan van de Upstream-divisie van Shell. Die tak houdt zich bezig met de winning en exploratie van olie en gas. Shell heeft gezegd zich op dat terrein te willen richten op Brazilië, Brunei, de Golf van Mexico, Kazachstan, Maleisië, Nigeria, Oman, de Amerikaanse Permian Basin en het Britse deel van de Noordzee.

Meer uit Financieel

Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

27 minuten geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

29 minuten geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

54 minuten geleden
Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

1 uur geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

2 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

3 uur geleden