
Shell: lagere productie door onderhoudswerkzaamheden
LONDEN (ANP) - Shell heeft in het tweede kwartaal minder olie en gas geproduceerd dan in de voorgaande periode vanwege geplande onderhoudswerkzaamheden bij velden in onder meer de Golf van Mexico, Noorwegen, Maleisië en Brazilië. Dat meldt het bedrijf in een handelsupdate. Op 27 juli worden volledige kwartaalresultaten gepubliceerd door het concern.
Volgens Shell zal de olie- en gasproductie uitkomen op het equivalent van 1,65 miljoen tot 1,75 miljoen vaten (van 159 liter) per dag. Dat waren er 1,877 miljoen vaten per dag in het eerste kwartaal van dit jaar.
Verder zegt het concern dat de inkomsten uit de gashandel aanzienlijk lager zullen uitvallen dan in het eerste kwartaal, onder meer vanwege seizoenseffecten. Vorig jaar boekte Shell nog recordwinsten omdat toen werd geprofiteerd van de sterk gestegen gasprijzen en de grote onrust op de gasmarkt door de oorlog in Oekraïne. Inmiddels zijn de prijzen weer sterk gedaald.
Het Amerikaanse olieconcern ExxonMobil kwam donderdag met een update. Het grootste oliebedrijf van de Verenigde Staten zegt dat de winst in het tweede kwartaal flink zal dalen ten opzichte van de eerste drie maanden vanwege de lagere gasprijzen en zwakkere raffinagemarges.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM/ARNHEM (ANP) - Energieleverancier Eneco heeft met hoogspanningsnetbeheerder TenneT afgesproken om twee gascentrales bij Utrecht langer open te houden. Daarmee willen de bedrijven voorkomen dat het stroomnet op een belangrijk punt vastloopt. De centrales van de Lage Weide bij Utrecht zouden eigenlijk in 2028 sluiten, maar Eneco en TenneT houden ze in ieder geval tot begin 2030 draaiende.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De Nederlandse Veiligheidsbranche is kritisch op de plannen voor de beveiliging van Schiphol die de luchthaven woensdag bekend heeft gemaakt. Die kunnen mogelijk averechts uitwerken, stelt de brancheorganisatie, die vreest voor onduidelijkheid en botsende belangen.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands auto's in Nederland is in de eerste helft van dit jaar met ruim 4 procent gestegen tot bijna 1,1 miljoen stuks, melden brancheorganisaties BOVAG en RDC. In juni zwakte de occasionverkoop wel af tot een groei van 2 procent.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Eneco heeft het afgelopen boekjaar een lagere omzet en winst geboekt. De energieleverancier verkocht stroom voor lagere prijzen dan een jaar eerder. Ook was aan het einde van het boekjaar tot eind maart weinig wind, waardoor windmolenparken minder stroom produceerden.
2 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo kijkt terug op een positieve eerste helft van het jaar. De omzet van het supermarktconcern is gestegen dankzij een nieuwe strategie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ryanair, de grootste luchtvaartmaatschappij van Europa, roept de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, op om dringend actie te ondernemen om de EU-luchtvaartdiensten te hervormen. De oproep volgt op de nieuwe stakingen van de Franse luchtverkeersleiding op donderdag en vrijdag. Door de werkonderbreking moet Ryanair 170 vluchten annuleren en worden meer dan 30.000 passagiers getroffen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht een drukkere zomervakantie. Tot eind augustus rekent de luchthaven op 13 miljoen reizigers, ruim 7 procent meer dan vorig jaar. Dagelijks gaat het om meer dan 200.000 passagiers, zowel vertrekkende, aankomende als overstappende reizigers.
3 uur geleden