Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell koploper AEX door verder stijgende olieprijzen

Shell koploper AEX door verder stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdag de sterkste stijger in de Amsterdamse AEX-index. Shell profiteerde van de stijgende olieprijzen door de toenemende spanningen in het Midden-Oosten. Iran zou volgens veiligheidsdiensten namelijk binnen 48 uur een directe aanval kunnen doen op Israëlisch grondgebied. Israël heeft al gezegd dan terug te zullen slaan op Iraans grondgebied.

Shell klom 3 procent. In Londen ging BP 3,7 procent vooruit en TotalEnergies werd ruim 2 procent duurder in Parijs. De prijs van een vat Amerikaanse olie won 1,5 procent tot 86,24 dollar en Brentolie steeg 1,3 procent tot 90,86 dollar per vat. Daarmee zijn de olieprijzen naar het hoogste niveau in ongeveer zes maanden gestegen.

De AEX eindigde met een klein verlies op 883,45 punten. Daarmee gaf de hoofdgraadmeter op het Damrak een eerdere koerswinst uit handen. Ook de MidKap leverde een plus van eerder op de dag in en sloot 0,4 procent lager op 935,33 punten. In Parijs en Frankfurt stonden minnen tot 0,2 procent op de koersenborden. De FTSE in Londen steeg 0,9 procent.

Koersdaling banken

ING was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3,3 procent. De Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs haalde de bank van zijn kooplijst. Dat gold ook voor ABN AMRO, dat 1,5 procent aan waarde verloor.

Bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 was Kendrion in trek bij beleggers met een winst van meer dan 5 procent. De producent van elektromagnetische componenten verkoopt zijn automotive-activiteiten in Europa en de Verenigde Staten aan Solero Technologies voor 65 miljoen euro. Met de verkoop wil het bedrijf zich richten op de industriële groeimogelijkheden in Europa, de VS en China.

Kerosine duurder

Air France-KLM (min 4,5 procent) had juist last van de stijgende olieprijzen omdat daardoor kerosine duurder wordt. British Airways-moederbedrijf IAG zakte 3,8 procent in Londen en het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa leverde 1,2 procent in op de aandelenbeurs in Frankfurt. Ryanair daalde 2,6 procent in Dublin en easyJet ging 4,3 procent omlaag in Londen.

De euro was 1,0648 dollar waard, tegen 1,0703 dollar aan het slot van de Europese beurshandel een dag eerder.

Meer uit Financieel

TikTok verwijderde dit jaar 6,5 miljoen video's om haat en geweld

AMSTERDAM (ANP) - TikTok heeft in de eerste helft van dit jaar ruim 6,5 miljoen video's van het platform verwijderd vanwege gewelddadige en haatdragende inhoud. TikTok meldt dat dit soort video's in strijd is met de regels tegen haat en gewelddadig extremisme.

1 uur geleden
DNB: waarde beleggingen huishoudens voor eerst boven 200 miljard

AMSTERDAM (ANP) - De totale waarde van de beleggingen van Nederlandse huishoudens is in het derde kwartaal voor het eerst gestegen tot boven de 200 miljard euro, dankzij de hogere beurskoersen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). ASML nam daarbij de koppositie over van Shell als het aandeel waarin huishoudens het meest beleggen door de gestegen beurswaarde van de chipmachinemaker.

1 uur geleden
CPB: hogere defensie-uitgaven zorgen nauwelijks voor extra groei

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie profiteert waarschijnlijk nauwelijks en mogelijk zelfs helemaal niet van hogere defensie-uitgaven. Dat heeft het Centraal Planbureau (CPB) uitgerekend. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet komt dat vooral doordat de arbeidsmarkt krap is en een groot deel van het nieuwe defensiematerieel naar verwachting wordt geïmporteerd.

1 uur geleden
NS koopt voor ruim 400 miljoen euro nieuwe sprinters

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.

2 uur geleden
Nog altijd meer zelfstandigen met belastingschuld dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - De groep zelfstandigen met een belastingschuld was vorig jaar veel groter dan voor de coronacrisis, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook het openstaande bedrag is veel hoger dan in 2019, het laatste jaar voordat de virusuitbraak grote impact kreeg op de economie.

2 uur geleden
Youforce: minimumloner houdt straks netto alsnog iets meer over

AMERSFOORT (ANP) - Nederlanders die het minimumloon verdienen, houden volgend jaar netto toch wat meer over. Volgens nieuwe berekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, gaat het per maand om een bedrag tussen 10 en 20 euro, afhankelijk van hoeveel uur iemand precies werkt.

3 uur geleden
Warner Bros. Discovery wint op Wall Street na nieuws over megabod

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.

10 uur geleden