Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell hervat productie olie- en gasveld in Britse deel Noordzee

Shell hervat productie olie- en gasveld in Britse deel Noordzee

LONDEN (ANP) - Shell gaat weer produceren uit een olie- en gasveld in het Britse deel van de Noordzee. De productie uit dat veld, genaamd Penguins, werd in 2021 stilgelegd omdat het verouderde boorplatform Brent Charlie wordt ontmanteld. Nu neemt een nieuw drijvend productie- en opslagplatform, een zogeheten FPSO, de productie over.

Penguins ligt op 165 meter diepte ten noordoosten van de Shetlandeilanden. Shell is samen met NEO Energy voor ieder de helft eigenaar van het in 1974 ontdekte veld dat tussen 2003 en 2021 olie en gas via onderzeese pijpleidingen naar Brent Charlie vervoerde. Volgens Shell wordt met de nieuwe FPSO, dat staat voor floating, production, storage and offloading, de levensduur van Penguins met twintig jaar verlengd.

Bij de herontwikkeling van Penguins zijn ook nieuwe putten geboord die zijn verbonden met de FPSO. De maximale dagelijkse productie ligt op het equivalent van 45.000 vaten olie (van 159 liter). De winbare reserves van Penguins worden geschat op ongeveer 100 miljoen vaten olie-equivalent. Daarnaast zal het veld voldoende gas produceren om jaarlijks ongeveer 700.000 Britse huishoudens te kunnen verwarmen, aldus Shell.

Begin 2023 kwam de FPSO voor Penguins nog in het nieuws omdat het schip dat het platform vervoerde, dagenlang op volle zee werd bezet door actievoerders van milieubeweging Greenpeace. Dat transportschip was van de Nederlandse maritiem dienstverlener Boskalis. De boodschap van Greenpeace bij dat protest aan Shell op zee luidde: 'Stop met boren. Begin met betalen'.

Meer uit Financieel

Rabo: economie blijft groeien, maar werkloosheid loopt ook op

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie blijft de komende jaren groeien, verwachten economen van Rabobank. Zij voorzien voor dit jaar een groei van 1,7 procent ten opzichte van 2024. Voor volgend jaar en 2027 voorspelt de bank een verdere groei van 1,3 procent per jaar.

8 minuten geleden
ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

1 uur geleden
Airbus inspecteert tot 628 vliegtuigen om probleem metalen platen

PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.

6 uur geleden
ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

7 uur geleden
Inval FIOD in woning, volgens omroep bij oud-topman Damen

UTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.

9 uur geleden
Beurzen New York sluiten licht hoger na herstel bitcoin

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.

9 uur geleden
Trump maakt keuze nieuwe Fed-voorzitter begin 2026 bekend

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.

9 uur geleden