Shell daalt op Amsterdamse beurs na dalende olieprijzen
AMSTERDAM (ANP) - Shell is vrijdag in de min geëindigd op een positief gestemd Damrak. Het olie- en gasconcern reageerde op de sterk gedaalde olieprijzen en daalde 0,1 procent. De gedaalde olieprijzen zorgden er inmiddels voor dat de prijzen voor benzine en diesel in Nederland weer onder de 2 euro per liter liggen.
Een vat Amerikaanse olie kostte 3,3 procent minder op 78,97 dollar. Brentolie werd 3,1 procent goedkoper op 87,01 dollar per vat. Door de wereldwijde hoge inflatie en de angst voor een recessie is er minder vraag naar olie. Ook de gasprijs daalde weer flink, tot iets meer dan 110 euro per megawattuur.
In Londen werd BP 0,5 procent lager gezet. Een raffinaderij van de Britse keten in Rotterdam, de op een na grootste van Europa, had te maken met een ernstig probleem waardoor onderhoud langer gaat duren.
Grootste stijger
Betalingsverwerker Adyen was de grootste stijger in de AEX-index met een plus van 2,8 procent. Techinvesteerder Prosus, dat 2,3 procent inleverde, stond onderaan. De AEX sloot met een winst van 0,6 procent op 712,55 punten. De MidKap dikte 0,9 procent aan tot 929,12 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 1,2 procent omhoog.
Bij de middelgrote bedrijven op het Damrak steeg PostNL 0,8 procent. Vakbond FNV kondigde acties aan bij het postbedrijf, maar CNV en BVPP willen nog niet zo ver gaan en besloten met de directie in gesprek te blijven.
Heijmans steeg 2,3 procent. Het consortium TriAX, waar Heijmans, BESIX en Dura Vermeer deel van uitmaken, heeft de opdracht gekregen voor de reconstructie van het knooppunt De Nieuwe Meer.
Flow Traders
Sligro daalde 1,4 procent. De groothandelaar neemt vier vestigingen van de failliete Belgische branchegenoot Metro over.
Flow Traders verloor 0,7 procent. Beleggers verwerkten het nieuws dat topman Dennis Dijkstra vertrekt bij de flitshandelaar. Hij draagt per 1 februari 2023 het stokje over aan financieel topman Mike Kuehnel.
De euro was 1,0347 dollar waard, tegen 1,0326 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Een groep van honderden wetenschappers eist dat er onafhankelijk toezicht komt op de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-modellen. Technologie die de cyberveiligheid in het gevaar kan brengen zou tijdens tests volledig van het internet moeten worden afgeschermd, betogen de ondertekenaars van een open brief. Onder hen zijn ook Geoffrey Hinton en Yoshua Bengio, die bekendstaan als 'peetvaders' van AI.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verschillende Nederlandse organisaties stappen naar de rechter vanwege de brillen van socialmediabedrijf Meta. De Consumentenbond en Offlimits en The Firewall vragen dinsdagmiddag een datum voor een kort geding aan om de brillen met een camera.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Aandeelhouders van Ahold Delhaize hebben in een buitengewone algemene vergadering Thierry Garnier benoemd tot lid van de raad van bestuur. Hij volgt volgend jaar Frans Muller op als topman van het moederconcern van bedrijven als Albert Heijn, bol en Etos.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn (AH) gaat dinsdag zijn supermarkten extra beleveren. Dat meldt de supermarktketen, nadat in sommige winkels eerder op de dag lege schappen te zien waren. Dat kwam doordat moederbedrijf Ahold Delhaize IT-systemen had uitgeschakeld na een cyberincident zondag.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk wat de mogelijke gevolgen van het cyberincident bij Ahold Delhaize op de financiële prestaties van het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern zullen zijn, stellen analisten van ING. Volgens hen is het nog te vroeg om een inschatting te maken van de schade door de IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop & Shop.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager begonnen na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi gingen opnieuw omlaag na zware koersverliezen van Japanse en Zuid-Koreaanse chipbedrijven door zorgen over toenemende concurrentie uit China.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdagochtend lege schappen zichtbaar. Daarmee eist het cyberincident, waarmee moederbedrijf Ahold Delhaize sinds zondagmiddag kampt, nu ook zijn tol in het beschikbare productaanbod in de winkels.
4 uur geleden