Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell en ArcelorMittal koplopers in vlakke AEX

Shell en ArcelorMittal koplopers in vlakke AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index liet dinsdag weinig beweging zien, ondanks stevige koerswinsten van olieproducent Shell en staalmaker ArcelorMittal. Ook de chipsector stond in de belangstelling na de resultaten van de Duitse chipfabrikant Infineon en zijn Oostenrijkse concurrent AMS. De stemming op de Europese aandelenmarkten bleef terughoudend in afwachting van verdere signalen over het economische herstel van de coronacrisis.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel een fractie hoger op 712,37 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1038,26 punten. Frankfurt verloor 0,4 procent en Parijs klom 0,2 procent. In Londen, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, won de FTSE-index 0,7 procent.

Shell (plus 1,5 procent) ging aan kop in de AEX, dankzij beter dan verwachte resultaten van het Saudische Aramco, het grootste olieconcern ter wereld. Staalmaker ArcelorMittal, die donderdag met cijfers komt, volgde met een winst van 1,4 procent.

In Frankfurt zakte Infineon 3,5 procent. De chipfabrikant schroefde zijn verwachtingen op dankzij sterke kwartaalresultaten, maar waarschuwde voor knelpunten in de productie. AMS dikte daarentegen bijna 6 procent aan in Zürich, ondanks tegenvallende kwartaalprestaties van de Oostenrijkse chipmaker. In Amsterdam daalde sectorgenoot ASMI 1,2 procent. Besi (min 2,6 procent) noteerde ex dividend. Ook verlaagde Kepler Cheuvreux het advies voor Besi.

Adecco zakt, Pandora stijgt

Adecco zakte 3 procent in Zürich. Het Zwitserse uitzendconcern boekte afgelopen kwartaal weer winst na een flink verlies in dezelfde periode een jaar geleden. Volgens het bedrijf liet de uitzendmarkt in april een verder herstel zien. Concurrent Randstad daalde 0,7 procent in Amsterdam.

In Kopenhagen steeg Pandora 6 procent. De Deense verkoper van sieraden schroefde zijn verwachtingen op dankzij een sterk herstel in het eerste kwartaal. In Frankfurt kelderde HelloFresh 6 procent. De Duitse bezorger van maaltijdboxen bleef afgelopen kwartaal profiteren van de lockdowns en zag de omzet verdubbelen. Het bedrijf schroefde zijn verwachtingen voor dit jaar al op tijdens een handelsupdate in april.

Het Italiaanse mediabedrijf Mediaset steeg dik 4 procent in Milaan na een overeenkomst die is gesloten na een langlopend conflict met het Franse mediaconcern Vivendi (plus 0,3 procent). Volgens de deal zal Vivendi het belang van 28,8 procent in het mediabedrijf van de Italiaanse ex-premier Silvio Berlusconi in de komende vijf jaar met twee derde afbouwen.

De euro was 1,2014 dollar waard, tegenover 1,2062 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 64,52 dollar. Brentolie kostte een fractie meer op 67,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Frans consumentenvertrouwen op laagste stand sinds 2013 na rellen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in Frankrijk is in oktober gekelderd naar het laagste niveau in dertien jaar. De forse daling volgt op de recente onrust over de hoge staatsschuld van het land, de politieke impasse rond de bezuinigingsmaatregelen van de overheid en de protesten tegen de stijgende kosten van levensonderhoud, die in veel Franse steden uitmondden in rellen en plunderingen.

1 uur geleden
Eigenaar MediaMarkt verhoogt omzet, winst boven verwachting

DÜSSELDORF (ANP) - Het moederbedrijf van elektronicaketen MediaMarkt, Ceconomy, heeft afgelopen boekjaar meer omzet behaald. Het bedrijf overtrof ook zijn eigen winstverwachtingen. Dat meldt het Duitse bedrijf in voorlopige cijfers over het gebroken boekjaar dat eind september afliep.

2 uur geleden
Funderingsrisico telt vanaf 2027 mee bij NHG-hypotheek

UTRECHT (ANP) - Banken moeten vanaf volgend jaar rekening houden met mogelijke funderingsproblemen bij huizen als ze hypotheken verstrekken met de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Dat kan als gevolg hebben dat huizenkopers minder kunnen lenen bij funderingsrisico's.

2 uur geleden
Besi stijgt op beurs na uitbreiding belang door Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit tot ongeveer 20 procent. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten heeft sinds vorig jaar al een belang van 9 procent in Besi en wil de samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. Een volledige overname is volgens het bedrijf niet aan de orde. Besi werd 8 procent hoger gezet en was de sterkste stijger in de AEX-index.

2 uur geleden
ACM geeft geen goedkeuring voor overname Unox door Zwanenberg

UTRECHT (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft geen goedkeuring voor de overname van Unox door Zwanenberg. Door de overname zou Zwanenberg vrijwel de enige grote aanbieder worden van rookworsten en kookworsten, waaronder knakworsten, in supermarkten in Nederland, aldus de ACM. Ook zou het concern op het gebied van houdbare soepen een te sterke positie krijgen.

3 uur geleden
Arcadis leidt sanering PFAS-vervuiling 3M in Belgisch Zwijndrecht

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis helpt industrieconcern 3M bij het saneren van het met PFAS vervuilde gebied rondom een fabriek in het Belgische Zwijndrecht. Arcadis heeft de opdracht binnengehaald om het hele project te coördineren namens 3M, maakte het bedrijf bekend.

4 uur geleden
DNB: huishoudens hebben voor ruim 3 miljard aan cryptomunten

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens bezaten eind juni voor 3,2 miljard euro aan bitcoins en andere cryptomunten via Nederlandse aanbieders van cryptodiensten. Dat blijkt uit cijfers die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst publiceert. De waarde van de crypto's is in het tweede kwartaal wel gedaald ten opzichte van het eerste kwartaal.

4 uur geleden