Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell schrapt 200 banen in tak voor duurzame energie

Shell schrapt 200 banen in tak voor duurzame energie

LONDEN (ANP/RTR) - Shell gaat tweehonderd banen schrappen in een tak voor duurzame energie. Ook gaat het olie- en gasconcern de activiteiten op het gebied van lichte voertuigen die werken op waterstof terugschroeven, om zich hier meer op zwaar transport en industrie te richten. Mogelijk schrapt Shell later nog eens 130 arbeidsplaatsen, maar dat wordt nog onderzocht. Waarschijnlijk kunnen die mensen straks elders binnen het bedrijf nog aan de slag.

De ingreep past in het streven van de nieuwe topman Wael Sawan om het rendement van Shell te verhogen. Sawan volgde begin dit jaar de Nederlander Ben van Beurden op als topman van Shell. Onder Van Beurden breidde Shell de activiteiten in groene energie fors uit. Sawan is van mening dat de overgang naar duurzame energiebronnen niet snel genoeg gaat om zomaar af te stappen van olie en gas.

De tweehonderd banen verdwijnen volgend jaar bij de zogenoemde Low Carbon Solutions (LCS)-divisie. Dat komt neer een afname van het personeelsbestand daar met 15 procent. De divisie richt zich op het koolstofarm maken van de transport- en industriesector. Shell-managers organiseerden vorige week al verschillende bijeenkomsten met het LCS-personeel waarin de plannen werden aangekondigd.

Of er ook in Nederland banen verdwijnen valt volgens een woordvoerder van Shell nog niet te zeggen. Daarvoor is het volgens hem nog te vroeg. Bij het concern werken wereldwijd ongeveer 93.000 mensen, onder wie zo'n 8500 in Nederland. De zegsman benadrukt verder dat Shell nog altijd van plan is tussen 2023 en 2025 zo'n 10 miljard tot 15 miljard dollar te investeren om de ontwikkeling van koolstofarme energieoplossingen te ondersteunen. Dan gaat het bijvoorbeeld om biobrandstoffen, waterstof en het opladen van elektrische voertuigen.

Meer uit Financieel

Hoge koninklijke onderscheiding oud-DNB-president Klaas Knot

AMSTERDAM (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een hoge koninklijke onderscheiding gekregen voor zijn werk als centralebankpresident. Knot is benoemd tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd donderdag op de afscheidsreceptie van Knot op het hoofdkantoor van DNB in Amsterdam uitgereikt door minister van Financiën Eelco Heinen.

25 minuten geleden
Nieuwe records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq naar nieuwe recordniveaus stegen. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat beter uitviel dan verwacht. Donderdag werd een halve dag gehandeld in New York en op vrijdag 4 juli zijn de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.

32 minuten geleden
Winst voor AEX-index na sterk banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten. Europese beleggers verwerkten onder meer een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt dat ook voor plussen op Wall Street zorgde. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen aan het handelsfront. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.

2 uur geleden
KLM spant kort geding aan om staking grondpersoneel te voorkomen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.

2 uur geleden
Duitse Tesla-verkoop bijna 60 procent lager in eerste jaarhelft

FLENSBURG (ANP/DPA) - De verkoop van Tesla in Duitsland is in de eerste helft van dit jaar met bijna 60 procent gedaald vergeleken met vorig jaar. Volgens de Duitse transportautoriteit KBA werden er 8890 Tesla's verkocht. De algehele Duitse markt voor elektrische auto's liet juist wel groei zien, met 35 procent.

3 uur geleden
Wall Street stijgt na sterk Amerikaans banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omhoog. Beleggers reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport kwamen er in juni 147.000 banen bij in de grootste economie ter wereld. Dat was meer dan verwacht.

4 uur geleden
Jurist: niet makkelijk om geld terug te krijgen van Booking.com

AMSTERDAM (ANP) - Het wordt niet eenvoudig voor klanten om geld terug te krijgen van Booking.com voor te hoge tarieven voor verblijven, stelt juridisch specialist Sjaak Drinkenburg van juridisch dienstverlener DAS. Hij reageert daarmee op de massaclaim van de Consumentenbond tegen de bekende hotelboekingssite, die binnen een week al meer dan 180.000 aanmeldingen kreeg.

4 uur geleden