Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell krijgt extra Britse energieklanten na omvallen concurrenten

Shell krijgt extra Britse energieklanten na omvallen concurrenten

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasbedrijf Shell heeft bij zijn Britse energieleverancier Shell Energy weer honderdduizenden nieuwe klanten gekregen. Shell werd door de Britse toezichthouder Ofgem aangewezen om de klanten van de energiebedrijven Pure Planet, Daligas en Colorado Energy over te nemen. Die gingen failliet als gevolg van de hoge prijzen voor gas en stroom.

In totaal waren de drie bedrijven goed voor 252.000 klanten. In september wees Ofgem Shell Energy al aan om de klanten van Green Supplier, met in totaal 255.000 huishoudens, over te nemen. Daarmee is het klantenbestand van Shell in minder dan een maand met haast 60 procent gegroeid.

Shell Energy moet ook de abonnementen van de klanten overnemen, wat betekent dat de toestroom van klanten waarschijnlijk voor verliezen zorgt. Dankzij moederbedrijf Shell heeft de energieleverancier wel meer financiële armslag. De stap naar de Britse consumentenmarkt kost Shell evenwel vooralsnog alleen maar geld. Vorig jaar leed de energieleverancier vanwege tegenvallende marktomstandigheden al een verlies van 138 miljoen pond, omgerekend ruim 163 miljoen euro. Desondanks wil Shell actief blijven op de consumentenmarkt. Ook in Nederland wordt het bedrijf actief als energieleverancier.

Door de hoge energieprijzen zijn sinds begin dit jaar al meerdere Britse energiebedrijven omgevallen. In de meeste gevallen gaat het om kleinere ondernemingen die hun klanten hadden gelokt met scherpe prijzen. Door de sterke prijstoenames lukte het hen niet meer om stroom en gas in te kopen die goedkoper was dan wat hun klanten betaalden en leden ze verliezen. De Britse krant The Guardian meldt maandag dat Goto Energy failliet is gegaan. Dat is het zestiende Britse energiebedrijf van het jaar dat bankroet is.

Meer uit Financieel

BMW verkoopt iets meer auto's, behalve in China

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW heeft in het tweede kwartaal iets meer auto's verkocht dan een jaar eerder, maar kampte net als andere Duitse autofabrikanten wel met zwakte op de Chinese markt. Volgens het bedrijf uit München werden er in de afgelopen periode wereldwijd 621.271 auto's verkocht, inclusief de dochtermerken MINI en Rolls-Royce. Dat is een stijging van 0,4 procent.

43 minuten geleden
NAM keert 3 miljard euro uit aan eigenaren Shell en Exxon

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) keert in totaal 3 miljard euro uit aan de eigenaren Shell en het Amerikaanse ExxonMobil, blijkt uit de jaarrekening over 2024. Het is de eerste uitkering aan de twee aandeelhouders sinds 2017. Beide ontvangen 1,5 miljard euro.

1 uur geleden
Blokker noemt afhaken franchisewinkels geen verrassing

AMSTERDAM (ANP) - Blokker noemt het geen verrassing dat sommige zelfstandige filiaalhouders zich niet aansluiten bij het doorgestarte winkelbedrijf. Een aantal van deze ondernemers zei tegen De Telegraaf niets te zien in een franchisesamenwerking met het nieuwe Blokker van ondernemer Roland Palmer.

1 uur geleden
ACM wil betere naleving garantieregels bij elektronica en witgoed

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) wil dat verkopers van consumentenelektronica en witgoed zoals koelkasten, vaatwassers en wasmachines de garantieregels beter naleven. Volgens de toezichthouder komen er jaarlijks duizenden meldingen over slechte afhandeling van garantiekwesties. De ACM waarschuwt dat verkopers die de regels niet naleven boetes riskeren.

1 uur geleden
Stakingen verstoren vliegverkeer in Italië

MILAAN (ANP) - Het vliegverkeer in Italië wordt donderdag verstoord door stakingen van grondpersoneel op luchthavens en Italiaanse bemanningen van budgetmaatschappij easyJet.

2 uur geleden
NVM: prijzen mogelijk sterker omhoog na verkoopgolf huurhuizen

UTRECHT (ANP) - De stijging van de huizenprijzen is flink afgezwakt, maar de prijzen zouden volgend jaar zomaar weer harder kunnen gaan stijgen. De woningmarkt raakt momenteel overspoeld met huurhuizen die te koop zijn gezet. In de loop van volgend jaar is die uitpondgolf waarschijnlijk voorbij, voorziet de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

2 uur geleden
Microsoft meldt probleem met e-mailprogramma Outlook

REDMOND (ANP) - Microsoft meldt problemen met zijn e-mailprogramma Outlook. Sommige gebruikers kunnen hierdoor geen verbinding maken met hun inbox via de mobiele app of internetbrowser, meldt het softwareconcern op zijn blog.

2 uur geleden