Shell: helft van producten schoon in jaren '30
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasproducent Shell zal halverwege het volgende decennium voor de helft schone energie leveren. Als dat het bedrijf niet lukt, dan heeft Shell, maar ook de maatschappij een probleem, zei topman Ben van Beurden in een interview tegen het Amerikaanse medium Axios.
Shell heeft zichzelf doelen gesteld om halverwege de eeuw per saldo geen CO2 meer uit te stoten. Daarvoor wil het bedrijf niet alleen meer hernieuwbare energie en minder olie en gas gaan produceren, maar ook CO2 gaan afvangen en waterstof gaan produceren. Die laatste twee technieken staan nog in de kinderschoenen Er is bovendien kritiek van milieugroeperingen en aandeelhouders die de toezeggingen van Shell niet ver genoeg vinden gaan.
Van Beurden vindt echter dat alle druk bij Shell leggen te makkelijk is. "Als je van fossiele brandstoffen af wilt, moet je iets aan het gebruik doen, niet aan de productie." Bovendien willen mensen te vaak nu resultaat zien. Van Beurden waarschuwt dat ze er niet op moeten rekenen dat Shell "morgen gaat stoppen met de verkoop van diesel aan trucks".
De Shell-topman heeft al eerder gewaarschuwd dat beperkingen van de productie van olie en gas niet de oplossing zijn. Zo had hij kritiek op de boorstop die de Amerikaanse president Joe Biden afkondigde voor federaal land. Volgens van Beurden leidt dat alleen maar tot meer olie-import. "We zullen ons richten op de vraagkant en de aanbodkant zal dan vanzelf volgen."
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De fabrikant van elektrische voertuigen Tesla heeft zijn zelfrijdende robotaxi, genaamd "Cybercab", gelanceerd in de Amerikaanse staat Texas. Met de Cybercab wil Tesla concurreren met taxibedrijven als Uber en Waymo, een dochterbedrijf van Google-eigenaar Alphabet.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De huurprijzen zijn dit jaar gestegen in juli, maar de stijging is lager dan de afgelopen twee jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huurwoningen zijn in deze maand gemiddeld 4,4 procent in prijs gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.
2 uur geledenBRASILIA (ANP) - Brazilië heeft donderdag zijn "diepe bezorgdheid" geuit op de eerste dag van de opschorting van de invoer van Braziliaans pluimvee, rundvlees en andere dierlijke producten door de Europese Unie. De Europese Commissie verwijt Brazilië dat het onvoldoende garanties heeft geboden dat zijn producten voldoen aan de Europese regels tegen het misbruik van antibiotica in de veeteelt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - De raad van toezicht van Volkswagen steunt de plannen voor een omvangrijke herstructurering van de Duitse autobouwer waarbij nog eens 50.000 banen kunnen verdwijnen en vier Duitse fabrieken gesloten kunnen worden. De raad stemde donderdagavond unaniem in met die plannen van topman Oliver Blume die eerder al bekend waren gemaakt.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ruimtevaartbedrijven SpaceX en Blue Origin schrappen hun komst naar een ruimtevaarttop in Parijs volgende week. Dat meldt het Franse ministerie dat verantwoordelijk is voor ruimtevaart. Ook de Amerikaanse bedrijven Stoke Space en Starcloud hebben afgezegd.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.
15 uur geleden