Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell en ArcelorMittal stuwen AEX boven 750 punten

Shell en ArcelorMittal stuwen AEX boven 750 punten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index wist donderdag voor het eerst door de 750 puntengrens te breken dankzij stevige koerswinsten van olie- en gasconcern Shell en staalproducent ArcelorMittal. De twee zwaargewichten op de beurs kwamen met positieve kwartaalberichten. Ook de resultaten van advies- en ingenieursbureau Arcadis en bodemonderzoeker Fugro vielen in de smaak bij beleggers. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield, dat de huurinkomsten zag dalen, werd daarentegen lager gezet.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent in de plus op 753,11 punten en bereikte de hoogste koers ooit. De MidKap won 0,4 procent tot 1060,67 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,7 procent.

ArcelorMittal won bijna 4 procent. De staalfabrikant boekte een flinke winst in het tweede kwartaal dankzij het economische herstel van de coronacrisis. Om de aandeelhouders te belonen gaat het concern voor 2,2 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Shell steeg 3,5 procent. Het olie- en gasconcern boekte afgelopen kwartaal weer winst dankzij de hoge olieprijzen. Ook keert Shell meer dividend uit en gaat het bedrijf voor 2 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. De Franse concurrent TotalEnergies, die ook met cijfers kwam, won 1,3 procent in Parijs.

RELX

Unibail-Rodamco-Westfield zakte 3,6 procent. Het winkelvastgoedconcern is "voorzichtig optimistisch" nu alle winkelcentra weer open zijn. De netto-huurinkomsten lagen in de eerste jaarhelft echter nog ruim een kwart lager dan in dezelfde periode vorig jaar. RELX steeg 2 procent. De dataleverancier kende een sterke eerste jaarhelft en wil het dividend verhogen.

In de MidKap klom Fugro 5 procent. De bodemonderzoeker wist in de eerste jaarhelft weer winst te boeken na een fors verlies in dezelfde periode een jaar eerder. Advies- en ingenieursbureau Arcadis zag de omzet en het resultaat stijgen in het afgelopen kwartaal en werd 2 procent hoger gezet. Financieel dienstverlener Intertrust zakte 3 procent na tegenvallende resultaten.

Airbus

Ook buiten het Damrak was het zeer druk aan het cijferfront. In Parijs won Airbus 4 procent na een verhoging van de verwachtingen. De vraag naar de vliegtuigen herstelt volgens het bedrijf sneller dan verwacht. Ook de resultaten van het Franse voedingsconcern Danone (plus 6 procent) vielen in de smaak. In Brussel zakte AB InBev 5,6 procent ondanks dat de grootste bierbrouwer ter wereld in het afgelopen kwartaal weer meer wist te verkopen dan voor de coronapandemie.

De euro was 1,1867 dollar waard, tegen 1,1810 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1 procent tot 73,08 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 75,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

5 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

6 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

6 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

7 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

9 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

10 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

11 uur geleden