Shell opent zijn grootste zonnepark in Europa met 128.000 panelen
TERNEUZEN (ANP) - Shell heeft dinsdag zijn grootste zonnepark in Europa geopend in een polder bij Terneuzen, heeft het concern bekendgemaakt. Het park bestaat uit meer dan 128.000 zonnepanelen en kan 71,1 megawatt stroom produceren. Het zonnepark geeft een "flinke impuls" voor het halen van de klimaatdoelen in Zeeland, stelt Shell.
Het zonnepark helpt onder meer de industrie te verduurzamen. De stroom die in het zonnepark wordt opgewekt, gaat bijvoorbeeld naar kunstmestfabrikant Yara Sluiskil. Die fabriek is volgens milieuorganisaties een van de grootste uitstoters van broeikasgassen in Nederland en moet komende jaren flink verduurzamen.
Het energieconcern heeft nu in totaal zes zonneparken in Nederland. Het zonnepark bij Terneuzen is echter niet het grootste van heel Europa, dat staat namelijk in Spanje. Het grootste zonnepark in Nederland staat in Biddinghuizen in Flevoland en bestaat volgens energieleverancier Scholt Energy uit meer dan 312.000 panelen.
Shell is van oorsprong een olie- en gasconcern, maar investeert vanwege de klimaatdoelen ook in niet-fossiele energiebronnen zoals zonne-energie en windmolenparken. Het concern wil in 2025 bijvoorbeeld ook een grote groene waterstoffabriek openen in de haven van Rotterdam. Shell blijft daarnaast investeren in olie en gas.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
6 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
17 uur geleden