Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell en rentebesluit ECB centraal op Damrak

Shell en rentebesluit ECB centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag vooral uit naar Shell. Naast de kwartaalcijfers van het olie- en gasconcern verwerken beleggers ook de oproep van de activistische aandeelhouder Third Point om Shell op te splitsen in een bedrijf dat zich bezighoudt met vervuilende fossiele brandstoffen als olie en gas en een bedrijf dat juist inzet op schone hernieuwbare energie. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat later op de dag bekend wordt gemaakt.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren nipt hoger te beginnen aan de drukke dag. Elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting eveneens met kleine koersuitslagen openen. In Azië gingen de aandelenmarkten donderdag overwegend omlaag. In Tokio sloot de Nikkei 1 procent in de min na het besluit van de Bank of Japan om het stimuleringsbeleid ongewijzigd te laten. De Japanse centrale bank verlaagde wel de verwachtingen voor de economische groei en de inflatie.

Shell profiteerde in het derde kwartaal flink van de sterk gestegen olieprijzen en boekte een winst van 4,1 miljard dollar. Door het economische herstel van de coronacrisis is de vraag naar olie weer sterk toegenomen, waardoor de prijzen worden aangejaagd. Investeerder Third Point, die met een recent verworven belang van meer dan 750 miljoen dollar een van de grootste aandeelhouders van Shell is, verklaarde in een brief dat opsplitsing van het concern meer duidelijkheid zal verschaffen over de klimaatstrategie van het bedrijf. Shell liet in zijn kwartaalbericht weten de eigen CO2-uitstoot met 50 procent te willen verlagen in 2030.

Fugro

Naast Shell openden ook bodemonderzoeker Fugro en advies- en ingenieursbureau Arcadis de boeken. Fugro doet steeds meer werk voor offshore-windparken. Volgens het bedrijf was de duurzame energiesector in het derde kwartaal goed voor 30 procent van de totale omzet. Ook Arcadis deed goede zaken met projecten van bedrijven en instellingen om klimaatverandering tegen te gaan en zag de omzet stijgen.

Unibail-Rodamco-Westfield kwam woensdag na de slotbel nog met cijfers. De eigenaar van de Mall of the Netherlands heeft in het derde kwartaal opnieuw beter gepresteerd dankzij de verdere versoepeling van de coronamaatregelen in Europa.

De euro was 1,1600 dollar waard, tegen 1,1592 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,3 procent tot 81,58 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent minder op 83,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Franse autoriteiten doorzoeken kantoor X in Parijs

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.

17 minuten geleden
Ørsted verkoopt Europese activiteiten met windmolens op land

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.

1 uur geleden
China verbiedt verzonken deurgrepen in auto's vanwege veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.

1 uur geleden
Duitsland investeert 3,3 miljard euro in Duits deel TenneT

ARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.

1 uur geleden
Rotterdamse haven scherpt toezicht op drones aan

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.

1 uur geleden
ACM onderzoekt IT-bedrijf om verboden afspraken over personeel

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.

2 uur geleden
Ontwikkelaar zelfrijdende auto's Waymo haalt 16 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.

2 uur geleden