Shell meldt zwakkere raffinagemarges en verlies bij chemicaliën
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft de winstmarges op het raffineren van ruwe olie in het derde kwartaal van dit jaar stevig zien dalen. Ook verwacht het olie- en gasconcern een klein verlies te lijden met zijn chemische bedrijfstak. De inkomsten uit de handel in gas zullen in het derde kwartaal ongeveer gelijk blijven ten opzichte van het tweede kwartaal, meldde Shell in een beknopt handelsbericht.
De marge die werd verdiend met het raffineren van ruwe olie tot bruikbare producten daalde met 29 procent tot 5,50 dollar per vat in het afgelopen kwartaal. De Amerikaanse concurrent Exxon Mobil waarschuwde vorige week al dat lagere olieprijzen en zwakkere raffinagemarges de winst in het derde kwartaal met 1,6 miljard dollar zullen drukken.
De prijs voor een vat Brentolie is in het derde kwartaal met 17 procent gedaald door de toenemende zorgen over de zwakke economie van China, de grootste importeur van olie ter wereld. In de eerste week van oktober lieten de olieprijzen wel een sterk herstel zien door de oplopende spanningen rond de oorlog tussen Israël en Hamas.
Aandeleninkoopprogramma
Op 31 oktober zal Shell de volledige kwartaalcijfers bekendmaken. In het tweede kwartaal boekte het concern meer winst dan een jaar eerder en werd een nieuw aandeleninkoopprogramma van 3,5 miljard dollar aangekondigd. Topman Wael Sawan gaf daarbij aan dat Shell eigen aandelen zal blijven inkopen om aandeelhouders te belonen.
Mogelijk wordt dan ook duidelijk hoeveel banen Shell heeft geschrapt. Persbureau Reuters meldde eind augustus dat Shell zijn kosten verder wil terugdringen door het aantal banen binnen de olie- en gasdivisie te verminderen. Door die reorganisatie zouden wereldwijd honderden banen komen te vervallen, vooral op kantoren, ook in Nederland.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.
4 uur geleden