Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell onderaan in licht lagere AEX, RELX aan kop

Shell onderaan in licht lagere AEX, RELX aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag licht omlaag onder aanvoering van Shell. Het olie- en gasconcern kampte met de aanhoudende daling van de olieprijzen. Ook andere industriebedrijven als staalmaker ArcelorMittal en verffabrikant AkzoNobel lieten verliezen zien, mede door een verdere krimp van de Chinese industrie.

De algehele stemming op de Europese beursvloeren bleef terughoudend. Beleggers zijn vooral benieuwd of het Amerikaanse Congres de pas gesloten deal over de verhoging van het schuldenplafond zal goedkeuren. Vooral binnen de Amerikaanse Republikeinse partij lijkt het verzet tegen de deal toe te nemen.

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,3 procent in de min op 754,45 punten. De MidKap daalde 0,9 procent tot 907,20 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 0,7 procent.

Koersdaling Shell, sterke stijging RELX

Shell leverde 2 procent in. Uitzender Randstad en verzekeraar NN Group volgden met verliezen van 1,8 procent. ArcelorMittal, AkzoNobel en techinvesteerder Prosus verloren ruim 1 procent. Ook Heineken daalde dik 1 procent. De bierbrouwer heeft voor in totaal 333 miljoen euro aandelen Heineken en aandelen Heineken Holding gekocht van het Mexicaanse drankenbedrijf Femsa. Femsa liet dinsdag al weten voor 3,3 miljard euro aan aandelen in de bierbrouwer te verkopen en dat Heineken zelf een deel van die stukken zou kopen.

Dataleverancier RELX was de sterkste stijger in de AEX, met een plus van 1,9 procent. ASMI bleef vrijwel vlak. Topman Benjamin Loh zei in een interview met persbureau Bloomberg dat het chipbedrijf weinig last zal hebben van de maatregelen om de export van geavanceerde chips en chipmachines naar China aan banden te leggen. Volgens Loh zal het effect daarvan ook worden gecompenseerd door de sterke vraag naar chips die worden gebruikt voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie.

Beurzen Europa, euro- en oliekoers

In de MidKap daalde TKH 0,6 procent. De technologiegroep verkoopt zijn Franse tak aan investeringsgroep Argos Wityu voor 118 miljoen euro. Azerion steeg dik 5 procent. Het gamebedrijf, dat de afgelopen tijd sterk in beurswaarde is gestegen, zag de omzet in het eerste kwartaal stijgen. Ook de aangepaste winst vóór aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen nam toe.

De euro was 1,0668 dollar waard, tegen 1,0720 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,2 procent in prijs tot 68,61 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent minder op 72,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nvidia steekt 5 miljard dollar in Intel voor samenwerking

SANTA CLARA (ANP) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.

21 minuten geleden
ExxonMobil schort plannen voor plasticrecycling in Rotterdam op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.

22 minuten geleden
Studie: 290 miljard schade Duitse economie door cyberaanvallen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.

1 uur geleden
Arbeidsinspectie legt Gelders uitzendbureau twee maanden stil

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.

2 uur geleden
Duitse toezichthouder keurt overname eigenaar MediaMarkt goed

BONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.

3 uur geleden
ACM begint onderzoek naar prijzen voor producten in supermarkten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.

3 uur geleden
Grotere inzet vertrouwenspersonen op werkvloer, volgens Arbo Unie

NIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.

3 uur geleden