Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell gewild op Damrak na deal met Qatar voor lng aan China

Shell gewild op Damrak na deal met Qatar voor lng aan China

AMSTERDAM (ANP) - Shell was dinsdag een van de grootste stijgers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Beleggers reageerden enthousiast op de langetermijndeal die het olie- en gasconcern met Qatar heeft getekend om per jaar 3 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan China te leveren. Op de Amsterdamse beurs eindigde Shell 1,6 procent hoger.

De leveringen aan China door Shell beginnen in januari. Financiële details van de overeenkomst en de looptijd van het contract werden niet gedeeld door staatsbedrijf QatarEnergy. Energieminister Saad al-Kaabi van Qatar, die QatarEnergy leidt, noemde Shell daarbij een betrouwbare partner en zei dat de deal zal helpen om aan de gasvraag van de klanten van Shell in China te voldoen.

De AEX-index sloot 0,3 procent hoger op 889,92 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 870,16 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt klommen tot ongeveer 0,6 procent.

ASML

ASML stond bovenaan de AEX met een 2,1 procent hogere koers. De Franse zakenbank BNP Paribas Exane heeft een adviesverhoging gegeven voor het aandeel. Daarmee stijgt het aandeel van ASML voor de tweede dag op rij. Maandag liet de chipmachinefabrikant weten dat de exportbeperkingen die de Verenigde Staten maandag naar buiten brachten tegen de chipindustrie in China "geen directe materiële impact" hebben op de resultaten van ASML dit jaar. Het bedrijf zei ook te verwachten dat de impact voor 2025 binnen de eerder afgegeven marges valt. Branchegenoot Besi klom 1,8 procent en ASMI 0,1 procent.

NN Group daalde 2,3 procent en eindigde daarmee onderaan de AEX. Zakenbank Kepler Cheuvreux heeft de verzekeraar van de kooplijst gehaald.

Just Eat

In de MidKap daalde Just Eat Takeaway 3,1 procent, nadat het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl maandag nog bovenaan de index stond. Just Eat kondigde aan na 9 december te stoppen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf naar eigen zeggen de efficiëntie verhogen en zich meer richten op de winstgevendheid op de lange termijn.

AkzoNobel steeg verder met 1 procent. De Amerikaanse zakenbank JPMorgan heeft de verffabrikant op de kooplijst gezet.

Prosus

Prosus daalde 0,4 procent, nadat het aandeel maandag nog was gestegen. De techinvesteerder zag de nettowinst in de zes maanden tot en met september sterk stijgen dankzij het verkopen van aandelen van bedrijven waarin het belangen heeft.

De euro was 1,0513 dollar waard, tegen 1,0486 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,8 procent meer op 70,02 dollar. Brentolie werd 2,5 procent duurder op 73,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

25 minuten geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

29 minuten geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

2 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

2 uur geleden
Bonden bereiden acties voor om kabinetsplannen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.

2 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen Emiraten repatriëren maandag passagiers

DUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.

2 uur geleden
FNV hoopt op lang gesprek met kabinet, verwacht het niet

DEN HAAG (ANP) - FNV-voorzitter Dick Koerselman hoopt op een lang gesprek met het kabinet, zei hij bij het Catshuis. Daar hebben de vakbonden een kennismakingsgesprek met het nieuwe kabinet. Een lang gesprek zou volgens hem betekenen dat de AOW-plannen van het kabinet van tafel zijn. De bonden willen niet verder praten met het kabinet voordat de AOW-plannen en "de enorme brute ingreep" op de sociale zekerheid van tafel gaan.

3 uur geleden