Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell schaarse winnaar op voorzichtig Damrak

Shell schaarse winnaar op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell is als een van de weinige bedrijven op de Amsterdamse aandelenbeurs hoger geëindigd. Beleggers bleven voorzichtig op de dag dat de Wereldbank waarschuwde voor tragere economische groei en een lange periode met hoge inflatie.

Shell eindigde 1,3 procent hoger in de AEX en was de grootste winnaar van de hoofdfondsen op het Damrak. Het concern kondigde aan ook de Amerikaanse markt op te gaan als energieleverancier voor huishoudens. Shell doet dit al in Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en maakte vorig jaar dezelfde stap bekend in Nederland.

Speciaalchemieconcern DSM boekte een winst van 0,7 procent. Het bedrijf koopt het Braziliaanse Prodap, een technisch specialist op het gebied van diervoeding. De grootste verliezers in de AEX waren betalingsverwerker Adyen en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met minnen tot ruim 3 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl won een dag eerder nog bijna 12 procent. Dat was een reactie op een mediabericht over mogelijke interesse in een overname van de Amerikaanse dochter Grubhub.

Geen overname

De AEX zelf zakte 0,4 procent tot 709,14 punten. De MidKap eindigde een fractie lager op 1024,82 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen sloten tot 0,7 procent lager.

Bij de middelgrote fondsen stond fietsenfabrikant Accell bovenaan met een plus van 4,6 procent. Vorige week werd duidelijk dat er onvoldoende steun was van aandeelhouders van de Batavus- en Sparta-maker voor een overname door investeerders onder leiding van het Amerikaanse KKR. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost en luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloten de rij met verliezen van 5,1 en 3 procent.

Rentebesluit

Beleggers zijn verder vooral in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week. De ECB, die donderdag eenmalig de rentevergadering houdt in Amsterdam, zal waarschijnlijk de rente nog ongemoeid laten. In juli zal de centrale bank mogelijk wel beginnen met het verhogen van de rente om de hard oplopende inflatie aan te pakken.

De euro was 1,0694 dollar waard, tegen 1,0688 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,4 procent tot 119,04 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer, op 120,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Volkswagen pauzeert ontwikkeling elektrische Golf om besparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.

10 minuten geleden
Universal Music Group wint in lagere AEX-index na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.

48 minuten geleden
Vakbonden verwachten nieuwe stakingen na eindbod ov-werkgevers

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.

2 uur geleden
Frankrijk roept in EU 7 miljoen condooms terug om scheurgevaar

PARIJS (ANP) - Een Franse toezichthouder roept 7 miljoen condooms in de Europese Unie terug, omdat het gevaar bestaat dat ze kunnen scheuren. De ingreep volgt op een terugroepactie van enkele honderdduizenden condooms afgelopen zomer. De Franse autoriteiten hebben nu de Maleisische fabrikant van de defecte voorbehoedsmiddelen achterhaald en alarm geslagen over een grotere hoeveelheid condooms.

3 uur geleden
Intel en Amazon hard onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.

3 uur geleden
Chemiebedrijf Evonik verwerpt ook hoger overnamebod van BASF

ESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.

4 uur geleden
Binance reserveert miljarden voor verliezen na aanval cryptobeurs

ABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.

5 uur geleden