Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell en Eneco dingen mee naar ontwikkeling windparken

Shell en Eneco dingen mee naar ontwikkeling windparken

DEN HAAG (ANP) - Olie- en gasconcern Shell doet samen met energieleverancier Eneco een gooi naar de ontwikkeling van de windmolenparken Hollandse Kust VI en VII. Het windmolenpark moet op 53 kilometer van de kust bij IJmuiden verrijzen en genoeg energie leveren voor 6 procent van het Nederlandse elektriciteitsverbruik.

Eerder werd al bekend dat Vattenfall zich heeft ingeschreven voor de openbare aanbesteding. Het Zweedse energiebedrijf werkt bij de ontwikkeling van Hollandse Kust VI samen met het Duitse chemieconcern BASF.

De overheid stelt bij de aanbesteding de eis dat het windmolenpark Hollandse Kust VI de flora en fauna in het gebied zo min mogelijk aantast. Bij kavel VII moeten geïnteresseerde partijen aangeven hoe ze het energiesysteem in Nederland zoveel mogelijk kunnen vernieuwen. Hollandse Kust VI en VII moeten in 2026 in gebruik worden genomen.

Geïnteresseerde partijen kunnen nog tot donderdag inschrijven op de aanbesteding.

Meer uit Financieel

Fastned: meer Nederlanders met elektrische auto op vakantie

AMSTERDAM (ANP) - Meer Nederlanders gaan dit jaar met de elektrische auto op vakantie. Dit komt deels door de hoge brandstofprijzen, meldt snellaadbedrijf Fastned op basis van onderzoek en eigen cijfers.

30 minuten geleden
Tanken goedkoper na Amerikaanse gevechtspauze in Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - Tanken aan de Nederlandse pomp is dinsdag iets goedkoper geworden, nadat de olieprijzen maandag flink zakten door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Intussen gaan de olie- en gasprijzen op de groothandelsmarkten verder omlaag.

1 uur geleden
Philips hard onderuit op Damrak, Unilever wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips is dinsdag hard onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern presteerde afgelopen kwartaal iets beter dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf werd ook iets positiever over de winstgevendheid dit jaar dankzij een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen. Het gaat echter om een eenmalige meevaller en de omzetverwachting voor het hele jaar bleef onveranderd. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

1 uur geleden
Aantal sportschoolgangers Basic-Fit neemt verder toe

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft er weer meer sportschoolgangers bijgekregen. De fitnessketen profiteert onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestigingen. Sportscholen krijgen er gemiddeld ook meer leden bij.

1 uur geleden
Unilever houdt prijsverhogingen nog beperkt en verkoopt meer

LONDEN (ANP) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever heeft het afgelopen kwartaal een duidelijke verkoopspurt doorgemaakt. De groei van het aantal verkochte producten, zoals Dove en Vaseline, lag op het hoogste niveau in meer dan tien jaar. Prijsverhogingen werden nog niet op grote schaal doorgevoerd. Wisselkoersen hadden een negatieve invloed, maar de omzet kwam wel hoger uit dan een jaar eerder.

1 uur geleden
Terugbetaling importheffingen VS eenmalige meevaller bij Philips

AMSTERDAM (ANP) - De terugbetaling aan Philips van 186 miljoen euro in het tweede kwartaal voor de Amerikaanse importheffingen is een eenmalige meevaller. Dat heeft topman Roy Jakobs van het zorgtechnologieconcern gezegd in een toelichting op de resultaten over het tweede kwartaal. In het derde kwartaal zal Philips hooguit nog enkele miljoenen ontvangen uit die terugbetaling, aldus Jakobs.

1 uur geleden
Mercedes somberder over jaaromzet door zwakke vraag uit China

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz is somberder geworden over zijn te verwachten omzet in 2026. Het Duitse autoconcern kampt met een zwakkere vraag in China, waar een aanhoudende vastgoedcrisis het consumentenvertrouwen aantast en de vraag naar luxewagens drukt.

2 uur geleden