Shell opent zijn grootste zonnepark in Europa met 128.000 panelen
TERNEUZEN (ANP) - Shell heeft dinsdag zijn grootste zonnepark in Europa geopend in een polder bij Terneuzen, heeft het concern bekendgemaakt. Het park bestaat uit meer dan 128.000 zonnepanelen en kan 71,1 megawatt stroom produceren. Het zonnepark geeft een "flinke impuls" voor het halen van de klimaatdoelen in Zeeland, stelt Shell.
Het zonnepark helpt onder meer de industrie te verduurzamen. De stroom die in het zonnepark wordt opgewekt, gaat bijvoorbeeld naar kunstmestfabrikant Yara Sluiskil. Die fabriek is volgens milieuorganisaties een van de grootste uitstoters van broeikasgassen in Nederland en moet komende jaren flink verduurzamen.
Het energieconcern heeft nu in totaal zes zonneparken in Nederland. Het zonnepark bij Terneuzen is echter niet het grootste van heel Europa, dat staat namelijk in Spanje. Het grootste zonnepark in Nederland staat in Biddinghuizen in Flevoland en bestaat volgens energieleverancier Scholt Energy uit meer dan 312.000 panelen.
Shell is van oorsprong een olie- en gasconcern, maar investeert vanwege de klimaatdoelen ook in niet-fossiele energiebronnen zoals zonne-energie en windmolenparken. Het concern wil in 2025 bijvoorbeeld ook een grote groene waterstoffabriek openen in de haven van Rotterdam. Shell blijft daarnaast investeren in olie en gas.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
7 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
7 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
8 uur geleden