Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell hervat productie olie- en gasveld in Britse deel Noordzee

Shell hervat productie olie- en gasveld in Britse deel Noordzee

LONDEN (ANP) - Shell gaat weer produceren uit een olie- en gasveld in het Britse deel van de Noordzee. De productie uit dat veld, genaamd Penguins, werd in 2021 stilgelegd omdat het verouderde boorplatform Brent Charlie wordt ontmanteld. Nu neemt een nieuw drijvend productie- en opslagplatform, een zogeheten FPSO, de productie over.

Penguins ligt op 165 meter diepte ten noordoosten van de Shetlandeilanden. Shell is samen met NEO Energy voor ieder de helft eigenaar van het in 1974 ontdekte veld dat tussen 2003 en 2021 olie en gas via onderzeese pijpleidingen naar Brent Charlie vervoerde. Volgens Shell wordt met de nieuwe FPSO, dat staat voor floating, production, storage and offloading, de levensduur van Penguins met twintig jaar verlengd.

Bij de herontwikkeling van Penguins zijn ook nieuwe putten geboord die zijn verbonden met de FPSO. De maximale dagelijkse productie ligt op het equivalent van 45.000 vaten olie (van 159 liter). De winbare reserves van Penguins worden geschat op ongeveer 100 miljoen vaten olie-equivalent. Daarnaast zal het veld voldoende gas produceren om jaarlijks ongeveer 700.000 Britse huishoudens te kunnen verwarmen, aldus Shell.

Begin 2023 kwam de FPSO voor Penguins nog in het nieuws omdat het schip dat het platform vervoerde, dagenlang op volle zee werd bezet door actievoerders van milieubeweging Greenpeace. Dat transportschip was van de Nederlandse maritiem dienstverlener Boskalis. De boodschap van Greenpeace bij dat protest aan Shell op zee luidde: 'Stop met boren. Begin met betalen'.

Meer uit Financieel

Nvidia stijgt op Wall Street na nieuwe chips voor pc's

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.

6 minuten geleden
Baas VodafoneZiggo wordt na fusie topman van Ziggo Group

UTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de fusie in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.

23 minuten geleden
Reclamebureau achter I Amsterdam failliet verklaard

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.

1 uur geleden
CNV wil alleen akkoord over sociale zekerheid met kabinet erbij

HILVERSUM (ANP) - Vakbond CNV wil geen akkoord met werkgevers sluiten over de bezuinigingen rond sociale zekerheid, maar alleen met het kabinet erbij. Dat heeft CNV-voorzitter Hans van den Heuvel maandag gezegd in het programma Sven op 1 op NPO Radio 1.

1 uur geleden
Transavia verwacht komende weken geen vluchten meer te schrappen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.

2 uur geleden
Hoekstra geeft startsein bouw testfaciliteit nieuwe kernreactor

EINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.

3 uur geleden
Bedrijven zeggen 93 miljard euro toe aan Frankrijk tijdens top

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.

3 uur geleden