Shell mengt zich in overnamestrijd energiebedrijf uit India
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell heeft naar verluidt ook een bod gedaan op Sprng Energy. Het bedrijf mengt zich daarmee in de biedingsstrijd rond de Indiase producent van duurzame energie.
Volgens ingewijden hebben naast Shell ook het Indiase conglomeraat Adani Group en het Indiase duurzame energiebedrijf Greenko voor de deadline van deze week biedingen ingediend. Sembcorp Industries uit Singapore en enkele financiële investeerders zouden ook interesse hebben getoond in Sprng Energy. Adani, Greenko en Shell wilden geen commentaar geven.
Shell wordt gezien als een sterke kandidaat voor de overname van Sprng Energy. De Indiase private investeringsmaatschappij Actis, de eigenaar van Sprng Energy, zou de biedingen echter nog bestuderen, aldus de ingewijden. De waarde van Sprng Energy, een platform voor hernieuwbare energie, wordt geschat op ongeveer 2 miljard dollar, inclusief schulden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden