Shell tekent grote deal met Qatar voor levering gas aan China
DOHA (ANP/AFP) - Shell heeft met Qatar een langetermijndeal getekend om jaarlijks 3 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan China te leveren. Dat meldde staatsbedrijf QatarEnergy, zonder financiële details of de looptijd van het contract naar buiten te brengen. De lng-leveringen aan China door Shell beginnen in januari.
QatarEnergy wordt geleid door energieminister Saad al-Kaabi van de Golfstaat. Hij noemt Shell een betrouwbare partner en zegt dat de deal zal helpen om aan de gasvraag van de klanten van Shell in China te voldoen.
Qatar behoort tot de grootste exporteurs van lng ter wereld. Door de oorlog in Oekraïne en de energietransitie is er een veel grotere vraag naar lng uit de Golfstaat. Shell, het Franse TotalEnergies en het Italiaanse Eni hebben eerder al langlopende contracten met Qatar getekend voor leveringen van lng aan Europa. Begin dit jaar kondigde Qatar aan de gaswinning op te voeren om aan de grote vraag te kunnen voldoen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
6 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
6 uur geleden