Shell: helft van producten schoon in jaren '30
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasproducent Shell zal halverwege het volgende decennium voor de helft schone energie leveren. Als dat het bedrijf niet lukt, dan heeft Shell, maar ook de maatschappij een probleem, zei topman Ben van Beurden in een interview tegen het Amerikaanse medium Axios.
Shell heeft zichzelf doelen gesteld om halverwege de eeuw per saldo geen CO2 meer uit te stoten. Daarvoor wil het bedrijf niet alleen meer hernieuwbare energie en minder olie en gas gaan produceren, maar ook CO2 gaan afvangen en waterstof gaan produceren. Die laatste twee technieken staan nog in de kinderschoenen Er is bovendien kritiek van milieugroeperingen en aandeelhouders die de toezeggingen van Shell niet ver genoeg vinden gaan.
Van Beurden vindt echter dat alle druk bij Shell leggen te makkelijk is. "Als je van fossiele brandstoffen af wilt, moet je iets aan het gebruik doen, niet aan de productie." Bovendien willen mensen te vaak nu resultaat zien. Van Beurden waarschuwt dat ze er niet op moeten rekenen dat Shell "morgen gaat stoppen met de verkoop van diesel aan trucks".
De Shell-topman heeft al eerder gewaarschuwd dat beperkingen van de productie van olie en gas niet de oplossing zijn. Zo had hij kritiek op de boorstop die de Amerikaanse president Joe Biden afkondigde voor federaal land. Volgens van Beurden leidt dat alleen maar tot meer olie-import. "We zullen ons richten op de vraagkant en de aanbodkant zal dan vanzelf volgen."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De NS verhoogt de prijs van treinkaartjes en de meeste abonnementen volgend jaar met gemiddeld 4,7 procent. Daarmee stijgt de prijs van reizen met de trein harder dan de inflatie.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) heeft haar vultaak voor de Nederlandse gasopslagen volbracht. Het publieke energiebedrijf kreeg van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat als taak de gasopslag tot het Europese vuldoel van 64 procent te vullen. Het Rijk stelde bijna 1 miljard euro beschikbaar om de kosten te dekken die zijn verbonden aan de vultaak.
25 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gezakt en staat nu zo'n 10 cent onder het recordniveau dat recent werd aangetikt. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor Euro95 nu 2,638 euro per liter, 2 cent minder dan op maandag. Het record van 10 oktober staat op 2,732 euro.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de winstgevendheid van de sterk in waarde gestegen AI-gerelateerde bedrijven. Op de markten wordt dan ook in spanning uitgekeken naar de kwartaalresultaten van de grote techbedrijven, die deze week op het programma staan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft toestemming voor de overname van Viaplay Nederland door Videoland, onderdeel van DPG Media. De concurrentietoezichthouder verwacht geen nadelige gevolgen van de overname voor de kijker, de inkoop van sportrechten en de verkoop van advertentieruimte. Na de overname lijkt er voldoende concurrentie over te blijven.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse websites van de merken van Albert Heijn-moederbedrijf Ahold Delhaize komen langzaam weer online na alle problemen van afgelopen week door een cyberincident. Onder meer Food Lion en Giant Food zijn weer werkend. Hannaford en Stop & Shop staan momenteel nog wel offline.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Infoplaza, het weerbedrijf achter onder meer Buienalarm en Weeronline, gaat de verwerking van weersverwachtingen en modeldata stap voor stap van een Amerikaanse naar een Europese cloud verplaatsen. Het bedrijf voegt zich daarmee in een trend waarbij steeds meer overheden en bedrijven hun diensten op Europese servers laten draaien.
1 uur geleden