Shell mengt zich in overnamestrijd energiebedrijf uit India
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell heeft naar verluidt ook een bod gedaan op Sprng Energy. Het bedrijf mengt zich daarmee in de biedingsstrijd rond de Indiase producent van duurzame energie.
Volgens ingewijden hebben naast Shell ook het Indiase conglomeraat Adani Group en het Indiase duurzame energiebedrijf Greenko voor de deadline van deze week biedingen ingediend. Sembcorp Industries uit Singapore en enkele financiële investeerders zouden ook interesse hebben getoond in Sprng Energy. Adani, Greenko en Shell wilden geen commentaar geven.
Shell wordt gezien als een sterke kandidaat voor de overname van Sprng Energy. De Indiase private investeringsmaatschappij Actis, de eigenaar van Sprng Energy, zou de biedingen echter nog bestuderen, aldus de ingewijden. De waarde van Sprng Energy, een platform voor hernieuwbare energie, wordt geschat op ongeveer 2 miljard dollar, inclusief schulden.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
5 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
6 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
17 uur geleden