Shell krijgt extra Britse energieklanten na omvallen concurrenten
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasbedrijf Shell heeft bij zijn Britse energieleverancier Shell Energy weer honderdduizenden nieuwe klanten gekregen. Shell werd door de Britse toezichthouder Ofgem aangewezen om de klanten van de energiebedrijven Pure Planet, Daligas en Colorado Energy over te nemen. Die gingen failliet als gevolg van de hoge prijzen voor gas en stroom.
In totaal waren de drie bedrijven goed voor 252.000 klanten. In september wees Ofgem Shell Energy al aan om de klanten van Green Supplier, met in totaal 255.000 huishoudens, over te nemen. Daarmee is het klantenbestand van Shell in minder dan een maand met haast 60 procent gegroeid.
Shell Energy moet ook de abonnementen van de klanten overnemen, wat betekent dat de toestroom van klanten waarschijnlijk voor verliezen zorgt. Dankzij moederbedrijf Shell heeft de energieleverancier wel meer financiële armslag. De stap naar de Britse consumentenmarkt kost Shell evenwel vooralsnog alleen maar geld. Vorig jaar leed de energieleverancier vanwege tegenvallende marktomstandigheden al een verlies van 138 miljoen pond, omgerekend ruim 163 miljoen euro. Desondanks wil Shell actief blijven op de consumentenmarkt. Ook in Nederland wordt het bedrijf actief als energieleverancier.
Door de hoge energieprijzen zijn sinds begin dit jaar al meerdere Britse energiebedrijven omgevallen. In de meeste gevallen gaat het om kleinere ondernemingen die hun klanten hadden gelokt met scherpe prijzen. Door de sterke prijstoenames lukte het hen niet meer om stroom en gas in te kopen die goedkoper was dan wat hun klanten betaalden en leden ze verliezen. De Britse krant The Guardian meldt maandag dat Goto Energy failliet is gegaan. Dat is het zestiende Britse energiebedrijf van het jaar dat bankroet is.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - De politie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de cyberaanval die de afgelopen tijd voor grote problemen zorgde bij Albert Heijn en andere ketens van winkelconcern Ahold Delhaize. Dat meldt een woordvoerder van de politie aan het ANP.
34 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft vrijdag twintig vluchten geannuleerd vanwege de harde wind in Nederland. Zaterdag komen er daar nog 22 bij, laat een woordvoerster weten.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Moderna ging vrijdag 7,1 procent omlaag op de beurzen in New York. De farmaceut raakte een dag eerder al bijna 18 procent aan beurswaarde kwijt na uitgelekte resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Hoewel het vaccin, dat Moderna samen met branchegenoot Merck heeft ontwikkeld, het risico op terugkeer of overlijden door huidkanker flink verlaagt, bleven de resultaten achter bij de hoge verwachtingen van beleggers.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat vanaf aankomende woensdag alle boodschappen weer bezorgd kunnen worden. De capaciteit is, na een cybersecurityincident van ongeveer twee weken geleden, nog niet terug op het oude niveau. Die ligt momenteel op een derde van normaal.
3 uur geledenPRIMORSK (ANP/RTR/AFP) - De eerste Russische diesel uit het akkoord tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump is onderweg naar de Verenigde Staten. De bijna 300.000 vaten werden donderdag in de Russische havenstad Primorsk op een middelgrote tanker geladen en zijn vrijdag onderweg naar New York, blijkt uit gegevens van databureaus Kpler en LSEG. De verwachting is dat de olie op 7 november in de VS aankomt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De signalen van mogelijk misbruik van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP komen niet uit Nederland. Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ontving die signalen uit zijn internationale netwerk en onderzoekt die nu. Volgens een woordvoerder zijn er in Nederland zelf nog geen incidenten gemeld.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Heineken heeft Britse pubs opgeroepen om in te spelen op de populariteit van afslankmedicijnen, omdat ze anders te veel klandizie en omzet zullen mislopen. In een presentatie die is ingezien door persbureau Reuters erkent de brouwer dat de medicijnen een risico vormen voor de bierverkoop in de horeca.
5 uur geleden