Shell haalt personeel weg bij Russische projecten
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell is begonnen met het terughalen van personeel uit Rusland. Vanwege de oorlog in Oekraïne heeft Shell eerder al gezegd volledig te vertrekken uit het land.
Afgelopen weekend werden tientallen werknemers van Shell weggehaald van het grote project voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in het oosten van Rusland, genaamd Sakhalin-II. Het Russische staatsgasbedrijf Gazprom is daarvan de eigenaar. Shell zegt dat het terughalen van personeel gefaseerd verloopt en dat de veiligheid van werknemers de grootste prioriteit heeft. Het bedrijf heeft ook belangen in andere Russische energieprojecten.
Het Britse bedrijf heeft aangegeven dat het vertrek uit Rusland zal leiden tot afschrijvingen van 4 miljard tot 5 miljard dollar op Russische bezittingen. Ook andere grote olieconcerns zoals BP en ExxonMobil hebben een vertrek uit Rusland aangekondigd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.
4 uur geleden