Shell en Eneco dingen mee naar ontwikkeling windparken
DEN HAAG (ANP) - Olie- en gasconcern Shell doet samen met energieleverancier Eneco een gooi naar de ontwikkeling van de windmolenparken Hollandse Kust VI en VII. Het windmolenpark moet op 53 kilometer van de kust bij IJmuiden verrijzen en genoeg energie leveren voor 6 procent van het Nederlandse elektriciteitsverbruik.
Eerder werd al bekend dat Vattenfall zich heeft ingeschreven voor de openbare aanbesteding. Het Zweedse energiebedrijf werkt bij de ontwikkeling van Hollandse Kust VI samen met het Duitse chemieconcern BASF.
De overheid stelt bij de aanbesteding de eis dat het windmolenpark Hollandse Kust VI de flora en fauna in het gebied zo min mogelijk aantast. Bij kavel VII moeten geïnteresseerde partijen aangeven hoe ze het energiesysteem in Nederland zoveel mogelijk kunnen vernieuwen. Hollandse Kust VI en VII moeten in 2026 in gebruik worden genomen.
Geïnteresseerde partijen kunnen nog tot donderdag inschrijven op de aanbesteding.
Meer uit Financieel
Beijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
6 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
17 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft wereldwijd meer dan 1 miljard actieve gebruikers. Dat heeft het Amerikaanse techbedrijf vrijdag naar buiten gebracht. Het cijfer omvat niet alleen de gebruikers van de populaire chatbot ChatGPT zelf, maar ook AI-programmeerhulp Codex en ChatGPT Work, een platform waarmee gebruikers toegang hebben tot andere externe toepassingen.
19 uur geleden