Shell mengt zich in overnamestrijd energiebedrijf uit India
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell heeft naar verluidt ook een bod gedaan op Sprng Energy. Het bedrijf mengt zich daarmee in de biedingsstrijd rond de Indiase producent van duurzame energie.
Volgens ingewijden hebben naast Shell ook het Indiase conglomeraat Adani Group en het Indiase duurzame energiebedrijf Greenko voor de deadline van deze week biedingen ingediend. Sembcorp Industries uit Singapore en enkele financiële investeerders zouden ook interesse hebben getoond in Sprng Energy. Adani, Greenko en Shell wilden geen commentaar geven.
Shell wordt gezien als een sterke kandidaat voor de overname van Sprng Energy. De Indiase private investeringsmaatschappij Actis, de eigenaar van Sprng Energy, zou de biedingen echter nog bestuderen, aldus de ingewijden. De waarde van Sprng Energy, een platform voor hernieuwbare energie, wordt geschat op ongeveer 2 miljard dollar, inclusief schulden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
7 uur geleden