Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell gewild op Damrak na deal met Qatar voor lng aan China

Shell gewild op Damrak na deal met Qatar voor lng aan China

AMSTERDAM (ANP) - Shell was dinsdag een van de grootste stijgers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Beleggers reageerden enthousiast op de langetermijndeal die het olie- en gasconcern met Qatar heeft getekend om per jaar 3 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan China te leveren. Op de Amsterdamse beurs eindigde Shell 1,6 procent hoger.

De leveringen aan China door Shell beginnen in januari. Financiële details van de overeenkomst en de looptijd van het contract werden niet gedeeld door staatsbedrijf QatarEnergy. Energieminister Saad al-Kaabi van Qatar, die QatarEnergy leidt, noemde Shell daarbij een betrouwbare partner en zei dat de deal zal helpen om aan de gasvraag van de klanten van Shell in China te voldoen.

De AEX-index sloot 0,3 procent hoger op 889,92 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 870,16 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt klommen tot ongeveer 0,6 procent.

ASML

ASML stond bovenaan de AEX met een 2,1 procent hogere koers. De Franse zakenbank BNP Paribas Exane heeft een adviesverhoging gegeven voor het aandeel. Daarmee stijgt het aandeel van ASML voor de tweede dag op rij. Maandag liet de chipmachinefabrikant weten dat de exportbeperkingen die de Verenigde Staten maandag naar buiten brachten tegen de chipindustrie in China "geen directe materiële impact" hebben op de resultaten van ASML dit jaar. Het bedrijf zei ook te verwachten dat de impact voor 2025 binnen de eerder afgegeven marges valt. Branchegenoot Besi klom 1,8 procent en ASMI 0,1 procent.

NN Group daalde 2,3 procent en eindigde daarmee onderaan de AEX. Zakenbank Kepler Cheuvreux heeft de verzekeraar van de kooplijst gehaald.

Just Eat

In de MidKap daalde Just Eat Takeaway 3,1 procent, nadat het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl maandag nog bovenaan de index stond. Just Eat kondigde aan na 9 december te stoppen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf naar eigen zeggen de efficiëntie verhogen en zich meer richten op de winstgevendheid op de lange termijn.

AkzoNobel steeg verder met 1 procent. De Amerikaanse zakenbank JPMorgan heeft de verffabrikant op de kooplijst gezet.

Prosus

Prosus daalde 0,4 procent, nadat het aandeel maandag nog was gestegen. De techinvesteerder zag de nettowinst in de zes maanden tot en met september sterk stijgen dankzij het verkopen van aandelen van bedrijven waarin het belangen heeft.

De euro was 1,0513 dollar waard, tegen 1,0486 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,8 procent meer op 70,02 dollar. Brentolie werd 2,5 procent duurder op 73,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

37 minuten geleden
Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

50 minuten geleden
Von der Leyen: oorlog kostte EU al 3 miljard extra voor energie

STRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.

53 minuten geleden
AEX-index opent licht lager na flinke plus dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht lager geopend. Daarmee werd een stapje teruggedaan van de flinke plus een dag eerder toen de hoofdgraadmeter op het Damrak net boven de grens van 1000 punten sloot.

1 uur geleden
Derde recordjaarwinst op rij voor bedrijf achter Zara en Bershka

ARTEIXO (ANP/AFP) - Inditex, de eigenaar van kledingwinkelketens als Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in het afgelopen boekjaar opnieuw zijn hoogste winst ooit geboekt. Dat is de derde keer op rij voor een van de grootste kledingverkopers ter wereld, ondanks dat het bedrijf te maken heeft met felle concurrentie van onder meer fastfashionwebwinkel Shein.

1 uur geleden
Succes nieuwe Pokémon-game stuwt beurswaarde Nintendo

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo was woensdag een grote winnaar op de beurs in Japan dankzij het succes van de nieuwste game van Pokémon. Dat spel, genaamd Pokémon Pokopia, zou de verkoop van Nintendo's nieuwste console, de Switch 2, ook kunnen aanjagen, denken kenners.

1 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander blijft groeien

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft vorig jaar meer dan 43.000 huishoudens en kleinere bedrijven op het drukke elektriciteitsnet aangesloten. Het bedrijf investeerde meer in het uitbreiden van zijn energienetten en kon mede daardoor bijna 2000 grote bedrijven van de wachtlijst schrappen. Maar de vraag naar nieuwe en zwaardere aansluitingen neemt verder toe, net als het aantal aanvragen op de wachtlijst en de wachttijden.

2 uur geleden