Shell en Eneco leveren windenergie aan Amazon
DEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco gaan windenergie leveren aan de Amerikaanse webwinkel Amazon. De energie zal komen van het windmolenpark CrossWind dat wordt aangelegd voor de Nederlandse kust.
Shell en Eneco gaan vanaf 2024 jaarlijks samen 380 megawatt aan energie leveren aan Amazon, wat goed is om ongeveer een half miljoen huishoudens van stroom te voorzien. Amazon heeft een doelstelling om in 2025 volledig te draaien op duurzame energie en in 2040 geheel uitstootvrij te zijn.
De groene stroom zal onder meer worden gebruikt voor de webdiensten van Amazon. Shell en Amazon sloten vorig jaar nog een overeenkomst over het gebruik van duurzame kerosine voor vrachtvliegtuigen van het Amerikaanse bedrijf dat wereldwijd actief is.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.
3 uur geledenKAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft vorig jaar bijna 5 miljoen unieke bezoekers verwelkomd. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder. Dat meldt de Efteling in het jaarverslag over 2025.
3 uur geleden