Shell-topman krijgt na aftreden vergoeding van 1,4 miljoen pond
LONDE (ANP) - Topman Ben van Beurden van olie- en gasconcern Shell kan na zijn aftreden rekenen op een een nabetaling van zeker 1,4 miljoen Britse pond (1,6 miljoen euro) als hij volgend jaar geen andere baan vindt. Het bedrag geldt als ontslagvergoeding en staat gelijk aan het basissalaris dat de Nederlander in één jaar verdient bij het Britse energieconcern.
Van Beurden kondigde onlangs aan per 1 januari op te stappen als hoogste leidinggevende bij Shell, dat onder zijn leiding de grootste overname in de bedrijfsgeschiedenis deed en uiteindelijk afscheid nam van zijn Nederlands-Britse structuur. Hij blijft tot eind juni nog wel werken voor Shell, maar dan als adviseur van de raad van bestuur. Voor die maanden krijgt hij ook nog zijn basissalaris betaald.
Shell betaalt de ontslagvergoeding tussen juli en eind december 2023 iedere maand stapsgewijs uit. Als hij in de tussentijd een andere baan weet te bemachtigen, halveert het bedrijf die maandelijkse overboekingen.
In 2021 liepen de totale beloning voor Van Beurden op tot 7,4 miljoen euro, ruim een kwart meer dan een jaar eerder. In coronajaar 2020 daalde het totaalbedrag aan salaris en bonussen voor de topman met ruim 40 procent tot 5,8 miljoen euro.
Meer uit Financieel
HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
10 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
13 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
15 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
16 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
1 dag geleden