Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell daalt op positief Damrak, Prosus schiet 5,4 procent omhoog

Shell daalt op positief Damrak, Prosus schiet 5,4 procent omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen woensdag opnieuw over een breed front omhoog. De enige daler bij de hoofdfondsen was Shell met een min van 3,6 procent. Het olie- en gasconcern, een van de grote winnaars van 2022, kampte met een aanhoudende daling van de olieprijzen.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot 1,4 procent hoger op 717,51 punten. Daarmee is de index sinds de start van het nieuwe jaar bijna 29 punten hersteld. In het turbulente beursjaar 2022 raakte de AEX bijna 14 procent kwijt.

De MidKap klom woensdag 0,4 procent tot 959,94 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 2,3 procent. Een onverwachte afname van de inflatie in Frankrijk en een meevallende krimp van de dienstensector in de eurozone zorgden daarbij voor optimisme op de beursvloeren.

Prosus en Philips

Techinvesteerder Prosus maakte een koerssprong van 5,4 procent, waarmee het bovenaan de AEX stond. Het aandeel profiteerde opnieuw van de aanhoudende rally in de Chinese techsector. De koersstijging volgde op een winst van 4,6 procent van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft.

Philips, een van de grootste dalers vorig jaar, volgde met een plus van 3,3 procent. Heineken (plus 3 procent) was eveneens gewild bij beleggers. De bierbrouwer profiteerde van een adviesverhoging door de Britse bank Barclays. Speciaalchemiebedrijf DSM en branchegenoot AkzoNobel werden respectievelijk 3,1 en 2,7 procent meer waard.

MidKap

In de MidKap viel ABN AMRO op met een 6 procent hogere koers. Dat kwam door een koopadvies van de Franse bank Exane BNP Paribas. Daarbij schroefden analisten van Deutsche Bank het koersdoel voor het bankconcern op.

Bij de kleinere bedrijven vielen de omzetcijfers van Sligro (plus 2,9 procent) in de smaak bij beleggers. Het groothandelsbedrijf zag de omzet in 2022 met bijna 31 procent stijgen, mede dankzij prijsverhogingen door de hoge inflatie. Het bedrijf verkocht daarmee weer meer dan in de periode voor de coronacrisis. Volgende maand komt Sligro met de volledige jaarcijfers.

Euro en olie

De euro was 1,0603 dollar waard, tegen 1,0557 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen verder omlaag na de forse daling op dinsdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,8 procent minder op 73,16 dollar per vat. Brentolie werd 5 procent goedkoper op 77,96 dollar per vat. De daling werd veroorzaakt door zorgen bij handelaren over de wereldwijde vraag naar olie door het stijgende aantal covidgevallen in China en de verslechterende economieën wereldwijd.

Meer uit Financieel

Gemengd slot op Wall Street, Tesla daalt

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.

36 minuten geleden
Trump denkt niet na over verlenging pauze op heffingen, zegt hij

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One.

1 uur geleden
Meer nieuwe caravans en campers verkocht, meeste staan in Brabant

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.

2 uur geleden
Luchtvaartautoriteit: schrap kwart vluchten Parijs om staking

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.

2 uur geleden
Werkgevers uitzendbranche: slechts kleine groep staakt bij AH

LIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.

3 uur geleden
Heineken: mensen drinken meer alcoholvrij bier op festivals

LEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.

4 uur geleden
AEX eindigt eerste handelsdag van tweede jaarhelft in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is op de eerste handelsdag van de tweede helft van het jaar in het rood geëindigd. Beleggers hadden onder meer oog voor de ontwikkelingen rondom de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners.

5 uur geleden