Shell neemt aanbevelingen Reclame Code mee aankomend jaar
DEN HAAG (ANP) - Shell heeft goede voornemens om de reclames voor volgend jaar in lijn te brengen met de reclamecode, nadat het bedrijf vijf aanbevelingen kreeg van de Reclame Code Commissie dit jaar. "We nemen de aanbevelingen heel serieus en houden hier in het volgende jaar ook zeker rekening mee in onze campagnes", aldus een woordvoerster van de oliemaatschappij.
De commissie heeft de multinational in 2022 zeker vijf keer aanbevolen "niet meer op een dergelijke wijze reclame te maken", vanwege reclames op de radio, in de krant of op de website. Zo beweerde Shell op de radio onder meer "één van de grootste aanjagers van de energietransitie in Nederland" te zijn. In een aantal kranten stond hetzelfde.
Op de website prees Shell CO2-compensatie aan met de slogan: "Maak het verschil. Compenseer CO2". Ook dit was volgens de RCC een misleidende milieuclaim, aangezien de compensatie niet gegarandeerd de volledige klimaatschade ongedaan maakt van het gebruik van fossiele brandstoffen.
Shell liet ook weten het deels oneens te zijn met de commissie. Zo vindt de multinational dat de gemiddelde Nederlandse consument weet dat met CO2-compensatie niet alle nadelige gevolgen voor het klimaat worden weggenomen. Wel kan compensatie volgens Shell een zinvolle bijdrage leveren aan het beperken van het effect van CO2-uitstoot. Daardoor vindt het bedrijf dat de advertenties voor compensatie niet misleidend waren.
De organisatie Reclame Fossielvrij zegt dat alle reclames van de fossiele industrie misleidend zijn. "Geen van allen noemen ze de schade die olie en gas veroorzaken, terwijl dit de hoofdmoot van het verdienmodel van Shell is", zegt een woordvoerster. "Ook als Shell aankomend jaar beter oplet met de campagnes blijven de reclames het idee geven dat het bedrijf oké is." De organisatie pleit voor een algeheel verbod op fossiele reclames.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
3 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
6 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
11 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
12 uur geleden