Shell daalt op Amsterdamse beurs na dalende olieprijzen
AMSTERDAM (ANP) - Shell is vrijdag in de min geëindigd op een positief gestemd Damrak. Het olie- en gasconcern reageerde op de sterk gedaalde olieprijzen en daalde 0,1 procent. De gedaalde olieprijzen zorgden er inmiddels voor dat de prijzen voor benzine en diesel in Nederland weer onder de 2 euro per liter liggen.
Een vat Amerikaanse olie kostte 3,3 procent minder op 78,97 dollar. Brentolie werd 3,1 procent goedkoper op 87,01 dollar per vat. Door de wereldwijde hoge inflatie en de angst voor een recessie is er minder vraag naar olie. Ook de gasprijs daalde weer flink, tot iets meer dan 110 euro per megawattuur.
In Londen werd BP 0,5 procent lager gezet. Een raffinaderij van de Britse keten in Rotterdam, de op een na grootste van Europa, had te maken met een ernstig probleem waardoor onderhoud langer gaat duren.
Grootste stijger
Betalingsverwerker Adyen was de grootste stijger in de AEX-index met een plus van 2,8 procent. Techinvesteerder Prosus, dat 2,3 procent inleverde, stond onderaan. De AEX sloot met een winst van 0,6 procent op 712,55 punten. De MidKap dikte 0,9 procent aan tot 929,12 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 1,2 procent omhoog.
Bij de middelgrote bedrijven op het Damrak steeg PostNL 0,8 procent. Vakbond FNV kondigde acties aan bij het postbedrijf, maar CNV en BVPP willen nog niet zo ver gaan en besloten met de directie in gesprek te blijven.
Heijmans steeg 2,3 procent. Het consortium TriAX, waar Heijmans, BESIX en Dura Vermeer deel van uitmaken, heeft de opdracht gekregen voor de reconstructie van het knooppunt De Nieuwe Meer.
Flow Traders
Sligro daalde 1,4 procent. De groothandelaar neemt vier vestigingen van de failliete Belgische branchegenoot Metro over.
Flow Traders verloor 0,7 procent. Beleggers verwerkten het nieuws dat topman Dennis Dijkstra vertrekt bij de flitshandelaar. Hij draagt per 1 februari 2023 het stokje over aan financieel topman Mike Kuehnel.
De euro was 1,0347 dollar waard, tegen 1,0326 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
47 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een Franse toezichthouder roept 7 miljoen condooms in de Europese Unie terug, omdat het gevaar bestaat dat ze kunnen scheuren. De ingreep volgt op een terugroepactie van enkele honderdduizenden condooms afgelopen zomer. De Franse autoriteiten hebben nu de Maleisische fabrikant van de defecte voorbehoedsmiddelen achterhaald en alarm geslagen over een grotere hoeveelheid condooms.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.
2 uur geledenESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.
4 uur geleden