Shell en Eneco dingen mee naar ontwikkeling windparken
DEN HAAG (ANP) - Olie- en gasconcern Shell doet samen met energieleverancier Eneco een gooi naar de ontwikkeling van de windmolenparken Hollandse Kust VI en VII. Het windmolenpark moet op 53 kilometer van de kust bij IJmuiden verrijzen en genoeg energie leveren voor 6 procent van het Nederlandse elektriciteitsverbruik.
Eerder werd al bekend dat Vattenfall zich heeft ingeschreven voor de openbare aanbesteding. Het Zweedse energiebedrijf werkt bij de ontwikkeling van Hollandse Kust VI samen met het Duitse chemieconcern BASF.
De overheid stelt bij de aanbesteding de eis dat het windmolenpark Hollandse Kust VI de flora en fauna in het gebied zo min mogelijk aantast. Bij kavel VII moeten geïnteresseerde partijen aangeven hoe ze het energiesysteem in Nederland zoveel mogelijk kunnen vernieuwen. Hollandse Kust VI en VII moeten in 2026 in gebruik worden genomen.
Geïnteresseerde partijen kunnen nog tot donderdag inschrijven op de aanbesteding.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.
10 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven moeten meer duidelijkheid geven over hoe online prijzen tot stand komen. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt. Voor consumenten is vaak onduidelijk hoe prijzen bij webwinkels, evenementen en luchtvaartmaatschappijen worden bepaald. Dat leidt tot misvattingen over de manier waarop prijzen tot stand zijn gekomen en schaadt het consumentenvertrouwen, volgens de toezichthouder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De olieprijzen stijgen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dit weekend een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz was onderdeel van dat voorstel, maar de belangrijke zeestraat blijft voorlopig grotendeels gesloten voor scheepvaart. Zondag zei Trump tegen nieuwssite Axios dat hij deze week wel nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatsinvesteerder Invest International steekt 15 miljoen euro in het Eindhovense technologiebedrijf KMWE International. De toeleverancier van ASML kan daarbij onder meer zijn productie in Maleisië uitbreiden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.
11 uur geleden