Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell en Equinor gaan nauw samenwerken in Brits deel Noordzee

Shell en Equinor gaan nauw samenwerken in Brits deel Noordzee

LONDEN (ANP) - Shell en het Noorse Equinor gaan hun Britse offshore olie- en gasactiviteiten samenvoegen in een nieuw bedrijf. Daarin zullen de twee bedrijven elk een belang van 50 procent hebben.

Volgens Shell en Equinor ontstaat door de samenvoeging de grootste onafhankelijke olie- en gasproducent in het Britse deel van de Noordzee. Het samenwerkingsverband gaat olie en gas leveren voor de Britse markt. Financiële details over de deal werden niet gemeld. De samenvoeging moet tegen het einde van 2025 worden afgerond.

Het Noorse staatsolieconcern Equinor, het voormalige Statoil, produceert momenteel ongeveer het equivalent van 38.000 vaten olie (van 159 liter) per dag in het Verenigd Koninkrijk en Shell is goed voor meer dan 100.000 vaten per dag. Het samenwerkingsverband gaat dus dagelijks het equivalent van circa 140.000 vaten olie per dag oppompen in de Noordzee.

Het nieuwe samenwerkingsverband gaat ongeveer 1300 werknemers tellen. Volgens Shell en Equinor zal het bedrijf "een duurzame toekomst voor de langere termijn bieden" voor olie- en gasvelden en boorplatformen in het Britse deel van de Noordzee. De twee ondernemingen zijn al tientallen jaren actief met de winning van olie en gas in de Noordzee.

Meer uit Financieel

Kinepolis heeft last van minder succesvol filmaanbod

GENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis heeft in juli, augustus en september ruim een tiende minder bezoekers ontvangen dan in dezelfde periode vorig jaar. Volgens de keten kon "het filmaanbod voor deze zomer dat van 2024 niet evenaren". Kinepolis is met negentien vestigingen ook een grote speler in Nederland.

15 minuten geleden
Heineken schrapt opnieuw miljarden aan kosten om te groeien

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken voert de komende vijf jaar nog eens zeker 2 miljard euro aan kostenbesparingen door. Die komen bovenop de ruim 3 miljard euro die het concern de afgelopen jaren al bespaarde. Met een nieuwe strategie wil Heineken meer focus leggen op innovatie en technologie om te groeien ondanks tegenvallende verkoopcijfers.

19 minuten geleden
Meer orders voor chipbedrijf Besi, maar minder winst en omzet

DUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van dit jaar meer nieuwe orders binnengekregen. De opdrachten stegen zowel ten opzichte van het tweede kwartaal van 2025 als het derde kwartaal van 2024. De omzet en de winst daalden echter zowel ten opzichte van het afgelopen kwartaal als hetzelfde kwartaal een jaar geleden.

39 minuten geleden
Ziekteverzuim op hoogste punt in jaren door meer stressklachten

UTRECHT (ANP) - Het gemiddelde ziekteverzuim steeg afgelopen maand naar 4,7 procent, ten opzichte van 4,4 procent in augustus. Daarmee staat september op het hoogste niveau in jaren, melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare.

57 minuten geleden
Consumenten minder negatief in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten was in oktober minder negatief dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen verbeterde deze maand naar min 27, van min 32 in september. Dat is de grootste verbetering in bijna twee jaar. Het vertrouwen bleef wel ruimschoots onder het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (min 10).

1 uur geleden
Nederlandse consumenten geven weer iets meer geld uit, merkt ING

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten lijken na maanden van terughoudendheid weer iets meer te besteden. Dat concluderen onderzoekers van ING op basis van transactiedata van de bank. ING verwacht bovendien dat deze ontwikkeling zich verder doorzet door hogere lonen en een verbetering van het consumentenvertrouwen.

7 uur geleden
Financiële positie grote pensioenfondsen opnieuw verbeterd

DEN HAAG (ANP) - De financiële positie van vijf grote Nederlandse pensioenfondsen is in het derde kwartaal opnieuw verbeterd. Dit komt onder meer door de gestegen rente. Ook zijn hun beleggingen meer waard geworden. Dit melden ambtenarenpensioenfonds ABP, zorgfonds PFZW, metaalfonds PMT, bpfBOUW en metalektrofonds PME.

8 uur geleden