Shell omhoog in lichtgroene AEX
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging woensdag licht vooruit onder aanvoering van olie- en gasconcern Shell. Beleggers deden het rustig aan na de recente sterke opmars en de kwakkelende handelssessie op Wall Street. Het optimisme over de heropening van de economie bleef de algehele stemming op de beursvloeren ondersteunen. Een sterker dan verwachte daling van de Duitse winkelverkopen zorgde daarbij voor enige koersdruk.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 717,34 punten. Een dag eerder tikte de graadmeter de hoogste tussentijdse stand ooit aan. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1072,64 punten. De DAX in Frankfurt bleef vrijwel vlak. De Duitse winkelverkopen namen in april met 5,5 procent af ten opzichte van een maand eerder. Economen hadden gerekend op een daling van 2 procent. Parijs won een fractie en Londen on 0,4 procent.
Shell steeg 1,5 procent dankzij een positief analistenrapport. Analisten van Cowen zijn het volgen van het olie- en gasconcern gestart met een outperform-advies. Techinvesteerder Prosus en speciaalchemiebedrijf DSM behoorden ook tot de sterkste stijgers in de AEX met plussen van ruim 1 procent. Chipmachinemaker ASML en ING waren de grootste dalers met minnen van 0,8 procent. Adyen verloor 0,6 procent. Het fintechbedrijf gaat zijn betaaldiensten aanbieden in de Verenigde Arabische Emiraten.
In de MidKap stond bodemonderzoeker Fugro bovenaan met een plus van 1,5 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM volgde met een winst van 1,2 procent door de hoop op een sterk herstel van het vliegverkeer in de zomermaanden. Post- en pakketbezorger PostNL sloot de rij met een verlies van 2 procent.
DPA klom 0,9 procent op de lokale Amsterdamse markt. Investeerder Gilde heeft zijn bod op de detacheerder officieel gelanceerd. Gilde bracht begin maart een bod uit op DPA van 1,70 euro per aandeel. Het bod waardeert DPA op een kleine 80 miljoen euro en wordt gesteund door het bestuur van de detacheerder. De grootaandeelhouders van DPA, die samen ruim 66 procent van de aandelen in handen hebben, hebben al toegezegd hun aandelen te verkopen aan Gilde.
De euro was 1,2208 dollar waard, tegen 1,2243 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 68,15 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 70,77 dollar per vat. Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) verwacht dat de wereldwijde vraag naar energie dit jaar volledig zal herstellen van de coronacrisis. Eerder werd pas in 2023 een herstel voorzien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sandalenmaker Birkenstock maakte donderdag een koerssprong van bijna 12 procent op Wall Street. Het Duitse bedrijf met notering in New York heeft zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar boven bijgesteld, nu consumenten massaal de dure sandalen en clogs van het merk aanschaffen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump mocht een al lang bestaande vrijstelling van importheffingen voor goedkope producten schorsen. Dat heeft het handelshof in New York geoordeeld. De uitspraak is een opsteker voor de handelsagenda van Trump. De president noemde de uitspraak in een bericht op Truth Social een "grote overwinning".
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Zweden is een bijna drie jaar durende staking tegen Tesla ten einde gekomen. Volgens de Zweedse metaalarbeidersbond IF Metall heeft de Amerikaanse autofabrikant alle stakende leden uitgekocht.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Moroccanoil is niet meer de hoofdsponsor van het Eurovisie Songfestival. Dat bevestigt songfestivalorganisatie European Broadcasting Union (EBU) donderdag tegen Belgische media. Het van oorsprong Israëlische cosmeticabedrijf was sinds 2019 de hoofdsponsor van het songfestival.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Porsche is van plan om in 2030 te stoppen met de Taycan, de volledig elektrische sedan van de sportwagenfabrikant. Dat meldt WirtschaftsWoche donderdag op basis van ingewijden. Het Duitse zakenblad verwijst daarbij naar aanhoudend dalende verkoopcijfers.
4 uur geleden