Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell en ASMI enige stijgers in licht lagere AEX

Shell en ASMI enige stijgers in licht lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell en chipbedrijf ASMI waren dinsdag de enige stijgers in de AEX-index op het Damrak, die over een breed front omlaagging. Shell (plus 0,6 procent) profiteerde van een adviesverhoging door analisten van AlphaValue/Baader. ASMI won 0,4 procent. Het bedrijf komt na de slotbel met resultaten. Beleggers zijn benieuwd of ASMI last heeft van de zwakkere markt voor smartphones en pc's, waar branchegenoten al naar wezen bij hun kwartaalcijfers.

De stemming op de aandelenmarkten bleef echter voorzichtig ondanks het bescheiden herstel op Wall Street. De aanhoudende zorgen over de inflatie hielden beleggers ook op de laatste dag van februari in de greep. De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 754,12 punten. Zorgtechnologiebedrijf Philips was de grootste daler met een min van 1,4 procent.

De MidKap daalde 0,7 procent tot 1011,07 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,5 procent. De CAC40-index in Parijs zakte 0,5 procent. In Frankrijk is de inflatie deze maand opgelopen tot 6,2 procent op jaarbasis. Donderdag worden de inflatiecijfers voor de hele eurozone bekendgemaakt.

PostNL

In de MidKap won PostNL 0,7 procent. De post- en pakketbezorger raakte maandag nog bijna 9 procent aan waarde kwijt na een winstalarm. Douwe Egberts-moeder JDE Peet's klom 0,3 procent. Analisten van Berenberg werden positiever over koffie- en theebedrijf.

Bij de kleinere bedrijven dikte Azerion 10 procent aan. De spelletjesmaker zag de omzet afgelopen jaar flink stijgen tot 453 miljoen euro en voldeed daarmee aan zijn eigen doelstellingen. Voor dit jaar rekent het bedrijf op een verdere omzetgroei tot 560 miljoen euro.

Spaanse bank

Kendrion verloor ruim 2 procent. De producent van elektromagnetische componenten behaalde vorig jaar een recordomzet. Topman Joep van Beurden verwacht dat het huidige wisselvallige economische klimaat in de eerste helft van 2023 zal aanhouden en in de tweede helft mogelijk zal verbeteren door het herstel van de Chinese economie.

In Frankfurt verloor Bayer 3,8 procent. Het Duitse chemie- en farmaceutische concern boekte afgelopen kwartaal meer omzet. Ook keert het bedrijf meer dividend uit. Voor dit jaar rekent Bayer echter op lagere winst. Santander daalde 0,1 procent in Madrid. De Spaanse bank kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van ruim 900 miljoen euro. In Londen zakte Ocado dik 7 procent na tegenvallende resultaten van de Britse onlinesupermarkt.

De euro was 1,0602 dollar waard, tegenover 1,0558 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 76,29 dollar per vat. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 82,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

President Duitse centrale bank: economie kan 1 procent groeien

ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.

3 uur geleden
Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.

4 uur geleden
Wall Street wint na banenrapport VS, Tesla en SpaceX bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.

4 uur geleden
Minister Italië wil duidelijkheid van Lagarde over einde bij ECB

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.

6 uur geleden
Na Samsung verhoogt ook Google prijs telefoons vanwege chiptekort

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.

6 uur geleden
Chipbedrijven stuwen AEX-index naar flinke plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.

8 uur geleden
G7-landen akkoord over vrijgave diesel na dreigement Trump

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".

9 uur geleden