Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell houdt winst hoog ondanks lagere gasprijs

Shell houdt winst hoog ondanks lagere gasprijs

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell blijft veel winst maken en gebruikt dit om aandeelhouders te belonen. Voor het eerste kwartaal van dit jaar ging een bedrijfswinst van 7,7 miljard dollar (7,2 miljard euro) de boeken in, 2 miljard dollar minder dan een jaar geleden, maar enkele honderden miljoenen meer dan in het voorgaande kwartaal. Begin vorig jaar waren de gasprijzen nog een stuk hoger.

Shell gaat voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Dat zorgt ervoor dat aandeelhouders meer verdienen aan hun belang in het in Londen gevestigde concern. Shell ziet daar ruimte voor nu de winst veel hoger uitvalt dan waar de financiële markten op hadden gerekend.

In totaal kwam er afgelopen kwartaal zo'n 75 miljard dollar binnen bij Shell, een afname van zo'n 16 procent. Het concern verdiende vooral goed aan olie en chemicaliën. Ook de inkomsten uit gas vielen niet tegen, ook al waren die lager dan de "uitzonderlijk" goede verkopen in het laatste kwartaal van vorig jaar. Toen waren de gasprijzen ook al veel lager dan begin 2023, wat nog het gevolg was van de verstoorde markt door de oorlog in Oekraïne.

Nieuwe strategie

Het olie- en gasconcern is een nieuwe strategie ingeslagen die aandeelhouders meer moet belonen. Ook wil Shell de waardering van het bedrijf meer in de buurt krijgen van zijn Amerikaanse concurrenten. Om die reden kocht de onderneming de twee voorgaande kwartalen ook al voor 3,5 miljard dollar aan aandelen in. Vorig jaar ging er in totaal 23 miljard dollar naar aandeelhouders, op een winst van ruim 19 miljard.

Volgens financieel topvrouw Sinead Gorman is Shell hier voorlopig nog niet mee klaar. "Wij hebben de sterke overtuiging dat de prijs van een aandeel nog niet in overeenstemming is met de volledige waarde van het bedrijf", zei Gorman in een toelichting, toevoegend dat de aandeleninkopen doorgaan totdat dit wel het geval is.

Kritischer

Ook is Shell onder topman Wael Sawan steeds kritischer op nieuwe investeringen en minder winstgevende takken. Zo werd woensdag al het vertrek van de Chinese energiemarkt aangekondigd. De uitgaven van Shell namen dit eerste kwartaal met 2 miljard dollar af vergeleken met vorig jaar, tot zo'n 4,5 miljard dollar. Eind vorig jaar lagen de uitgaven nog op 7,1 miljard dollar.

"Shell kende opnieuw een kwartaal van sterke operationele en financiële prestaties", lichtte Sawan kort toe.

Meer uit Financieel

Fiscus krijgt record van bijna 10,7 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.

14 minuten geleden
Rechtszaak fatbikeverkoper tegen Enschede om fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.

39 minuten geleden
Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

1 uur geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

2 uur geleden
Winkeliersomzet duidelijk omhoog in maart ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

3 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

8 uur geleden