Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell tekent grote deal met Qatar voor levering gas aan China

Shell tekent grote deal met Qatar voor levering gas aan China

DOHA (ANP/AFP) - Shell heeft met Qatar een langetermijndeal getekend om jaarlijks 3 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan China te leveren. Dat meldde staatsbedrijf QatarEnergy, zonder financiële details of de looptijd van het contract naar buiten te brengen. De lng-leveringen aan China door Shell beginnen in januari.

QatarEnergy wordt geleid door energieminister Saad al-Kaabi van de Golfstaat. Hij noemt Shell een betrouwbare partner en zegt dat de deal zal helpen om aan de gasvraag van de klanten van Shell in China te voldoen.

Qatar behoort tot de grootste exporteurs van lng ter wereld. Door de oorlog in Oekraïne en de energietransitie is er een veel grotere vraag naar lng uit de Golfstaat. Shell, het Franse TotalEnergies en het Italiaanse Eni hebben eerder al langlopende contracten met Qatar getekend voor leveringen van lng aan Europa. Begin dit jaar kondigde Qatar aan de gaswinning op te voeren om aan de grote vraag te kunnen voldoen.

Meer uit Financieel

China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

44 minuten geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

1 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

2 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

2 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

3 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

5 uur geleden
Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.

14 uur geleden