Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell omhoog in lichtgroene AEX

Shell omhoog in lichtgroene AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging woensdag licht vooruit onder aanvoering van olie- en gasconcern Shell. Beleggers deden het rustig aan na de recente sterke opmars en de kwakkelende handelssessie op Wall Street. Het optimisme over de heropening van de economie bleef de algehele stemming op de beursvloeren ondersteunen. Een sterker dan verwachte daling van de Duitse winkelverkopen zorgde daarbij voor enige koersdruk.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 717,34 punten. Een dag eerder tikte de graadmeter de hoogste tussentijdse stand ooit aan. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1072,64 punten. De DAX in Frankfurt bleef vrijwel vlak. De Duitse winkelverkopen namen in april met 5,5 procent af ten opzichte van een maand eerder. Economen hadden gerekend op een daling van 2 procent. Parijs won een fractie en Londen on 0,4 procent.

Shell steeg 1,5 procent dankzij een positief analistenrapport. Analisten van Cowen zijn het volgen van het olie- en gasconcern gestart met een outperform-advies. Techinvesteerder Prosus en speciaalchemiebedrijf DSM behoorden ook tot de sterkste stijgers in de AEX met plussen van ruim 1 procent. Chipmachinemaker ASML en ING waren de grootste dalers met minnen van 0,8 procent. Adyen verloor 0,6 procent. Het fintechbedrijf gaat zijn betaaldiensten aanbieden in de Verenigde Arabische Emiraten.

In de MidKap stond bodemonderzoeker Fugro bovenaan met een plus van 1,5 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM volgde met een winst van 1,2 procent door de hoop op een sterk herstel van het vliegverkeer in de zomermaanden. Post- en pakketbezorger PostNL sloot de rij met een verlies van 2 procent.

DPA klom 0,9 procent op de lokale Amsterdamse markt. Investeerder Gilde heeft zijn bod op de detacheerder officieel gelanceerd. Gilde bracht begin maart een bod uit op DPA van 1,70 euro per aandeel. Het bod waardeert DPA op een kleine 80 miljoen euro en wordt gesteund door het bestuur van de detacheerder. De grootaandeelhouders van DPA, die samen ruim 66 procent van de aandelen in handen hebben, hebben al toegezegd hun aandelen te verkopen aan Gilde.

De euro was 1,2208 dollar waard, tegen 1,2243 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 68,15 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 70,77 dollar per vat. Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) verwacht dat de wereldwijde vraag naar energie dit jaar volledig zal herstellen van de coronacrisis. Eerder werd pas in 2023 een herstel voorzien.

Meer uit Financieel

FNV: AH schendt arbeidsvoorwaarden distributiecentrummedewerkers

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ligt in de clinch met Albert Heijn over hoe de medewerkers in de distributiecentra worden behandeld, zegt een woordvoerder van FNV. Door een IT-storing bij Ahold Delhaize worden er in de distributiecentra volgens FNV minder mensen aan het werk gezet, terwijl ze wel ingeroosterd stonden. Door die mensen nu niet te betalen, overtreedt de supermarktketen de wet, stelt de vakbond.

33 minuten geleden
Jetten: incident AH onderstreept belang cyberveiligheid bedrijven

DEN HAAG (ANP) - De bevoorradingsproblemen bij Albert Heijn laten volgens minister-president Rob Jetten "nogmaals zien hoe belangrijk het is dat bedrijven zich goed weren tegen cyberonveiligheid". Dat heeft de premier gezegd voor aanvang van een Kamerdebat.

52 minuten geleden
JPMorgan Chase stijgt op gemengd Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag gemengd begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van grote Amerikaanse banken. JP Morgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, zag de winst afgelopen kwartaal stijgen dankzij sterke resultaten van de zakelijke divisie en de handel in aandelen en obligaties. De omzet viel echter tegen. Het aandeel won desondanks 2,5 procent.

2 uur geleden
KLM verplaatst deel schriftelijke klantenservice naar Filipijnen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat een deel van de schriftelijke klantenservice verplaatsen naar de Filipijnse hoofdstad Manilla. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Klanten die in het Nederlands vragen stellen, krijgen wel nog steeds in het Nederlands antwoord, benadrukt de woordvoerster.

2 uur geleden
NCSC ziet geen verband tussen cyberincidenten in voedselindustrie

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ziet momenteel geen reden om aan te nemen dat de verschillende cyberincidenten binnen de Europese levensmiddelensector verband houden met elkaar. Dat meldt de instantie, zonder specifiek in te gaan op de cyberaanvallen op levensmiddelenbedrijven.

2 uur geleden
NS: treinen zijn wat viezer dan normaal door staking schoonmakers

UTRECHT (ANP) - Treinen van NS zijn dinsdag wat viezer dan normaal door een staking van schoonmakers, laat een woordvoerster van NS weten. Reizigers kunnen daar overlast van hebben, maar volgens de NS is de impact van de staking wel te overzien. Ook op Schiphol leggen schoonmakers het werk neer. Daar helpen kantoormedewerkers mee om de terminal schoon te houden.

3 uur geleden
Groep komt met alternatief voor opvolger identificatiedienst iDIN

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlandse organisaties, waaronder ABN AMRO, Achmea, ASN, Deloitte, KPN en Rabobank ontwikkelt een nieuwe identificatiedienst. De digitale identiteitswallet met de naam MyCheck wordt daarmee een alternatief voor itsme, de opvolger van iDIN. De nieuwe app moet in het tweede kwartaal van 2027 actief zijn.

3 uur geleden