Shell en Eneco leveren windenergie aan Amazon
DEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco gaan windenergie leveren aan de Amerikaanse webwinkel Amazon. De energie zal komen van het windmolenpark CrossWind dat wordt aangelegd voor de Nederlandse kust.
Shell en Eneco gaan vanaf 2024 jaarlijks samen 380 megawatt aan energie leveren aan Amazon, wat goed is om ongeveer een half miljoen huishoudens van stroom te voorzien. Amazon heeft een doelstelling om in 2025 volledig te draaien op duurzame energie en in 2040 geheel uitstootvrij te zijn.
De groene stroom zal onder meer worden gebruikt voor de webdiensten van Amazon. Shell en Amazon sloten vorig jaar nog een overeenkomst over het gebruik van duurzame kerosine voor vrachtvliegtuigen van het Amerikaanse bedrijf dat wereldwijd actief is.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het aantal annuleringen op Schiphol door het winterse weer loopt vrijdag steeds verder op. Waar de luchthaven in de ochtend nog sprak van tientallen uitgevallen vluchten, gaat het in de loop van de middag al om honderden vluchten die worden geraakt.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM waarschuwen reizigers vrijdag voor vertragingen en annuleringen door winters weer en sterke wind. Volgens de website van Schiphol zijn er zeker tientallen vluchten geschrapt.
6 uur geleden