'Shell meest verhandelde aandeel in 2020'
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel van olie- en gasconcern Shell is in 2020 het meest door particuliere beleggers verhandeld. Dat meldt BinckBank op basis van een overzicht van de transacties van beleggers bij de bank over de afgelopen twaalf maanden. Ook in aandelen van ING en biotechnoloog Galapagos werd veel gehandeld. Op de Amerikaanse markten was Tesla favoriet en in Europa vonden de meeste transacties plaats in Air France-KLM.
Naast bekende aandelen zijn in de transactielijstjes ook enkele bijzondere fondsen zichtbaar waarin in 2020 flink werd gehandeld, zoals het omgevallen Wirecard en 'coronafondsen' als Moderna en Novacyt. Verder behoorde Just Eat Takeaway tot de grote stijgers. Maar ook in aandelen die fors in waarde daalden door het virus, zoals Basic-Fit en dus ook Shell en Air France-KLM, werd door veel beleggers vaak extra geïnvesteerd.
Bij ETF's, waarbij als het ware geïnvesteerd wordt in een mandje met aandelen uit een bepaalde beursindex, was de Van Eck AEX het meest verhandeld. De in bredere indices beleggende fondsen blijven populair. Bij de beleggingsfondsen voert het Kempen Global High Dividend Fund de top 10 aan.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
7 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
10 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
14 uur geleden