Shell en Eneco dingen mee naar ontwikkeling windparken
DEN HAAG (ANP) - Olie- en gasconcern Shell doet samen met energieleverancier Eneco een gooi naar de ontwikkeling van de windmolenparken Hollandse Kust VI en VII. Het windmolenpark moet op 53 kilometer van de kust bij IJmuiden verrijzen en genoeg energie leveren voor 6 procent van het Nederlandse elektriciteitsverbruik.
Eerder werd al bekend dat Vattenfall zich heeft ingeschreven voor de openbare aanbesteding. Het Zweedse energiebedrijf werkt bij de ontwikkeling van Hollandse Kust VI samen met het Duitse chemieconcern BASF.
De overheid stelt bij de aanbesteding de eis dat het windmolenpark Hollandse Kust VI de flora en fauna in het gebied zo min mogelijk aantast. Bij kavel VII moeten geïnteresseerde partijen aangeven hoe ze het energiesysteem in Nederland zoveel mogelijk kunnen vernieuwen. Hollandse Kust VI en VII moeten in 2026 in gebruik worden genomen.
Geïnteresseerde partijen kunnen nog tot donderdag inschrijven op de aanbesteding.
Meer uit Financieel
IJMUIDEN (ANP) - Actiegroep Frisse Wind, die in 2021 werd opgericht voor de massa-aangifte tegen Tata Steel, hoopt dat de aangekondigde strafrechtelijke vervolging van het bedrijf ertoe leidt dat "de vervuiling onmiddellijk stopt". Dat laat bestuurder en medeoprichter Jaap Venniker weten.
5 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel vindt de verwijten van het Openbaar Ministerie "in de kern onterecht". Het OM kondigde woensdag aan het staalconcern strafrechtelijk te vervolgen, onder meer om het opzettelijk verspreiden van schadelijke stoffen. Tata Steel stelt echter al een aantal jaar in discussie te zijn met de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met een kleine min geopend. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten door de Amerikaanse luchtaanvallen op Iran na de recente aanvallen op schepen in de Straat van Hormuz. Iran heeft teruggeslagen met aanvallen op Amerikaanse bases in de Golfregio. De olieprijzen gingen daardoor verder omhoog.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bénédicte Ficq is "ongelofelijk blij" dat het Openbaar Ministerie (OM) staalproducent Tata Steel dagvaardt. "Het is een signaal richting vervuiler Tata Steel waarmee het OM aangeeft hoe belangrijk het is dat je onschuldige mensen niet in gevaar brengt."
35 minuten geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het is terecht dat het Openbaar Ministerie Tata Steel strafrechtelijk gaat vervolgen voor opzettelijke vervuiling, zegt Linda Valent van de Dorpsraad Wijk aan Zee. Die stichting vraagt al jaren aandacht voor de gezondheidseffecten van de uitstoot van schadelijke stoffen door het staalbedrijf in IJmuiden en sloot zich ook aan bij de massa-aangifte tegen het bedrijf in 2021.
37 minuten geledenBEIJING (ANP) - China hoopt dat Nederland zal helpen de stabiliteit van de toeleveringsketens voor halfgeleiders te handhaven en bedrijfsgeschillen op te lossen. Dat heeft handelsminister Wang Wentao tegen minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) gezegd, volgens een verklaring van China woensdag. Den Haag en Beijing willen met het bezoek van Sjoerdsma hun relatie verbeteren, die onder druk kwam te staan door het geschil bij chipmaker Nexperia.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De invloedrijke Chinese econoom Gao Shanwen, die de betrouwbaarheid van de officiële Chinese groeicijfers ter discussie stelde, is overleden. Volgens persbureau Bloomberg schrijven lokale media dat de vijftiger aan een ziekte is bezweken. Hij zou kanker hebben gehad.
1 uur geleden