Shell hervat productie olie- en gasveld in Britse deel Noordzee
LONDEN (ANP) - Shell gaat weer produceren uit een olie- en gasveld in het Britse deel van de Noordzee. De productie uit dat veld, genaamd Penguins, werd in 2021 stilgelegd omdat het verouderde boorplatform Brent Charlie wordt ontmanteld. Nu neemt een nieuw drijvend productie- en opslagplatform, een zogeheten FPSO, de productie over.
Penguins ligt op 165 meter diepte ten noordoosten van de Shetlandeilanden. Shell is samen met NEO Energy voor ieder de helft eigenaar van het in 1974 ontdekte veld dat tussen 2003 en 2021 olie en gas via onderzeese pijpleidingen naar Brent Charlie vervoerde. Volgens Shell wordt met de nieuwe FPSO, dat staat voor floating, production, storage and offloading, de levensduur van Penguins met twintig jaar verlengd.
Bij de herontwikkeling van Penguins zijn ook nieuwe putten geboord die zijn verbonden met de FPSO. De maximale dagelijkse productie ligt op het equivalent van 45.000 vaten olie (van 159 liter). De winbare reserves van Penguins worden geschat op ongeveer 100 miljoen vaten olie-equivalent. Daarnaast zal het veld voldoende gas produceren om jaarlijks ongeveer 700.000 Britse huishoudens te kunnen verwarmen, aldus Shell.
Begin 2023 kwam de FPSO voor Penguins nog in het nieuws omdat het schip dat het platform vervoerde, dagenlang op volle zee werd bezet door actievoerders van milieubeweging Greenpeace. Dat transportschip was van de Nederlandse maritiem dienstverlener Boskalis. De boodschap van Greenpeace bij dat protest aan Shell op zee luidde: 'Stop met boren. Begin met betalen'.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
10 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
12 uur geleden