Shell en Greenpeace schikken miljoenenzaak om actie boorplatform
LONDEN (ANP) - Shell en Greenpeace hebben een schikking bereikt rond een rechtszaak die het olie- en gasconcern had aangespannen, meldt de milieuorganisatie. De partijen hebben afgesproken dat Greenpeace 300.000 pond betaalt, ruim 363.000 euro.
Daarmee koopt Greenpeace de rechtszaak af die Shell iets meer dan een jaar geleden begon. Het olie- en gasconcern eiste een schadevergoeding van miljoenen dollars. Leden van Greenpeace hadden vorig jaar dagenlang een boorplatform bezet op het Britse deel van de Noordzee. Activisten wilden dat het bedrijf zou stoppen met het boren naar nieuwe olie- en gasvelden. Shell zei eerder veel extra kosten te hebben gemaakt door de actie van Greenpeace omdat daarvoor een extra veiligheidsschip werd gestuurd.
Greenpeace stelt dat het afkoopbedrag niet naar Shell gaat, maar naar de Britse opsporings- en reddingsdienst Royal National Lifeboat Institution (RNLI). Verder heeft Greenpeace toegezegd de komende vijf jaar niet te demonstreren op drie olie- en gasvelden van Shell op de Noordzee. Voor een ander veld geldt dit de komende tien jaar.
Meer uit Financieel
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
7 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
4 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
7 uur geleden