Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell tekent grote deal met Qatar voor levering gas aan China

Shell tekent grote deal met Qatar voor levering gas aan China

DOHA (ANP/AFP) - Shell heeft met Qatar een langetermijndeal getekend om jaarlijks 3 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan China te leveren. Dat meldde staatsbedrijf QatarEnergy, zonder financiële details of de looptijd van het contract naar buiten te brengen. De lng-leveringen aan China door Shell beginnen in januari.

QatarEnergy wordt geleid door energieminister Saad al-Kaabi van de Golfstaat. Hij noemt Shell een betrouwbare partner en zegt dat de deal zal helpen om aan de gasvraag van de klanten van Shell in China te voldoen.

Qatar behoort tot de grootste exporteurs van lng ter wereld. Door de oorlog in Oekraïne en de energietransitie is er een veel grotere vraag naar lng uit de Golfstaat. Shell, het Franse TotalEnergies en het Italiaanse Eni hebben eerder al langlopende contracten met Qatar getekend voor leveringen van lng aan Europa. Begin dit jaar kondigde Qatar aan de gaswinning op te voeren om aan de grote vraag te kunnen voldoen.

Meer uit Financieel

Ben & Jerry's-oprichter wil meer openheid van Booking over Israël

AMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.

8 minuten geleden
Toyota en Suzuki leggen autofabrieken Japan stil om orkaan

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.

18 minuten geleden
Inflatie eurozone stijgt naar 3,2 procent door Iranoorlog

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.

58 minuten geleden
Hoogste rechter schrapt Nederlandse sjoemeldieselboete Volkswagen

DEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.

59 minuten geleden
Netbeheerders beloven ACM meer actie tegen overvol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.

1 uur geleden
Armoede Duitsland naar 'treurig record' met 13,3 miljoen mensen

BERLIJN (ANP/DPA) - De armoede in Duitsland is vorig jaar naar een nieuw recordniveau gestegen. Volgens de organisatie Der Paritätische, die zich inzet voor armoedebestrijding, leefde vorig jaar 16,1 procent van de Duitse bevolking onder de armoedegrens, oftewel 13,3 miljoen mensen. De organisatie spreekt van een "treurig record".

2 uur geleden
Metrostaking in Londen om conflict over werktijden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In Londen heeft dinsdag een deel van de metrobestuurders het werk neergelegd vanwege een conflict over werktijden. Er rijden geen metro's op de Circle line, de Piccadilly line en delen van de Metropolitan en Central lines. Andere metrolijnen rijden wel, maar kampen met ernstige vertragingen. De Elizabeth line, Docklands Light Railway, London Overground en bussen rijden gewoon, maar zijn naar verwachting veel voller dan normaal.

2 uur geleden