Shell koopt producent biogas voor 1,9 miljard euro
LONDEN (ANP) - Olie- en gasproducent Shell neemt het Deense biogasbedrijf Nature Energy over. Die onderneming maakt biogas uit agrarisch, industrieel en huishoudelijk afval. Shell telt 1,9 miljard euro neer voor Nature Energy, dat in handen was van een aantal investeerders.
Met de overname krijgt Shell de grootste Europese producent van biogas in handen. Nature Energy bezit veertien winstgevende fabrieken, maar ook infrastructuur en expertise voor het ontwerp, de bouw en het uitbaten van vernieuwende fabrieken, aldus Shell. Daarnaast heeft de Deense onderneming dertig nieuwe projecten in Europa en Noord-Amerika in de planning.
Shell laat weten dat de aankoop past binnen zijn streven om CO2-neutraal te worden. Ook kan het olie- en gasbedrijf op deze manier groeien met brandstoffen met een lage CO2-uitstoot. Shell verwacht dat de overname begin volgend jaar wordt afgerond en dan meteen bijdraagt aan de winst van de onderneming.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
5 uur geleden