
Shell en ArcelorMittal stuwen AEX boven 750 punten
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index wist donderdag voor het eerst door de 750 puntengrens te breken dankzij stevige koerswinsten van olie- en gasconcern Shell en staalproducent ArcelorMittal. De twee zwaargewichten op de beurs kwamen met positieve kwartaalberichten. Ook de resultaten van advies- en ingenieursbureau Arcadis en bodemonderzoeker Fugro vielen in de smaak bij beleggers. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield, dat de huurinkomsten zag dalen, werd daarentegen lager gezet.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent in de plus op 753,11 punten en bereikte de hoogste koers ooit. De MidKap won 0,4 procent tot 1060,67 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,7 procent.
ArcelorMittal won bijna 4 procent. De staalfabrikant boekte een flinke winst in het tweede kwartaal dankzij het economische herstel van de coronacrisis. Om de aandeelhouders te belonen gaat het concern voor 2,2 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Shell steeg 3,5 procent. Het olie- en gasconcern boekte afgelopen kwartaal weer winst dankzij de hoge olieprijzen. Ook keert Shell meer dividend uit en gaat het bedrijf voor 2 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. De Franse concurrent TotalEnergies, die ook met cijfers kwam, won 1,3 procent in Parijs.
RELX
Unibail-Rodamco-Westfield zakte 3,6 procent. Het winkelvastgoedconcern is "voorzichtig optimistisch" nu alle winkelcentra weer open zijn. De netto-huurinkomsten lagen in de eerste jaarhelft echter nog ruim een kwart lager dan in dezelfde periode vorig jaar. RELX steeg 2 procent. De dataleverancier kende een sterke eerste jaarhelft en wil het dividend verhogen.
In de MidKap klom Fugro 5 procent. De bodemonderzoeker wist in de eerste jaarhelft weer winst te boeken na een fors verlies in dezelfde periode een jaar eerder. Advies- en ingenieursbureau Arcadis zag de omzet en het resultaat stijgen in het afgelopen kwartaal en werd 2 procent hoger gezet. Financieel dienstverlener Intertrust zakte 3 procent na tegenvallende resultaten.
Airbus
Ook buiten het Damrak was het zeer druk aan het cijferfront. In Parijs won Airbus 4 procent na een verhoging van de verwachtingen. De vraag naar de vliegtuigen herstelt volgens het bedrijf sneller dan verwacht. Ook de resultaten van het Franse voedingsconcern Danone (plus 6 procent) vielen in de smaak. In Brussel zakte AB InBev 5,6 procent ondanks dat de grootste bierbrouwer ter wereld in het afgelopen kwartaal weer meer wist te verkopen dan voor de coronapandemie.
De euro was 1,1867 dollar waard, tegen 1,1810 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1 procent tot 73,08 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 75,38 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verhogen de importheffingen op buitenlands staal en aluminium om 06.01 uur (Nederlandse tijd) van 25 naar 50 procent. Ondanks een eerdere handelsdeal met de Britse regering blijven de VS ook de import van deze metalen uit het Verenigd Koninkrijk belasten. Hiervoor geldt wel een lager tarief, van 25 procent.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de voortgang in de handelsbesprekingen tussen de Verenigde Staten en handelspartners, terwijl woensdag een hoger handelstarief voor buitenlands staal en aluminium gaat gelden. Tegelijkertijd verwerkten ze meevallende cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ondertekent dinsdag een formele opdracht om de heffingen op buitenlands staal en aluminium te verdubbelen van 25 naar 50 procent. Dat kondigde een woordvoerder van het Witte Huis aan. De hogere heffingen gaan woensdag in, voegde ze eraan toe.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse bezoekers van Pornhub en Youporn krijgen vanaf woensdag geen erotische video's te zien, maar een bericht waarin de platforms protesteren tegen nationale wetgeving rond minimumleeftijden. Moederbedrijf Aylo stelt dat regelgeving rond leeftijdschecks een gevaar is voor de privacy van bezoekers van de pornosites. Door pornovideo's te blokkeren hoopt de onderneming de bezwaren duidelijk te maken bij het Franse publiek, liet Aylo-eigenaar Ethical Capital Partners weten in een videogesprek met journalisten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst gesloten. Waar de val van het kabinet het nationale nieuws domineerde, richtten beleggers op het Damrak hun blik meer naar Europa en de wereldeconomie. Ze verwerkten onder andere lagere groeiverwachtingen voor de wereldeconomie van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Tegelijkertijd kwam er opbeurend nieuws over de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens het tijdelijke bestuur van FNV kan de vakbond zelf uit de ontstane bestuurscrisis komen. Er is geen sprake van een impasse, "laat staan van een bestuurscrisis waar FNV niet zelf uit zou kunnen komen", zei de advocaat van het interim-bestuur dinsdag in de ondernemingskamer in Amsterdam.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen dinsdag na de openingsbel amper in beweging, na de kleine winsten een dag eerder. Beleggers wachten vooral op de verdere ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Donald Trump. De Amerikaanse president zorgde in de afgelopen dagen voor opschudding met een verdubbeling van de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium. Ook beschuldigde Trump China ervan het recente handelsakkoord met de VS te hebben geschonden.
13 uur geleden