Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell helpt Japanse gasbedrijven met verlagen uitstoot

Shell helpt Japanse gasbedrijven met verlagen uitstoot

TOKIO (ANP) - Shell heeft overeenkomsten getekend met de grote Japanse gasleveranciers Tokyo Gas en Osaka gas om die bedrijven te helpen met het verlagen van de uitstoot van broeikasgassen. Het gaat bijvoorbeeld om het opvangen en opslaan van CO2, het gebruik van waterstof en de productie van synthetisch gas uit hernieuwbare bronnen.

Shell zegt dat die twee bedrijven langdurige klanten zijn voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). "We leveren al meer dan vijftig jaar lng aan Japan en zijn trots om deel te zijn van de reis die het land heeft gemaakt op energiegebied over de afgelopen jaren", aldus een verklaring van Shell. Het bedrijf stelt dat klanten centraal staan bij de plannen van Shell om in 2050 zelf klimaatneutraal te worden.

De partijen gaan ook kijken naar manieren voor het gebruik van methaangas uit duurzame bronnen. Tokyo Gas is het grootste gasbedrijf van Japan en Osaka Gas staat op de tweede plaats. Vanwege het gebrek aan fossiele brandstoffen in eigen land is Japan, de derde economie van de wereld, voor zijn gasgebruik zeer afhankelijk van de invoer vanuit het buitenland via lng-tankers.

Meer uit Financieel

Nederlanders geven meer uit aan eten en drinken buiten de deur

EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.

21 minuten geleden
Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

7 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

8 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

9 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

9 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

10 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

12 uur geleden