Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell denkt tot 2 miljard kwijt te zijn aan ontslagvergoedingen

Shell denkt tot 2 miljard kwijt te zijn aan ontslagvergoedingen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell verwacht bij zijn grootscheepse reorganisatie tussen de 1,5 miljard en 2 miljard dollar kwijt te zijn aan ontslagvergoedingen. Dat liet financieel topvrouw Jessica Uhl weten in een gesprek met analisten. Shell kondigde eind september aan tussen de 7000 en 9000 banen te schrappen, om zo de klap van de coronapandemie op de energiemarkten op te vangen en de bedrijfsstructuur te vereenvoudigen.

Uhl en Shell-topman Ben van Beurden gaven analisten een toelichting op de resultaten over het derde kwartaal die donderdag werden gepresenteerd. Daarbij gaven ze aan dat het Nederlands-Britse concern raffinaderijen en petrochemische installaties van de hand zal doen die niet meer goed in de portefeuille vallen. Tegelijkertijd houdt het bedrijf vast aan enkele locaties die voor Shell belangrijk zijn. In die laatste categorie valt naar verwachting ook het petrochemisch complex Pernis bij Rotterdam.

Shell toonde na een rampzalig voorjaar enig herstel in het derde kwartaal. Na een historisch fors verlies in het tweede kwartaal, boekte het Nederlands-Britse concern in de voorbije verslagperiode weer een nettowinst van 489 miljoen dollar. De olieprijzen lagen in de drie maanden tot en met september weer wat hoger, geholpen door de voorzichtige toename in economische activiteit na de versoepeling van lockdowns wereldwijd.

Meer uit Financieel

Krant: mogelijke belangenverstrengeling minister van Financiën VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse toezichthouder heeft gewaarschuwd dat minister van Financiën Scott Bessent niet heeft voldaan aan een overeenkomst die hem verplichtte om bepaalde financiële bezittingen af te stoten. Dit zorgt voor mogelijke belangenconflicten terwijl hij leiding geeft aan de economische beleidsagenda van de regering-Trump, schreef The New York Times woensdag.

1 uur geleden
Braziliaanse miljardensteun voor door tarieven geraakte bedrijven

BRASILIA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Braziliaanse regering heeft een groot hulppakket aangekondigd voor bedrijven die getroffen zijn door de Amerikaanse importheffingen. Daarbij is sprake van omgerekend bijna 5 miljard euro aan krediet om bedrijven te ondersteunen, zodat banen behouden kunnen blijven.

1 uur geleden
Reuters: Washington wacht nog even met tarieven geneesmiddelen

WASHINGTON (ANP) - Een aankondiging over nieuwe Amerikaanse importheffingen voor farmaceutische producten laat mogelijk nog weken op zich wachten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dit is later dan aanvankelijk beloofd, omdat Trump zich eerst op andere zaken richt.

1 uur geleden
Opnieuw records op Wall Street door verwachting renteverlaging

NEW YORK (ANP/RTR) - Belangrijke graadmeters op de beurzen in New York sloten woensdag voor de tweede dag op rij met nieuwe recordstanden. Wall Street lijkt er steeds meer van overtuigd dat de Federal Reserve binnenkort de rente gaat verlagen.

2 uur geleden
Bloomberg: Apple werkt aan AI-inhaalslag met robots

CUPERTINO (ANP) - Apple werkt aan een inhaalslag op het gebied van kunstmatige intelligentie, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het Amerikaanse concern achter de iPhone zou een ambitieus plan hebben voor nieuwe apparaten, waaronder robots, een nieuwe versie van spraakassistent Siri, een slimme speaker met scherm en beveiligingscamera's voor thuis.

3 uur geleden
Prosus grote winnaar in AEX na sterke cijfers Chinees Tencent

AMSTERDAM (ANP) - Prosus was woensdag de sterkste stijger bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. De techinvesteerder profiteerde van sterke resultaten van Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is. Dat Chinese internet- en gamebedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De grootste uitgever van games ter wereld behaalde opnieuw de meeste inkomsten uit zijn gamedivisie. Ook profiteerde de eigenaar van de populaire Chinese app WeChat van de investeringen en inzet van kunstmatige intelligentie in zijn producten.

6 uur geleden
ACM wijst sociale media op verantwoordelijkheid rond verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) wijst onlineplatforms als Facebook, Snapchat, TikTok en X op hun verantwoordelijkheid en verplichtingen rond betrouwbare informatie in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen. De toezichthouder heeft twaalf platforms hierover een brief gestuurd.

7 uur geleden