Shell en Greenpeace schikken miljoenenzaak om actie boorplatform
LONDEN (ANP) - Shell en Greenpeace hebben een schikking bereikt rond een rechtszaak die het olie- en gasconcern had aangespannen, meldt de milieuorganisatie. De partijen hebben afgesproken dat Greenpeace 300.000 pond betaalt, ruim 363.000 euro.
Daarmee koopt Greenpeace de rechtszaak af die Shell iets meer dan een jaar geleden begon. Het olie- en gasconcern eiste een schadevergoeding van miljoenen dollars. Leden van Greenpeace hadden vorig jaar dagenlang een boorplatform bezet op het Britse deel van de Noordzee. Activisten wilden dat het bedrijf zou stoppen met het boren naar nieuwe olie- en gasvelden. Shell zei eerder veel extra kosten te hebben gemaakt door de actie van Greenpeace omdat daarvoor een extra veiligheidsschip werd gestuurd.
Greenpeace stelt dat het afkoopbedrag niet naar Shell gaat, maar naar de Britse opsporings- en reddingsdienst Royal National Lifeboat Institution (RNLI). Verder heeft Greenpeace toegezegd de komende vijf jaar niet te demonstreren op drie olie- en gasvelden van Shell op de Noordzee. Voor een ander veld geldt dit de komende tien jaar.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - Vakbond CNV zegt "compleet overdonderd" te zijn door de aankondiging van ASML om 1700 medewerkers te ontslaan. De chipmachinefabrikant uit Veldhoven maakte dat woensdag bekend, net als een recordomzet over vorig jaar. De vakbond vindt het "een heel diffuus verhaal".
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het aantal huishoudens met een glasvezelaansluiting op het netwerk van KPN is vorig jaar gestegen naar bijna 6 miljoen. Het telecombedrijf heeft in 2025 440.000 huishoudens voorzien van zo'n aansluiting voor sneller internet. Dit is inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP.
1 uur geledenHAWTHORNE (ANP/RTR) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk gaat mogelijk midden juni naar de beurs in New York, met als doel 50 miljard dollar op te halen. Dat meldt zakenkrant Financial Times woensdag op basis van bronnen. Het zou daarmee de grootste beursgang ooit worden.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML wil vele honderden banen schrappen in de managementlaag van afdelingen voor onderzoek en ontwikkeling. Ongeveer 1700 medewerkers worden daarbij ontslagen, verwacht de chipmachinemaker uit Veldhoven. Volgens financieel topman Roger Dassen is de ingreep nodig omdat de organisatie te stroef is geworden, waardoor ingenieurs te veel tijd kwijt zijn aan zaken die niet met innovatie te maken hebben.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft vorig jaar een recordomzet behaald van 32,7 miljard euro, een stijging van 16 procent vergeleken met het voorgaande jaar. Volgens het Veldhovense bedrijf was het laatste kwartaal van 2025 "bijzonder sterk" met een stijging tot 9,7 miljard euro.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.
11 uur geleden