Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell helpt Japanse gasbedrijven met verlagen uitstoot

Shell helpt Japanse gasbedrijven met verlagen uitstoot

TOKIO (ANP) - Shell heeft overeenkomsten getekend met de grote Japanse gasleveranciers Tokyo Gas en Osaka gas om die bedrijven te helpen met het verlagen van de uitstoot van broeikasgassen. Het gaat bijvoorbeeld om het opvangen en opslaan van CO2, het gebruik van waterstof en de productie van synthetisch gas uit hernieuwbare bronnen.

Shell zegt dat die twee bedrijven langdurige klanten zijn voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). "We leveren al meer dan vijftig jaar lng aan Japan en zijn trots om deel te zijn van de reis die het land heeft gemaakt op energiegebied over de afgelopen jaren", aldus een verklaring van Shell. Het bedrijf stelt dat klanten centraal staan bij de plannen van Shell om in 2050 zelf klimaatneutraal te worden.

De partijen gaan ook kijken naar manieren voor het gebruik van methaangas uit duurzame bronnen. Tokyo Gas is het grootste gasbedrijf van Japan en Osaka Gas staat op de tweede plaats. Vanwege het gebrek aan fossiele brandstoffen in eigen land is Japan, de derde economie van de wereld, voor zijn gasgebruik zeer afhankelijk van de invoer vanuit het buitenland via lng-tankers.

Meer uit Financieel

Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

44 minuten geleden
TNO ontwikkelt technologie voor recycling zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiƫnt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.

1 uur geleden
FNV: tientallen Gall & Gall-winkels dicht door stakingen

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.

1 uur geleden
Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

10 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

11 uur geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

14 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

14 uur geleden