Shell en Greenpeace schikken miljoenenzaak om actie boorplatform
LONDEN (ANP) - Shell en Greenpeace hebben een schikking bereikt rond een rechtszaak die het olie- en gasconcern had aangespannen, meldt de milieuorganisatie. De partijen hebben afgesproken dat Greenpeace 300.000 pond betaalt, ruim 363.000 euro.
Daarmee koopt Greenpeace de rechtszaak af die Shell iets meer dan een jaar geleden begon. Het olie- en gasconcern eiste een schadevergoeding van miljoenen dollars. Leden van Greenpeace hadden vorig jaar dagenlang een boorplatform bezet op het Britse deel van de Noordzee. Activisten wilden dat het bedrijf zou stoppen met het boren naar nieuwe olie- en gasvelden. Shell zei eerder veel extra kosten te hebben gemaakt door de actie van Greenpeace omdat daarvoor een extra veiligheidsschip werd gestuurd.
Greenpeace stelt dat het afkoopbedrag niet naar Shell gaat, maar naar de Britse opsporings- en reddingsdienst Royal National Lifeboat Institution (RNLI). Verder heeft Greenpeace toegezegd de komende vijf jaar niet te demonstreren op drie olie- en gasvelden van Shell op de Noordzee. Voor een ander veld geldt dit de komende tien jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Stichting Equal Justice Equal Pay stelt een ultimatum aan Nederlandse rederijen over de ongelijke beloning van zeevaarders uit Indonesië en de Filipijnen op Nederlandse schepen. De stichting wil dat rederijen gehoor geven aan een uitspraak van het College voor de Rechten van de Mens uit augustus. Daarin oordeelde het college dat Filipijnse en Indonesische zeevaarders worden gediscrimineerd als het gaat om hun beloning. Zij ontvangen aanzienlijk minder loon dan hun Europese collega's aan boord.
5 minuten geledenLA PAZ (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is op bezoek in Bolivia, om daar onder meer te praten over de winning van lithium. Dat is een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's. Hij praat onder anderen met de nieuwe president Rodrigo Paz, die vorige maand de presidentsverkiezingen van het Zuid-Amerikaanse land won.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het verzoek om meer macht door de tijdelijke toezichthouders van FNV is bij een groep vakbondsleden in het verkeerde keelgat geschoten. Ze zijn een petitie begonnen, waarin ze toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts oproepen om niet hervormingen door te drukken, maar het gesprek aan te gaan met het Ledenparlement.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag hoger geopend, net als de beurzen elders in Europa. Beleggers hopen op een einde van de shutdown van de Amerikaanse federale overheid die nu al veertig dagen duurt. Het is daarmee de langste shutdown in de Verenigde Staten ooit.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een op de zes werknemers had vorig jaar een stressvolle baan met hoge taakeisen en weinig vrijheid om het werk te doen zoals ze dat graag zelf willen. Dat melden onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - BMW wordt in Nederland voor de rechter gedaagd omdat het autoconcern kopers van dieselwagens zou hebben misleid. De afgelopen jaren werd onder andere in Duitsland illegale software aangetroffen in diesels van BMW. Die technologie liet de auto's schoner lijken dan ze in werkelijkheid waren. De Stichting Car Claim en de Consumentenbond eisen nu dat duizenden kopers van BMW's en MINI's in Nederland compensatie ontvangen voor dat gesjoemel.
7 uur geleden