Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell meldt zwakkere raffinagemarges en verlies bij chemicaliën

Shell meldt zwakkere raffinagemarges en verlies bij chemicaliën

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft de winstmarges op het raffineren van ruwe olie in het derde kwartaal van dit jaar stevig zien dalen. Ook verwacht het olie- en gasconcern een klein verlies te lijden met zijn chemische bedrijfstak. De inkomsten uit de handel in gas zullen in het derde kwartaal ongeveer gelijk blijven ten opzichte van het tweede kwartaal, meldde Shell in een beknopt handelsbericht.

De marge die werd verdiend met het raffineren van ruwe olie tot bruikbare producten daalde met 29 procent tot 5,50 dollar per vat in het afgelopen kwartaal. De Amerikaanse concurrent Exxon Mobil waarschuwde vorige week al dat lagere olieprijzen en zwakkere raffinagemarges de winst in het derde kwartaal met 1,6 miljard dollar zullen drukken.

De prijs voor een vat Brentolie is in het derde kwartaal met 17 procent gedaald door de toenemende zorgen over de zwakke economie van China, de grootste importeur van olie ter wereld. In de eerste week van oktober lieten de olieprijzen wel een sterk herstel zien door de oplopende spanningen rond de oorlog tussen Israël en Hamas.

Aandeleninkoopprogramma

Op 31 oktober zal Shell de volledige kwartaalcijfers bekendmaken. In het tweede kwartaal boekte het concern meer winst dan een jaar eerder en werd een nieuw aandeleninkoopprogramma van 3,5 miljard dollar aangekondigd. Topman Wael Sawan gaf daarbij aan dat Shell eigen aandelen zal blijven inkopen om aandeelhouders te belonen.

Mogelijk wordt dan ook duidelijk hoeveel banen Shell heeft geschrapt. Persbureau Reuters meldde eind augustus dat Shell zijn kosten verder wil terugdringen door het aantal banen binnen de olie- en gasdivisie te verminderen. Door die reorganisatie zouden wereldwijd honderden banen komen te vervallen, vooral op kantoren, ook in Nederland.

Meer uit Financieel

BMW verkoopt opnieuw recordaantal auto's in de VS

WOODCLIFF LAKE (ANP/DPA) - De Duitse autofabrikant BMW heeft in 2025 voor het derde jaar op rij een recordaantal auto's verkocht in de Verenigde Staten. Dat komt vooral door een grote lokale productiefaciliteit, waarmee het luxemerk nieuwe importheffingen van de regering-Trump wist te omzeilen.

24 minuten geleden
Ook veel geschrapte vluchten op Franse luchthavens

PARIJS (ANP) - Ook op Franse luchthavens zorgt sneeuwval voor uitval van vluchten. Een groot deel van de op woensdag geplande vluchten kan niet doorgaan, omdat personeel tijd nodig heeft om start- en landingsbanen sneeuwvrij te maken en ijs van vliegtuigen te halen.

41 minuten geleden
KLM waarschuwt voor oplichters die zich voordoen als medewerkers

AMSTERDAM (ANP) - KLM waarschuwt reizigers voor oplichters die zich voordoen als klantenservicemedewerkers. De oplichters doen alsof ze bezig zijn met de compensatie van gedupeerde passagiers, schrijft de luchtvaartmaatschappij op de website.

1 uur geleden
Von der Leyen doet voorstel voor landbouwbudget in Mercosur-week

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt voor om in de aankomende meerjarenbegroting (2028-2034) een groter deel van het landbouwbudget eerder beschikbaar te stellen. Dat schrijft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in een brief aan de lidstaten en het Europees Parlement. Ze doet het voorstel in een belangrijke week voor een vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen.

1 uur geleden
Dow-Jonesindex licht lager op Wall Street na nieuw recordniveau

NEW YORK (ANP) - Wall Street liet dinsdag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau bereikte. Op de beursvloeren wordt vooral uitgekeken naar nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt, die later deze week verschijnen.

1 uur geleden
Schiphol: gestrande reizigers, ga naar huis

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol adviseert reizigers met geannuleerde vluchten naar huis te gaan. Het is erg druk in de terminals van de luchthaven. "Reizigers krijgen vanzelf een bericht van de luchtvaartmaatschappij als de situatie rond hun vlucht verandert", aldus een woordvoerder.

1 uur geleden
Aantal geannuleerde vluchten op Schiphol opgelopen naar 600

SCHIPHOL (ANP) - Het aantal geschrapte vluchten op Schiphol is opgelopen tot zeshonderd, meldt de luchthaven in een update. Eerder op de dag meldde Schiphol al dat vierhonderd vluchten niet konden doorgaan als gevolg van het winterse weer en de sneeuwval. Schiphol adviseert reizigers de actuele vluchtinformatie in de gaten te houden voordat ze naar het vliegveld gaan.

2 uur geleden