Shell opent zijn grootste zonnepark in Europa met 128.000 panelen
TERNEUZEN (ANP) - Shell heeft dinsdag zijn grootste zonnepark in Europa geopend in een polder bij Terneuzen, heeft het concern bekendgemaakt. Het park bestaat uit meer dan 128.000 zonnepanelen en kan 71,1 megawatt stroom produceren. Het zonnepark geeft een "flinke impuls" voor het halen van de klimaatdoelen in Zeeland, stelt Shell.
Het zonnepark helpt onder meer de industrie te verduurzamen. De stroom die in het zonnepark wordt opgewekt, gaat bijvoorbeeld naar kunstmestfabrikant Yara Sluiskil. Die fabriek is volgens milieuorganisaties een van de grootste uitstoters van broeikasgassen in Nederland en moet komende jaren flink verduurzamen.
Het energieconcern heeft nu in totaal zes zonneparken in Nederland. Het zonnepark bij Terneuzen is echter niet het grootste van heel Europa, dat staat namelijk in Spanje. Het grootste zonnepark in Nederland staat in Biddinghuizen in Flevoland en bestaat volgens energieleverancier Scholt Energy uit meer dan 312.000 panelen.
Shell is van oorsprong een olie- en gasconcern, maar investeert vanwege de klimaatdoelen ook in niet-fossiele energiebronnen zoals zonne-energie en windmolenparken. Het concern wil in 2025 bijvoorbeeld ook een grote groene waterstoffabriek openen in de haven van Rotterdam. Shell blijft daarnaast investeren in olie en gas.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.
5 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
10 uur geleden