'Shell meest verhandelde aandeel in 2020'
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel van olie- en gasconcern Shell is in 2020 het meest door particuliere beleggers verhandeld. Dat meldt BinckBank op basis van een overzicht van de transacties van beleggers bij de bank over de afgelopen twaalf maanden. Ook in aandelen van ING en biotechnoloog Galapagos werd veel gehandeld. Op de Amerikaanse markten was Tesla favoriet en in Europa vonden de meeste transacties plaats in Air France-KLM.
Naast bekende aandelen zijn in de transactielijstjes ook enkele bijzondere fondsen zichtbaar waarin in 2020 flink werd gehandeld, zoals het omgevallen Wirecard en 'coronafondsen' als Moderna en Novacyt. Verder behoorde Just Eat Takeaway tot de grote stijgers. Maar ook in aandelen die fors in waarde daalden door het virus, zoals Basic-Fit en dus ook Shell en Air France-KLM, werd door veel beleggers vaak extra geïnvesteerd.
Bij ETF's, waarbij als het ware geïnvesteerd wordt in een mandje met aandelen uit een bepaalde beursindex, was de Van Eck AEX het meest verhandeld. De in bredere indices beleggende fondsen blijven populair. Bij de beleggingsfondsen voert het Kempen Global High Dividend Fund de top 10 aan.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.
49 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten om de OPEC te verlaten diende vooral nationale belangen. Dat zegt Sultan Al Jaber, topman van de Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), maandag.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voor de EU liggen alle opties nog op tafel vanwege de nieuwe tarieven op auto's van de Amerikaanse president Donald Trump, aldus voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. Beleggers deden het rustig aan na het lange weekend en de sterke opmars in april. Aalberts (plus 7 procent) behoorde tot de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven na een goed ontvangen kwartaalupdate van de industrieel toeleverancier. De Belgische bank KBC verhoogde het advies voor Aalberts naar kopen.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.
2 uur geleden