Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell bovenaan AEX door fors hogere olieprijzen

Shell bovenaan AEX door fors hogere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - Shell was maandag de sterkste stijger in de Amsterdamse AEX-index, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen na het onverwachte besluit van oliekartel OPEC+ om de productie verder te verlagen. Ook oliebedrijven elders in Europa hadden daardoor de wind in de rug op de eerste handelsdag van het tweede kwartaal.

De OPEC+ maakte zondag bekend de olieproductie vanaf mei met meer dan 1 miljoen vaten per dag te gaan verlagen. Daardoor moeten de prijzen worden gestut. Volgens Saudi-Arabië gaat het om een voorzorgsmaatregel die is bedoeld om de oliemarkt te stabiliseren. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom daarop 5,7 procent tot 79,95 dollar. Brentolie, de maatstaf voor olie uit Europa, het Midden-Oosten en Afrika, werd 5,5 procent duurder op 84,27 dollar per vat.

Shell prijkte bovenaan de AEX met een plus van 4,2 procent. In Londen steeg branchegenoot BP 4,4 procent en het Franse TotalEnergies ging 4,3 procent vooruit in Parijs. Het Italiaanse olie- en gasconcern Eni werd 3,4 procent duurder in Milaan.

Andere beurzen

De AEX noteerde rond het middaguur 0,4 procent hoger op 759,02 punten. Ook ING stond bij de koplopers in de hoofdindex met een plus van 3,1 procent. Grootste daler in de AEX was staalproducent ArcelorMittal met een min van 2,7 procent. De hoofdgraadmeters in Parijs en Londen boekten koerswinsten tot 0,6 procent. Frankfurt stond licht in het rood.

De MidKap ging 0,2 procent omlaag tot 960,27 punten. De aanbieder van postkluisjes InPost zette de opmars voort en was de grootste stijger met een winst van 4,9 procent. Vrijdag was InPost ook al koploper dankzij goed ontvangen cijfers. Roestvrijstaalbedrijf Aperam was de grootste daler bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een verlies van 3,4 procent.

UBS, euro- en oliekoers

In Zürich verloor UBS 3,7 procent. Zakenkrant Financial Times meldde dat de Zwitserse justitie een strafrechtelijk onderzoek is begonnen naar de door de overheid gesteunde overname van Credit Suisse door UBS. Daarnaast schreef de SonntagsZeitung dat UBS zijn personeelsbestand met 20 tot 30 procent gaat verminderen als de overname van Credit Suisse is afgerond. Dat betekent dat er wereldwijd tot zo'n 36.000 banen worden geschrapt, waarvan zo'n 11.000 in Zwitserland.

De euro was 1,0852 dollar waard, tegen 1,0866 dollar bij het slot van de Europese beurshandel op vrijdag.

Meer uit Financieel

Airbus inspecteert tot 628 vliegtuigen om probleem metalen platen

PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.

2 uur geleden
ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

3 uur geleden
Inval FIOD in woning, volgens omroep bij oud-topman Damen

UTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.

5 uur geleden
Beurzen New York sluiten licht hoger na herstel bitcoin

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.

5 uur geleden
Trump maakt keuze nieuwe Fed-voorzitter begin 2026 bekend

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.

5 uur geleden
OpenAI meldt problemen met ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.

6 uur geleden
Bol haalt sekspoppen offline na bericht over kinderlijke modellen

DEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.

9 uur geleden