Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell en Pharming centraal op Damrak na handelsupdates

Shell en Pharming centraal op Damrak na handelsupdates

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell en biotechnoloog Pharming staan maandag centraal op de Amsterdamse beurs. Shell liet in een kwartaalupdate weten dat handel in gas in het vierde kwartaal flink hoger was dan in het derde kwartaal. Op het gebied van chemicaliën verwacht het concern in het laatste kwartaal een verlies. Shell komt later met volledige resultaten over het laatste kwartaal van 2023.

Topman Sijmen de Vries van Pharming verklaarde dat het bedrijf een uitstekend jaar achter de rug heeft dankzij stijgende verkopen van Ruconest en de lancering van Joenja in de Verenigde Staten. Pharming verwacht dat de totale omzet in 2023 daardoor met 19 procent is gestegen. Voor Ruconest, een middel tegen plotse zwellingen in verschillende delen van het lichaam, wordt een omzetgroei van 10 procent voorzien. Eerder werd nog uitgegaan van een omzetgroei van tot 5 procent. Het aantal nieuwe patiënten is in 2023 met een kwart toegenomen.

De AEX-index op het Damrak lijkt lager te gaan beginnen aan de eerste volle handelsweek van het nieuwe jaar. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met verliezen openen. Later in de week verschuift de aandacht naar de resultaten van de Amerikaanse banken als JPMorgan Chase en Citigroup, waarmee het cijferseizoen op Wall Street wordt ingeluid.

Aalberts

De Aziatische aandelenmarkten gingen maandag omlaag. De sterker dan verwachte Amerikaanse banengroei van afgelopen vrijdag temperde de verwachting dat de rente in de Verenigde Staten al in het eerste kwartaal wordt verlaagd. De Hang Seng-index in Hongkong zakte dik 2 procent door flinke koersverliezen bij de Chinese techbedrijven. In Japan hadden beleggers een lang weekend.

Op het Damrak blijft Aalberts in de belangstelling staan. De industrieel toeleverancier verloor vrijdag bijna 4 procent door een adviesverlaging van Bank of America.

Samenwerking

Navigatiespecialist TomTom kondigde tijdens de techbeurs CES in Las Vegas een samenwerking aan met het Japanse Mitsubishi Electric om nieuwe oplossingen te ontwikkelen op het gebied van geautomatiseerd rijden. Voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich kondigde aan 96 euro per aandeel DSM te bieden voor aandeelhouders die hun stukken niet hebben aangemeld onder de fusiedeal.

De euro was 1,0945 dollar waard, tegen 1,0959 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent goedkoper op 72,73 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent minder op 77,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ook marktwaakhond ACM begint onderzoek naar datalek Odido

DEN HAAG (ANP) - Ook de Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het grote datalek bij Odido van eerder dit jaar onderzoeken. De toezichthouder richt zich op de zorgplicht van telecomaanbieders om de persoonsgegevens van klanten te beschermen.

5 minuten geleden
Dumpert compenseert abonnees voor prijsverhoging na kritiek

DEN HAAG (ANP) - Het bedrijf achter het videoplatform Dumpert, DT Media, betaalt klanten terug nadat de prijs van hun lopende abonnement werd verhoogd van 3,99 euro naar 39,99 euro per jaar. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt dat DT Media klanten niet goed had geïnformeerd over de prijsverhoging.

25 minuten geleden
Binnenvaart moet langer wachten bij sluizen door lage waterstand

ZWIJNDRECHT (ANP) - Binnenvaartschippers in Nederland merken de gevolgen van een lage waterstand. Ze moeten soms langer wachten bij sluizen omdat die minder vaak schepen doorlaten om water te besparen. Verder kunnen binnenvaartschepen minder vervoeren omdat rivieren ondieper zijn vanwege de lage waterstand, vertelt een woordvoerder van branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN).

58 minuten geleden
Acties boeren tegen stikstofplannen kabinet

DEN HAAG (ANP) - Boeren hebben afgelopen nacht door heel Nederland gedemonstreerd tegen de stikstofplannen die het kabinet vorige maand presenteerde en zijn van plan de acties op te voeren. Een woordvoerster van de boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) bevestigt na berichtgeving door RTV Drenthe dat zo'n veertig boeren de toegang tot 32 locaties hebben afgesloten, waaronder een distributiecentrum in Beilen en een afvalverwerker in Wijster. Daarbij werden hekken bij de ingang dichtgemaakt met kettingen en sloten.

1 uur geleden
Reuters: Volkswagen-topman bevestigt schrappen nog 50.000 banen

BERLIJN (ANP/RTR) - Volkswagen schrapt mogelijk nog eens 50.000 banen om zijn concurrentiepositie te verbeteren. Dat laat topman Oliver Blume in een interne memo, ingezien door Reuters, aan het personeel weten. Het bedrijf maakt op dit moment 20 procent meer kosten dan vergelijkbare autofabrikanten.

1 uur geleden
Schiphol gaat reizigers die minder mobiel zijn zelf begeleiden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gaat de begeleiding van reizigers met verminderde mobiliteit zelf uitvoeren. Deze dienstverlening wordt nu nog verricht door bijna duizend medewerkers van Axxicom Airport Caddy. Jaarlijks begeleiden zij zo'n 750.000 reizigers van en naar hun vlucht.

2 uur geleden
EU geeft laatste goedkeuring herziene rechten vliegtuigpassagiers

BRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie hebben maandag hun laatste goedkeuring gegeven aan herziene rechten voor vliegtuigpassagiers. Die moeten halverwege 2027 van kracht worden. Het voorstel kon eerder al rekenen op steun van het Europees Parlement.

3 uur geleden