Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell onderuit in groene AEX-index

Shell onderuit in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is maandag met winst gesloten. In de leidende AEX-index ging Shell in de uitverkoop. De olie- en gasreus ging in het kielzog van sterk gedaalde olieprijzen omlaag. Vooral de impact van het nieuwe coronavirus zet de prijzen onder druk. Sowieso blijft het virus de gemoederen bezighouden, zeker nadat in China de handel werd hervat na de verlengde vakantieperiode.

De AEX-index sloot de sessie 0,5 procent in de plus op 592,36 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 915,64 punten. Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,7 procent. In Shanghai en Shenzhen kelderen de beurzen rond de 8 procent. De Chinese centrale bank pompte miljarden in de markt om de koersval te verzachten.

Shell verloor op het Damrak 2,5 procent aan beurswaarde. Eerder op de dag werd bekend dat de Chinese vraag naar olie met een vijfde is gedaald vanwege het virus en dan vooral door de maatregelen die zijn genomen om de verspreiding ervan te beteugelen. Ook het Franse Total (min 0,9 procent) en het Britse BP (min 0,9 procent) leverden in.

Olieprijzen

Een vat Amerikaanse olie kostte 2,4 procent minder op 50,35 dollar. Brentolie werd 3,3 procent goedkoper op 54,78 dollar per vat.

Sterkste stijger in de AEX was biotechnoloog Galapagos met een winst van 3,5 procent. Een duidelijke reden voor de stijging was niet direct te vinden. Wel werd bekend dat de Amerikaanse samenwerkingspartner Gilead Sciences een experimenteel middel tegen ebola gaat inzetten bij testen ter bestrijding van het coronavirus.

Ryanair

Betaalbedrijf Adyen klom 2,6 procent na overnamenieuws in de sector. Betalingsdienstverlener Worldline (plus 0,5 procent) koopt zijn eveneens Franse branchegenoot Ingenico (plus 17,2 procent) voor 7,8 miljard euro.

Ryanair steeg dik 6 procent in Dublin. De Ierse prijsvechter vervoerde afgelopen kwartaal meer passagiers en verwacht ook in de komende tijd meer Europese passagiers te voeren doordat mensen verre bestemmingen vermijden vanwege het coronavirus. Julius Bär daalde 3,3 procent in Zürich. De Zwitserse bank schrapt driehonderd banen na tegenvallende resultaten.

De euro was 1,1060 dollar waard tegen 1,1082 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

15 uur geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

18 uur geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

1 dag geleden
Wall Street sluit lager na verder stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.

1 dag geleden
Senator VS kondigt uitzonderingen aan op Canadese importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.

1 dag geleden
Shein schikt Amerikaans onderzoek voor 100 miljoen, meldt Reuters

LONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.

1 dag geleden
Amerikaanse boete voor KLM om vliegen boven Irak

WASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.

1 dag geleden