Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell en ArcelorMittal koplopers in vlakke AEX

Shell en ArcelorMittal koplopers in vlakke AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index liet dinsdag weinig beweging zien, ondanks stevige koerswinsten van olieproducent Shell en staalmaker ArcelorMittal. Ook de chipsector stond in de belangstelling na de resultaten van de Duitse chipfabrikant Infineon en zijn Oostenrijkse concurrent AMS. De stemming op de Europese aandelenmarkten bleef terughoudend in afwachting van verdere signalen over het economische herstel van de coronacrisis.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel een fractie hoger op 712,37 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1038,26 punten. Frankfurt verloor 0,4 procent en Parijs klom 0,2 procent. In Londen, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, won de FTSE-index 0,7 procent.

Shell (plus 1,5 procent) ging aan kop in de AEX, dankzij beter dan verwachte resultaten van het Saudische Aramco, het grootste olieconcern ter wereld. Staalmaker ArcelorMittal, die donderdag met cijfers komt, volgde met een winst van 1,4 procent.

In Frankfurt zakte Infineon 3,5 procent. De chipfabrikant schroefde zijn verwachtingen op dankzij sterke kwartaalresultaten, maar waarschuwde voor knelpunten in de productie. AMS dikte daarentegen bijna 6 procent aan in Zürich, ondanks tegenvallende kwartaalprestaties van de Oostenrijkse chipmaker. In Amsterdam daalde sectorgenoot ASMI 1,2 procent. Besi (min 2,6 procent) noteerde ex dividend. Ook verlaagde Kepler Cheuvreux het advies voor Besi.

Adecco zakt, Pandora stijgt

Adecco zakte 3 procent in Zürich. Het Zwitserse uitzendconcern boekte afgelopen kwartaal weer winst na een flink verlies in dezelfde periode een jaar geleden. Volgens het bedrijf liet de uitzendmarkt in april een verder herstel zien. Concurrent Randstad daalde 0,7 procent in Amsterdam.

In Kopenhagen steeg Pandora 6 procent. De Deense verkoper van sieraden schroefde zijn verwachtingen op dankzij een sterk herstel in het eerste kwartaal. In Frankfurt kelderde HelloFresh 6 procent. De Duitse bezorger van maaltijdboxen bleef afgelopen kwartaal profiteren van de lockdowns en zag de omzet verdubbelen. Het bedrijf schroefde zijn verwachtingen voor dit jaar al op tijdens een handelsupdate in april.

Het Italiaanse mediabedrijf Mediaset steeg dik 4 procent in Milaan na een overeenkomst die is gesloten na een langlopend conflict met het Franse mediaconcern Vivendi (plus 0,3 procent). Volgens de deal zal Vivendi het belang van 28,8 procent in het mediabedrijf van de Italiaanse ex-premier Silvio Berlusconi in de komende vijf jaar met twee derde afbouwen.

De euro was 1,2014 dollar waard, tegenover 1,2062 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 64,52 dollar. Brentolie kostte een fractie meer op 67,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit eerste dag van kortere handelsweek licht hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.

6 uur geleden
Bronnen: VK wil verzet Nederland tegen strenge handelsplannen EU

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

9 uur geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

10 uur geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

11 uur geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

11 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

12 uur geleden