Shell meldt zwakkere raffinagemarges en verlies bij chemicaliën
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft de winstmarges op het raffineren van ruwe olie in het derde kwartaal van dit jaar stevig zien dalen. Ook verwacht het olie- en gasconcern een klein verlies te lijden met zijn chemische bedrijfstak. De inkomsten uit de handel in gas zullen in het derde kwartaal ongeveer gelijk blijven ten opzichte van het tweede kwartaal, meldde Shell in een beknopt handelsbericht.
De marge die werd verdiend met het raffineren van ruwe olie tot bruikbare producten daalde met 29 procent tot 5,50 dollar per vat in het afgelopen kwartaal. De Amerikaanse concurrent Exxon Mobil waarschuwde vorige week al dat lagere olieprijzen en zwakkere raffinagemarges de winst in het derde kwartaal met 1,6 miljard dollar zullen drukken.
De prijs voor een vat Brentolie is in het derde kwartaal met 17 procent gedaald door de toenemende zorgen over de zwakke economie van China, de grootste importeur van olie ter wereld. In de eerste week van oktober lieten de olieprijzen wel een sterk herstel zien door de oplopende spanningen rond de oorlog tussen Israël en Hamas.
Aandeleninkoopprogramma
Op 31 oktober zal Shell de volledige kwartaalcijfers bekendmaken. In het tweede kwartaal boekte het concern meer winst dan een jaar eerder en werd een nieuw aandeleninkoopprogramma van 3,5 miljard dollar aangekondigd. Topman Wael Sawan gaf daarbij aan dat Shell eigen aandelen zal blijven inkopen om aandeelhouders te belonen.
Mogelijk wordt dan ook duidelijk hoeveel banen Shell heeft geschrapt. Persbureau Reuters meldde eind augustus dat Shell zijn kosten verder wil terugdringen door het aantal banen binnen de olie- en gasdivisie te verminderen. Door die reorganisatie zouden wereldwijd honderden banen komen te vervallen, vooral op kantoren, ook in Nederland.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
3 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
13 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
14 uur geleden