Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell en Pharming centraal op Damrak na handelsupdates

Shell en Pharming centraal op Damrak na handelsupdates

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell en biotechnoloog Pharming staan maandag centraal op de Amsterdamse beurs. Shell liet in een kwartaalupdate weten dat handel in gas in het vierde kwartaal flink hoger was dan in het derde kwartaal. Op het gebied van chemicaliën verwacht het concern in het laatste kwartaal een verlies. Shell komt later met volledige resultaten over het laatste kwartaal van 2023.

Topman Sijmen de Vries van Pharming verklaarde dat het bedrijf een uitstekend jaar achter de rug heeft dankzij stijgende verkopen van Ruconest en de lancering van Joenja in de Verenigde Staten. Pharming verwacht dat de totale omzet in 2023 daardoor met 19 procent is gestegen. Voor Ruconest, een middel tegen plotse zwellingen in verschillende delen van het lichaam, wordt een omzetgroei van 10 procent voorzien. Eerder werd nog uitgegaan van een omzetgroei van tot 5 procent. Het aantal nieuwe patiënten is in 2023 met een kwart toegenomen.

De AEX-index op het Damrak lijkt lager te gaan beginnen aan de eerste volle handelsweek van het nieuwe jaar. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met verliezen openen. Later in de week verschuift de aandacht naar de resultaten van de Amerikaanse banken als JPMorgan Chase en Citigroup, waarmee het cijferseizoen op Wall Street wordt ingeluid.

Aalberts

De Aziatische aandelenmarkten gingen maandag omlaag. De sterker dan verwachte Amerikaanse banengroei van afgelopen vrijdag temperde de verwachting dat de rente in de Verenigde Staten al in het eerste kwartaal wordt verlaagd. De Hang Seng-index in Hongkong zakte dik 2 procent door flinke koersverliezen bij de Chinese techbedrijven. In Japan hadden beleggers een lang weekend.

Op het Damrak blijft Aalberts in de belangstelling staan. De industrieel toeleverancier verloor vrijdag bijna 4 procent door een adviesverlaging van Bank of America.

Samenwerking

Navigatiespecialist TomTom kondigde tijdens de techbeurs CES in Las Vegas een samenwerking aan met het Japanse Mitsubishi Electric om nieuwe oplossingen te ontwikkelen op het gebied van geautomatiseerd rijden. Voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich kondigde aan 96 euro per aandeel DSM te bieden voor aandeelhouders die hun stukken niet hebben aangemeld onder de fusiedeal.

De euro was 1,0945 dollar waard, tegen 1,0959 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent goedkoper op 72,73 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent minder op 77,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OPEC+ draait oliekraan verder open nu flinke prijsstijging dreigt

WENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat de olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.

24 minuten geleden
Verkoop nieuwe auto's in Nederland bijna een vijfde lager

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

1 uur geleden
Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

1 uur geleden
Reders bezorgd over Nederlandse schepen in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.

2 uur geleden
Belastingdienst kreeg eerste aangifte al na dik 2 minuten binnen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.

3 uur geleden
Hackers plaatsen opnieuw gestolen klantdata Odido op internet

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.

5 uur geleden
Belastingdienst verwacht drukke eerste dag aangifteseizoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.

7 uur geleden