Shell opent zijn grootste zonnepark in Europa met 128.000 panelen
TERNEUZEN (ANP) - Shell heeft dinsdag zijn grootste zonnepark in Europa geopend in een polder bij Terneuzen, heeft het concern bekendgemaakt. Het park bestaat uit meer dan 128.000 zonnepanelen en kan 71,1 megawatt stroom produceren. Het zonnepark geeft een "flinke impuls" voor het halen van de klimaatdoelen in Zeeland, stelt Shell.
Het zonnepark helpt onder meer de industrie te verduurzamen. De stroom die in het zonnepark wordt opgewekt, gaat bijvoorbeeld naar kunstmestfabrikant Yara Sluiskil. Die fabriek is volgens milieuorganisaties een van de grootste uitstoters van broeikasgassen in Nederland en moet komende jaren flink verduurzamen.
Het energieconcern heeft nu in totaal zes zonneparken in Nederland. Het zonnepark bij Terneuzen is echter niet het grootste van heel Europa, dat staat namelijk in Spanje. Het grootste zonnepark in Nederland staat in Biddinghuizen in Flevoland en bestaat volgens energieleverancier Scholt Energy uit meer dan 312.000 panelen.
Shell is van oorsprong een olie- en gasconcern, maar investeert vanwege de klimaatdoelen ook in niet-fossiele energiebronnen zoals zonne-energie en windmolenparken. Het concern wil in 2025 bijvoorbeeld ook een grote groene waterstoffabriek openen in de haven van Rotterdam. Shell blijft daarnaast investeren in olie en gas.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd 11 procent lager gezet.
35 minuten geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.
11 uur geleden