Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell gewild op Damrak na deal met Qatar voor lng aan China

Shell gewild op Damrak na deal met Qatar voor lng aan China

AMSTERDAM (ANP) - Shell was dinsdag een van de grootste stijgers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Beleggers reageerden enthousiast op de langetermijndeal die het olie- en gasconcern met Qatar heeft getekend om per jaar 3 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan China te leveren. Op de Amsterdamse beurs eindigde Shell 1,6 procent hoger.

De leveringen aan China door Shell beginnen in januari. Financiële details van de overeenkomst en de looptijd van het contract werden niet gedeeld door staatsbedrijf QatarEnergy. Energieminister Saad al-Kaabi van Qatar, die QatarEnergy leidt, noemde Shell daarbij een betrouwbare partner en zei dat de deal zal helpen om aan de gasvraag van de klanten van Shell in China te voldoen.

De AEX-index sloot 0,3 procent hoger op 889,92 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 870,16 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt klommen tot ongeveer 0,6 procent.

ASML

ASML stond bovenaan de AEX met een 2,1 procent hogere koers. De Franse zakenbank BNP Paribas Exane heeft een adviesverhoging gegeven voor het aandeel. Daarmee stijgt het aandeel van ASML voor de tweede dag op rij. Maandag liet de chipmachinefabrikant weten dat de exportbeperkingen die de Verenigde Staten maandag naar buiten brachten tegen de chipindustrie in China "geen directe materiële impact" hebben op de resultaten van ASML dit jaar. Het bedrijf zei ook te verwachten dat de impact voor 2025 binnen de eerder afgegeven marges valt. Branchegenoot Besi klom 1,8 procent en ASMI 0,1 procent.

NN Group daalde 2,3 procent en eindigde daarmee onderaan de AEX. Zakenbank Kepler Cheuvreux heeft de verzekeraar van de kooplijst gehaald.

Just Eat

In de MidKap daalde Just Eat Takeaway 3,1 procent, nadat het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl maandag nog bovenaan de index stond. Just Eat kondigde aan na 9 december te stoppen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf naar eigen zeggen de efficiëntie verhogen en zich meer richten op de winstgevendheid op de lange termijn.

AkzoNobel steeg verder met 1 procent. De Amerikaanse zakenbank JPMorgan heeft de verffabrikant op de kooplijst gezet.

Prosus

Prosus daalde 0,4 procent, nadat het aandeel maandag nog was gestegen. De techinvesteerder zag de nettowinst in de zes maanden tot en met september sterk stijgen dankzij het verkopen van aandelen van bedrijven waarin het belangen heeft.

De euro was 1,0513 dollar waard, tegen 1,0486 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,8 procent meer op 70,02 dollar. Brentolie werd 2,5 procent duurder op 73,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Schiphol waarschuwt voor lange rijen bij beveiligingscontrole

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt maandag voor lange rijen voor de security, op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Het vliegveld heeft besloten om extra kantoorpersoneel in te zetten. Ook wordt water uitgedeeld aan de wachtenden.

37 minuten geleden
ProRail: reputatieschade voor het land door acties bij havenspoor

UTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.

2 uur geleden
Elon Musk wil SpaceX 'binnenkort' naar beurs brengen

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.

2 uur geleden
IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen

DELFT (ANP/RTR) - IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.

2 uur geleden
Test op A58 met nieuw systeem voor schonere bermen gestart

BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.

3 uur geleden
Eneco pleit voor voldoende marktwerking in de energietransitie

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.

3 uur geleden
Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

4 uur geleden