Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell krijgt extra Britse energieklanten na omvallen concurrenten

Shell krijgt extra Britse energieklanten na omvallen concurrenten

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasbedrijf Shell heeft bij zijn Britse energieleverancier Shell Energy weer honderdduizenden nieuwe klanten gekregen. Shell werd door de Britse toezichthouder Ofgem aangewezen om de klanten van de energiebedrijven Pure Planet, Daligas en Colorado Energy over te nemen. Die gingen failliet als gevolg van de hoge prijzen voor gas en stroom.

In totaal waren de drie bedrijven goed voor 252.000 klanten. In september wees Ofgem Shell Energy al aan om de klanten van Green Supplier, met in totaal 255.000 huishoudens, over te nemen. Daarmee is het klantenbestand van Shell in minder dan een maand met haast 60 procent gegroeid.

Shell Energy moet ook de abonnementen van de klanten overnemen, wat betekent dat de toestroom van klanten waarschijnlijk voor verliezen zorgt. Dankzij moederbedrijf Shell heeft de energieleverancier wel meer financiële armslag. De stap naar de Britse consumentenmarkt kost Shell evenwel vooralsnog alleen maar geld. Vorig jaar leed de energieleverancier vanwege tegenvallende marktomstandigheden al een verlies van 138 miljoen pond, omgerekend ruim 163 miljoen euro. Desondanks wil Shell actief blijven op de consumentenmarkt. Ook in Nederland wordt het bedrijf actief als energieleverancier.

Door de hoge energieprijzen zijn sinds begin dit jaar al meerdere Britse energiebedrijven omgevallen. In de meeste gevallen gaat het om kleinere ondernemingen die hun klanten hadden gelokt met scherpe prijzen. Door de sterke prijstoenames lukte het hen niet meer om stroom en gas in te kopen die goedkoper was dan wat hun klanten betaalden en leden ze verliezen. De Britse krant The Guardian meldt maandag dat Goto Energy failliet is gegaan. Dat is het zestiende Britse energiebedrijf van het jaar dat bankroet is.

Meer uit Financieel

ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over

DEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.

19 minuten geleden
Tesla wint op Wall Street na onthulling vliegende sportwagen

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Transavia zoekt jaarlijks 200 miljoen euro aan besparingen

HOOFDDORP (ANP) - Transavia wil jaarlijks 200 miljoen euro besparen met het grootschalig bezuinigingsprogramma dat vorige week bekend werd. Dat heeft de voorzitter van vakbond NVLT deze week tegen het ANP gezegd en is bevestigd door de luchtvaartmaatschappij zelf. De vakbond onderhandelt momenteel met Transavia over de invulling van de bezuinigingen.

3 uur geleden
Steeds meer huishoudens merken hoge energieprijzen, zegt ACM

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens gaan de gestegen energieprijzen merken in hun portemonnee. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Energiemonitor. Ook huishoudens van wie het vaste contract is afgelopen merken de hoge energieprijzen, naast de ongeveer 3,7 miljoen huishoudens met een variabel of dynamisch contract.

4 uur geleden
Cloudsector eist uitleg over voor VS in beslag genomen server

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.

4 uur geleden
Frankrijk en Duitsland akkoord over plannen auto-industrie

BERLIJN/PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk en Duitsland zijn definitief akkoord over gezamenlijke voorstellen om de Europese auto-industrie te verbeteren. De regels voor het terugdringen van de CO2-uitstoot worden versoepeld en productie binnen Europa wordt meer ondersteund. Aan de deal, die donderdag al in mediaberichtgeving werd aangekondigd, is maanden gewerkt.

4 uur geleden
Vakbonden: volgende stakingsdag streekvervoer na weekend bekend

UTRECHT (ANP) - Het is nog niet bekend op welke dag buschauffeurs en machinisten volgende week het werk neerleggen. Vakbonden FNV en CNV maken de volgende stakingsdag pas begin volgende week bekend. Woensdag legden werknemers in het streekvervoer voor het eerst het werk neer nadat onderhandelingen over een nieuwe cao waren vastgelopen. De vakbonden hebben aangekondigd een dag per week te staken tot kerst.

4 uur geleden